رفع کرش کردن برنامه در گوشی اندروید با 9 راهکار ساده

کرش کردن برنامه در گوشی اندروید

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که برنامه‌ها به دلیل وجود یک اشکال در نرم‌افزار یا به دلیل ناسازگاری با دستگاه از کار می‌افتند. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است یک برنامه در دستگاه‌های اندرویدی خراب شود. کرش کردن برنامه در گوشی اندروید وقتی اتفاق می‌افتد که گوشی بدون هیچ دلیلی خاموش می‌شود، یا از برنامه‌ها خارج می‌شود.

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی عواملی که باعث این موضوع می‌شوند بپردازیم و در نهایت انواع راهکار برای مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی اندروید را بررسی کنیم. در این مقاله از آکاموند با ما همراه باشید؛ به‌خصوص که اگر شما هم زیاد با چنین مشکلاتی روبرو می‌شوید.

تعمیرات تخصصی موبایل

علت و رفع مشکل کرش شدن برنامه در گوشی اندروید

چند دلیل وجود دارد که ممکن است برنامه‌های اندرویدی شما همچنان خراب شوند، به اجبار بسته شوند، ثابت شوند یا حتی اجرا نشوند. ممکن است فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما تمام شده باشد یا اتصال Wi-Fi یا داده خود را از دست داده باشید. اگر بعد از استفاده طولانی مدت متوجه خراب شدن برنامه‌ها و بازی‌های خود شدید، ممکن است به دلیل داغ شدن بیش از حد گوشی باشد.

تلفن‌های اندرویدی معمولاً گرمای بیش از حد را با کاهش عملکرد جبران می‌کنند، که ممکن است باعث مسدود شدن یا از کار افتادن برنامه مورد استفاده شما شود. همچنین ممکن است پس از به‌روزرسانی نرم‌افزار اخیر، برنامه‌ها از کار افتاده یا هنگ کند، چه برای تلفن یا برنامه. به‌روزرسانی‌های مکرر تلفن و برنامه‌ها برای اجرای روان تلفن شما عالی هستند. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است برنامه‌ها همچنان در اندروید شما از کار بیفتند، اما چند دلیل رایج دیگر برای مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی اندروید وجود دارد.

همچنین بخوانید: مشکلات نرم افزاری گوشی

علت و رفع مشکل کرش شدن برنامه در گوشی اندروید

  • این برنامه از نسخه اندروید شما پشتیبانی نمی‌کند.
  • نسخه نصب شده برنامه شما قدیمی است.
  • این برنامه به اتصال شبکه بهتری نسبت به اتصالی که به آن متصل هستید، نیاز دارد.
  • فضای ذخیره‌سازی دستگاه شما تمام شده است و برنامه به حافظه سیستم کافی برای اجرا دسترسی ندارد.

مطلب پیشنهادی: بازیابی فایل پاک شده در گوشی اندروید

راهکار کرش نکردن برنامه در گوشی اندروید

اپلیکیشن‌ها بخش مهمی از گوشی‌های هوشمند هستند؛ با این حال، برنامه‌های تلفن همراه مانند هر نرم افزاری در معرض اشکالات مختلف هستند. برنامه‌های باگی که مدام از کار می‌افتند یا هنگ می‌کند، می‌توانند به سرعت تجربه تلفن هوشمند اندرویدی شما را خراب کنند. اگر شما هم با چنین مشکلاتی روبرو هستید، می‌توانید راهکار کرش نکردن برنامه در گوشی اندروید که در ادامه مطرح شده را امتحان کنید.

چند راهکار مختلف وجود دارد که می‌توانید برای رفع هر یک از این مشکلات امتحان کنید. این راهکارها می‌تواند به شما کمک کند این مشکل را حل کنید.

راهکار کرش نکردن برنامه در گوشی اندروید

گوشی اندروید خود را ریبوت کنید

این راه‌حل برای رفع کرش نکردن برنامه در گوشی اندروید به‌طور شگفت‌آور ساده بسیاری از مشکلات، از جمله خرابی برنامه‌ها را حل می‌کند. این اغلب به این دلیل است که به مرور زمان حافظه پنهان مرورگر و برنامه می‌تواند حافظه اندروید شما را پر کند. هنگامی که تلفن برای مدت زمان طولانی روشن است، استفاده از حافظه از آنها می‌تواند گسترده باشد. راه‌اندازی مجدد دستگاه، تمام حافظه‌های پنهان را پاک می‌کند و حافظه را آزاد می‌کند.

اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

اکثر برنامه‌ها به یک اتصال اینترنتی فعال نیاز دارند. هنگامی که یک برنامه را بدون اتصال باز می‌کنید، به طور کلی اخطار «برنامه بارگیری نمی‌شود» یا «اتصال داده خود را بررسی کنید» خواهید دید. اگرچه ممکن است در برخی موارد برنامه از کار بیفتد یا مسدود شود. تنظیمات Wi-Fi و داده تلفن همراه تلفن را بررسی کنید تا مطمئن شوید متصل هستید.

برخی از برنامه‌ها هستند که به پهنای باند اینترنت بیشتری نیاز دارند و در اتصال به اینترنت سلولی به خوبی کار نمی‌کنند. مطمئن شوید که Wi-Fi را در اندروید خود فعال کرده‌اید و زمانی که اتصال اینترنتی قوی از طریق شبکه خانگی دارید، برنامه را امتحان کنید.حتی اگر به یک شبکه متصل هستید، ممکن است اتصال اینترنت شما همچنان به درستی کار نکند. آن را با باز کردن یک مرورگر و تایپ کردن در یک صفحه وب تصادفی آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی بارگیری می‌شود.

بیشتر بخوانید: دلایل داغ شدن گوشی 

راهکار کرش نکردن برنامه در گوشی اندروید - بررسی اتصال اینترنت

برنامه را در گوشی اندروید خودتان به‌روز کنید

می‌توانید برای رفع کرش کردن برنامه در گوشی اندروید برنامه‌ای را که مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی اندروید را ایجاد می‌کند به‌صورت دستی به‌روزرسانی کنید، یا Google Play را طوری پیکربندی کنید که همه برنامه‌های تلفنتان به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود. در حالی که در حال انجام آن هستید، مطمئن شوید که سیستم عامل اندروید شما آخرین به روز رسانی‌های سیستم را نیز دارد.

خدمات گوگل پلی را به روز کنید

این برنامه پس‌زمینه یک عملکرد اصلی سیستم عامل اندروید است که از عملکرد صحیح برنامه‌ها اطمینان می‌دهد. وقتی این سرویس پس‌زمینه کار نمی‌کند یا قدیمی است، می‌تواند باعث از کار افتادن برنامه‌ها شود.

توقف اجباری برنامه گاهی اوقات، حتی زمانی که فکر می‌کنید برنامه‌ای را در دستگاه اندرویدی خود بسته‌اید، برنامه به درستی بسته نمی‌شود و ممکن است در پس زمینه به کار خود ادامه دهد. گاهی اوقات وقتی این اتفاق می‌افتد و شما سعی می‌کنید دوباره برنامه را باز کنید، فقط باعث خراب شدن اوضاع شود. اگر متوجه شدید که این مسئله باعث رفع مشکل کرش کردن برنامه در گوشی اندروید می‌شود، مطمئن شوید که می‌دانید چگونه برنامه‌ها را به درستی در یک دستگاه Android ببندید.

گوشی اندروید خودتان را مجددا راه‌اندازی کنید

راهکار رفع کرش کردن برنامه در گوشی اندروید - راه اندازی مجدد گوشی

راه اندازی مجدد اندروید راه دیگری برای توقف اجباری یک برنامه است، اما ممکن است در هنگام راه اندازی مجدداً به طور خودکار راه‌اندازی شود. بنابراین، ایده خوبی است که این مرحله را دنبال کنید و مطمئن شوید که برنامه واقعا متوقف شده است.

پاک کردن داده‌های برنامه همانطور که از یک برنامه در طول زمان استفاده می‌کنید، به طور مداوم داده‌ها را در حافظه پنهان ذخیره می‌کند تا عملکرد را بهبود بخشد. گاهی اوقات، این داده‌ها می‌توانند خراب شوند که می‌تواند باعث از کار افتادن برنامه شود. گاهی اوقات، پاک کردن این کش به صورت دستی می‌تواند مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی اندروید را حل کند. اگر این اقدام جواب نداد، ممکن است لازم باشد آنقدر پیش بروید که اندروید خود را در حالت بازیابی بوت کنید و Wipe Cache Partition را انتخاب کنید تا کش سیستم به طور کامل پاک شود.

نکته: هنگام بوت شدن در حالت ریکاوری اندروید دقت کنید که گزینه‌های مناسب را انتخاب کنید، زیرا انتخاب گزینه‌های اشتباه می‌تواند باعث وضعیت بدتر در گوشی اندروید شما شود.

مطلب پیشنهادی: علائم سوختن ال سی دی گوشی

مجوزهای برنامه را بررسی کنید

راهکار کرش کردن برنامه در گوشی اندروید - بررسی مجوز های برنامه

تلفن‌های جدیدتر با نسخه‌های جدیدتر Android دارای یک سیستم مدیریت مجوز قوی هستند که حریم خصوصی شما را در اولویت قرار می‌دهد و از داده‌های شما محافظت می‌کند. بنابراین، برنامه‌ها باید به‌طور انتخابی برای دسترسی به اطلاعات گوشی شما که برای درست کار کردن به آن‌ها نیاز دارند، درخواست مجوز کنند. با این حال، اگر یک برنامه به راحتی مجوز رد شده را کنترل نکند، ممکن است از کار بیفتد. همین امر در مورد برنامه‌های قدیمی که به روز نشده‌اند نیز صادق است.

اگر برنامه شما اخیراً به‌روزرسانی شده است، ممکن است مجوزهای برنامه در Android شما به حالت پیش‌فرض تنظیم شده باشد. به مجوزهای برنامه دقت کنید و مطمئن شوید که همه مجوزهای مورد نیاز را دارد. اگر برنامه‌ای به طور مکرر خراب می‌شود، باید مجوزهای آن را بررسی کنید و ببینید آیا مجوزی که برای عملکرد برنامه حیاتی است را رد کرده‌اید یا خیر. به تنظیمات > برنامه‌ها > مشاهده همه برنامه‌ها > (نام برنامه) > مجوزها بروید و ببینید آیا می‌توانید موارد غیرعادی را تشخیص دهید.

رفع مشکل کرش شدن برنامه و برطرف کردن مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی اندروید مسئله‌ای است که نیاز به متخصص تعمیر گوشی دارد. پس اگر متخصص نیستید، بهتر است این کار را به فردی بسپارید که در این زمینه از تجربه و دانش کافی بهره‌مند است.

برنامه موردنظر را دوباره نصب کنید

در بسیاری از موارد این احتمال وجود دارد که خود برنامه فایل‌های خرابی داشته باشد که اجازه نمی‌دهد به درستی کار کند و حذف آن می‌تواند موجب رفع مشکل کرش شدن برنامه شود. سعی کنید برنامه را حذف نصب و دوباره نصب کنید. اگر دیگر نمی‌توانید برنامه را در فروشگاه Google Play پیدا کنید. (اگر یک برنامه قدیمی است که حذف شده است)، ممکن است لازم باشد APK را برای آن پیدا کرده و نصب کنید.

فضای ذخیره‌سازی گوشی‌تان را آزاد کنید

راهکار کرش کردن برنامه در گوشی اندروید - آزاد سازی فضای گوشی

اگر همه موارد دیگر تا این مرحله ناموفق بوده است، این امکان وجود دارد که دیگر فضای ذخیره‌سازی کافی در اندروید خود نداشته باشید تا برنامه به درستی اجرا شود. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید فضا را آزاد کنید تا برنامه دوباره کار کند. سعی کنید از Android Storage Manager برای پاک کردن فایل‌های غیر ضروری استفاده کنید.

در حالی که در حال انجام آن هستید، فایل‌های دانلود شده قدیمی را که ممکن است فضای زیادی را اشغال کنند، حذف کنید. سعی کنید فایل‌های بزرگ مانند: عکس‌ها یا فیلم‌ها را به کارت SD منتقل کنید. همچنین بسیاری از برنامه‌های پاک‌کننده اندروید عالی وجود دارد که می‌توانند فضا را آزاد کنند.

برای پاک کردن فضای ذخیره‌سازی برنامه، به Settings > Storage > Other Apps > (نام برنامه) بروید و روی Clear storage ضربه بزنید. همچنین می‌توانید این گزینه را با رفتن به تنظیمات > برنامه‌ها > مشاهده همه برنامه‌ها > (نام برنامه) > فضای ذخیره‌سازی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تشخیص گوشی نو از تعمیری

گوشی اندروید خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید

اگر کاملاً مطمئن هستید که برنامه باید روی نسخه اندروید شما به خوبی اجرا شود اما کار نمی‌کند، می‌توانید گوشی خودتان را به تنظیمات کارخانه بازیابی کنید. فقط یادتان باشد که از این راهکار کرش نکردن برنامه در گوشی اندروید به‌عنوان آخرین راه‌حل استفاده کنید، زیرا باید یک نسخه پشتیبان کامل از اندروید تهیه کنید تا فایل‌ها و مخاطبین مهم خودتان را از دست ندهید. به عنوان یک جایگزین، ممکن است برنامه جایگزینی را پیدا کنید که همان کار را انجام دهد اما به درستی در تلفن شما کار کند.

سخن پایانی

مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی اندروید مشکلی است که خیلی از افراد با آن درگیر و به دنبال راهی برای رفع مشکل کرش کردن برنامه در گوشی اندروید هستند؛ این قضیه به دلایلی مختلفی اتفاق می‌افتد اما خوشبختانه با راهکارهای زیادی می‌توان تا حدودی این مشکل را برطرف کرد. اگر هرکدام از این راهکارهای گفته شده جواب نداد، باید به فکر تعمیر گوشی خود باشید.

در چنین مواردی می‌توانید روی کمک کارشناسان آکاموند حساب کنید. آکاموند یک شرکت فعال و معتبر در زمینه تعمیرات موبایل است که با ابزارهای پیشرفته و افراد ماهر می‌تواند مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی‌تان را به بهترین شکل برطرف کند.

سوالاتی که مخاطبان از ما می‌پرسند…

یا می‌توانید برنامه موردنظر را مجددا حذف و دوباره نصب کنید یا اینکه مجوزهای برنامه را بررسی کنید. انجام این دو کار می‌تواند تاحدودی به رفع مشکل شما کمک کند.

عدم برنامه از نسخه اندروید شما، قدیمی شدن نسخه نصب شده برنامه، عدم اتصال قوی و حتی فضای ذخیره سازی کم از مهم‌ترین عوامل این موضوع هستند.

گاهی اوقات، برنامه‌ها ممکن است به دلیل پیکربندی نادرست از کار بیفتند. در چنین مواردی، توسعه‌دهنده برنامه ممکن است یک اصلاح سمت سرور یا یک به‌روزرسانی برنامه ارائه کند که مانع از کار افتادن برنامه شود، همانطور که اغلب در مورد خرابی خدمات Google Play مشاهده می‌کنیم. می‌توانید با توسعه‌دهنده برنامه تماس بگیرید تا آنها را از خرابی‌های مداوم مطلع کنید و ببینید آیا تعمیر سمت سرور در حال انجام است یا خیر.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *