با مشکلات سری A گوشی سامسونگ آشنا شوید


سری A سامسونگ به عنوان گوشی های حد متوسط و میان‌رده شناخته شده‌اند. تنوع بسیار بالای گوشی های این سری به همراه قیمت مناسب آنها باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشند. اما لازم است قبل از اقدام به خرید با مشکلات سری A گوشی سامسونگ بیشتر آشنا شوید تا بهتر بتوانید طبق مشکلات گوشی سامسونگ در این سری تصمیم بگیرید. لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

متداول‌ترین مشکلات سری A گوشی سامسونگ

این گوشی‌ها با وجود خریداران و طرفداران بیشماری که دارند خالی از عیب نیستند. در اینجا به برخی از مشکلاتی که توسط کاربران مطرح شده است اشاره می‌کنیم.

1. مشکل اتصال به اینترنت همراه

یکی از رایج‌ترین مشکلات سری A گوشی سامسونگ و مراجعه برای تعمیر گوشی این است که در اتصال به اینترنت داده (Data) با مشکل مواجه هستند. این مشکل بیشتر در گوشی های گلکسی سری A10 و A12 مشاهده شده است. دلایل مختلفی مانند مشکلات سخت‌افزاری و یا خطاهای نرم‌افزاری ممکن است باعث بروز مشکل در این گوشی‌ها شوند.

مشکل اتصال به اینترنت همراه -مشکلات گوشی سامسونگ سری a

2. مشکل اتصال به اینترنت وای فای

علاوه بر اختلال در اتصال به اینترنت همراه، یکی از مشکلات سری A گوشی سامسونگ این است که در اتصال به اینترنت وای فای نیز مشکل دارند. بیشترین گوشی های این مجموعه که دچار این اختلال هستند مانند حالت قبل سری A10 و A12 هستند.

البته اگر شما در اتصال به اینترنت مشکل دارید لازم است سایر موارد را نیز بررسی کنید. امکان دارد همیشه مشکل از گوشی شما نباشد. از جمله مواردی که باید بررسی شوند عبارتند از:

 • فعال نبودن بستۀ اینترنت
 • دستکاری شدن تنظیمات مربوط به اینترنت بی‌سیم و یا اینترنت همراه
 • قطع بودن اینترنت به صورت سراسری
 • قطع بودن مودم و ….

در صورت درست بودن موارد ذکر شده احتمال دارد که مشکل به سیستم عامل گوشی سامسونگ شما مربوط باشد و یا گوشی ایراد سخت‌افزاری پیدا کرده باشد.

مطلب پیشنهادی: تعمیر دوربین گوشی سامسونگ

3. مشکل در اتصال به بلوتوث

مشکل در اتصال به بلوتوث -مشکلات گوشی سامسونگ سری a

یکی از مشکلات سری A گوشی سامسونگ این است که در اتصال به بلوتوث اختلال دارند. با وجود آنکه استفاده از بلوتوث نسبت به قبل کمتر شده، ولی بسیاری از برنامه‌هایی که برای تبادل اطلاعات و داده‌ها جایگزین آن شده‌اند هم برای کارکرد صحیح باید به بلوتوث وصل باشند. برای برنامه‌هایی مانند SHAREIT و همچنین اتصال گوشی به اسپیکر و یا هدست بلوتوثی نیاز است که عملکرد بلوتوث گوشی شما درست باشد.

این مشکل گوشی های سری A سامسونگ بیشتر در سری A10 S و A10 و A21 گزارش شده است. البته لازم است از عملکرد درست و سالم بودن دستگاه‌های جانبی که به بلوتوث وصل می‌شوند نیز اطمینان داشته باشید و حواستان باشد که حالت نمایش بلوتوث دستگاه دوم برای مثال اسپیکر و هدست بلوتوثی در حالت پنهان نباشد.

در برخی موارد این مشکل با خاموش و روشن کردن گوشی شما برطرف خواهد شد زیرا در این حالت خطاهای نرم‌افزاری از بین خواهند رفت. البته پر بودن حافظۀ پنهان گوشی و همچنین خراب بودن درایور پیش‌فرض مربوط به بلوتوث گوشی نیز می‌تواند سبب اختلال در عملکرد بلوتوث شود.

4. مشکلات مرتبط با حسگر اثر انگشت

یکی دیگر از مشکلات سری A گوشی سامسونگ این است که حسگر اثر انگشت آنها به درستی کار نمی‌کند. این مشکل بیشتر در سری A50 دیده شده است. متاسفانه بروز این مشکل برای کاربران دردسرساز است زیرا بیشتر آنها ترجیح می‌دهند به جای قراردادن رمز عبور عددی و یا الگو از حسگر اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی استفاده کنند.

همچنین بخوانید: مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ

مشکلات مرتبط با حسگر اثر انگشت - مشکلات گوشی سامسونگ سری a

5. داغ کردن گوشی سامسونگ

یکی از مشکلات سری A گوشی سامسونگ این است که بیشتر گوشی های این سری به خصوص A20 و A50 داغ می‌شوند. البته مشکل داغ کردن گوشی در بسیاری از برندها اتفاق می‌افتد که به دلایل مختلفی مانند استفادۀ زیاد از گوشی، کار کردن با گوشی در حال شارژ، پر بودن حافظۀ گوشی، نصب برنامه‌های حجیم و … رخ می‌دهد. اما در گوشی های سری A سامسونگ این مشکل بسیار بیشتر اتفاق می‌افتد.

ممکن است یک راه مطمئن برای رفع این مشکل این باشد که گوشی خود را یک مرتبه خاموش و روشن کنید. یا می‌توانید برای چند دقیقه گوشی را روی حالت پرواز قرار داده و از آن استفاده نکنید. باتری معیوب نیز ممکن است سبب این اختلال شود. اگر احساس کردید که بروز این مشکل برایتان دردسرساز است می‌توانید برای تعمیرات گوشی سامسونگ مراجعه کنید تا تشخیص دهد که داغ کردن گوشی سامسونگ شما مرتبط با چه مشکلی است. ممکن است مشکل سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری سبب داغ شدن بیش از حد گوشی شده باشد.

داغ کردن گوشی سامسونگ

6. مشکلات مرتبط با صفحه نمایش و حسگر لمسی گوشی

یکی دیگر از مشکلات رایج گوشی های سری A سامسونگ مربوط به صفحه نمایش و حسگر لمسی (تاچ) گوشی است. این مشکل بیشتر در سری A10 گزارش شده است.

ممکن است دلیل بروز این مشکل به ایرادات سخت‌افزاری مربوط باشد که در این صورت تنها راه‌حل مراجعه به تعمیرکار باتجربه است. برای اطمینان می‌توانید گوشی خود را بروزرسانی کنید تا مطمئن شوید که مشکل به دلیل خطاهای نرم‌افزاری به وجود نیامده است. البته خاموش و روشن کردن گوشی و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه نیز از جمله سایر راهکارهایی هستند که می‌توانید برای رفع مشکلات سری A گوشی سامسونگ انجام دهید.

7. سرعت پایین در گوشی های سری A سامسونگ

سرعت پایین این گوشی‌ها نیز جزء موارد آزاردهنده‌ای است که می‌تواند به دلایل مختلف سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری اتفاق بیفتد.

بیشتر بخوانید: قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ

8. هنگ کردن گوشی های سری A سامسونگ

بیشتر گوشی های سامسونگ سری A به ویژه مدل‌های A10 و A20 و A10 S با این مشکل مواجه هستند. البته دلایل زیادی ممکن است سبب هنگ کردن گوشی های تلفن همراه شود و نمی‌توان به محض هنگ کردن گوشی سامسونگ مشکل را به ایرادات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ربط داد. از جمله دلایلی که باعث هنگ کردن گوشی می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکلات حسگر لمسی گوشی - مشکلات گوشی سامسونگ سری a

 • ویروسی شدن گوشی
 • نصب برنامۀ مخرب و یا بدافزارها
 • نصب برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های ناسازگار با سیستم عامل گوشی
 • نصب بازی‌های سنگین و یا برنامه‌های حجیم
 • سیستم عامل قدیمی و بروزرسانی نشده
 • پر شدن حافظۀ گوشی
 • پر شدن حافظۀ پنهان گوشی
 • استفاده از گوشی زمانی که در حال شارژ است
 • برنامه‌های پس زمینۀ متحرک
 • باز بودن همزمان چند برنامه
 • نصب برنامۀ مدیریت باتری
 • فعال بودن دانلود خودکار

بیشتر بخوانید: رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ

رفع مشکلات سری A گوشی سامسونگ

مشکلاتی که در بخش پیشین ذکر شد، علاوه بر گوشی های سامسونگ ممکن است در بسیاری از گوشی‌ها رخ دهند. عوامل زیادی سبب بروز این مشکلات می‌شوند. پس قبل از نتیجه‌گیری دربارۀ ایرادات سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری گوشی های سری A سامسونگ، بهتر است با استفاده از چند راهکار ساده برای رفع مشکلات گوشی خود اقدام کنید. در صورتی که مشکل حل نشد می‌توانید با تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

 1. اولین اقدام شما برای رفع بیشتر مشکلات سری A گوشی سامسونگ باید خاموش و روشن کردن گوشی باشد. ممکن است با این اقدام ساده مشکل گوشی شما برطرف شود.
 2. حافظۀ پنهان گوشی و پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی را پاک کنید.
 3. از گوشی در حال شارژ استفاده نکنید.
 4. باتری گوشی را هر زمان که احساس کردید دچار مشکل شده است ریکاوری کنید.
 5. برنامه‌های غیرضروری را از روی گوشی پاک کنید.
 6. از منابع نامعتبر برای نصب اپلیکیشن و برنامه‌های دلخواه خود استفاده نکنید.
 7. سیستم عامل گوشی و نرم‌افزارهای آن را بروزرسانی کنید. در بسیاری از موارد دیده شده که خطاهای نرم‌افزاری با بروزرسانی سیستم از بین رفته‌اند.
 8. برنامه‌های مخرب را از روی گوشی خود حذف کنید.
 9. آخرین اقدام شما برای رفع مشکلات سری A گوشی سامسونگ این است که گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. البته یادتان باشد که قبل از اقدام به این کار حتما از تمام اطلاعات گوشی خود یک نسخۀ پشتیبان تهیه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله دربارۀ مشکلات سری A گوشی سامسونگ صحبت کردیم و برای رفع آن‌ها پیش از مراجعه برای تعمیرات گوشی سامسونگ راهکار ارائه دادیم. اگر شما نیز با این مشکلات گوشی سامسونگ خود مواجه هستید از راهکارهای مطرح شده در این مقاله استفاده کنید و در صورت حل نشدن مشکل به تعمیرکار مراجعه کنید. شما می‌توانید سایر مشکلات گوشی سامسونگ خود را در بخش نظرات همین مقاله مکتوب نمایید تا کارشناسان آکاموند راه‌حل مشکل شما را مطرح کنند.

سوالات متداول

هنگ کردن گوشی های سامسونگ سری A یکی از مشکلات رایج بین آنهاست. ابتدا از سالم بودن باتری، خالی بودن فضای حافظۀ گوشی و سایر موارد مطرح شده در این مقاله اطمینان حاصل کنید و سپس به تعمیرکار مراجعه کنید.

داغ کردن گوشی نیز یکی از مشکلات متداول در سری A سامسونگ است که اگر به مواردی که ذکر کردیم مربوط نباشد باید بخش سخت‌افزاری گوشی مورد بررسی قرار بگیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *