علت قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ + راهکار‌های رفع آن

علت قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ

قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ مشکلی است که خیلی از کاربران سامسونگ با آن درگیر هستند. متاسفانه بسیاری از کاربران با مشکل قطع شدن صدای گوشی حین بازی، مکالمه، گوش دادن به موسیقی و… مواجه هستند. این مشکل ممکن است ناشی از دلائل زیادی باشد؛ عوامل نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، ضربه به گوشی، نفوذ مایعات، آسیب‌های فیزیکی و…

اگر در زمان مکالمه صدای گوشی قطع می‌شود یا به نظر می‌رسد بلندگوها به درستی کار نمی‌کنند، چند نکته وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر چیزی نمی‌شنوید، گوشی شما می‌تواند به دستگاه دیگری متصل شود که صدا به آن هدایت می‌شود. یا اگر صدا بسیار آرام باشد، ممکن است بلندگوها مسدود شده باشند.

همچنین ممکن است یک نقص نرم‌افزاری یا آسیب فیزیکی باعث این مشکل شده باشد. در این مقاله از آکاموند علت قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ را بررسی خواهیم کرد و در نهایت به برخی از راهکارهای تنظیمات صدا در گوشی سامسونگ می‌پردازیم. اگر شما هم چنین مشکلی دارید، این مقاله را تا انتها بخوانید. اگر هم که مشکلتان رفع نشد؛ می توانید به مرکز تعمیر گوشی آکاموند مراجعه کنید.

تعمیرات تخصصی موبایل

علت قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ چیست؟

قطع شدن صدای زنگ در گوشی سامسونگ مشکل آزاردهنده‌ای است که شاید خیلی از کاربران با آن درگیر باشند؛ این مشکل در بسیاری از موارد در زمان مکالمه یا حین بازی و گوش دادن به موسیقی رخ می‌دهد. همان‌طور که در مقدمه هم گفته شد، علت نرفتن صدا در گوشی سامسونگ می‌تواند به دلائل مختلفی رخ دهد؛ مشکلاتی مانند:

 • مشکل نرم‌افزاری
 • مشکل سخت‌افزاری
 • آسیب‌های فیزیکی مانند: ضربه یا فشار به گوشی
 • نفوذ مایعات
 • مشکل هندزفری
 • برخی از برنامه یا اپلیکیشن‌ها
 • استفاده از هدفون یا هندزفری‌های بلوتوثی
 • و…

در چنین مواقعی باید گوشی توسط یک تکنسین حرفه‌ای بررسی و عیب یابی شود. اگر شماهم چنین مشکلی دارید می‌توانید تعمیرات گوشی سامسونگ خودتان را به آکاموند بسپارید.

علت قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ چیست؟

راهکارهای قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ

به عنوان اولین قدم، توصیه می‌کنیم آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار را دانلود کنید، سپس دوباره امتحان کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، مراحل عیب یابی زیر را دنبال کنید. اگر بلندگو کار می‌کند اما مشکل این است که پخش موسیقی شما متوقف می‌شود، ممکن است به این دلیل باشد که برنامه‌ای که در حال گوش دادن به آن هستید در پس زمینه اجرا نمی‌شود.

اگر اینطور است، برنامه را از برنامه‌های Sleeping خود حذف کنید و تنظیمات حالت Power و Data Saver را در تلفن خود بررسی کنید. برای حل این مشکل می‌توانید تمامی راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

مطلب پیشنهادی: رایج‌ترین مشکلات گوشی سامسونگ

راهکارهای قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ

هر دستگاه‌ خارجی که به گوشی وصل است را حذف کنید

ابتدا هر چیزی را که به جک هدفون وصل شده است بردارید. بهتر است هر قاب یا پوشش محافظی را که می‌تواند صدا را قطع کند یا بلندگو را مسدود کند، بردارید.

اتصالات بلوتوث را بررسی کنید

اگر تلفن شما از طریق بلوتوث به هدفون بی‌سیم یا بلندگوی بی‌سیم متصل شده باشد، ممکن است صدای گوشی شما تغییر مسیر دهد.

 • به «تنظیمات» بروید، سپس روی «اتصالات» ضربه بزنید.
 • روی «بلوتوث» ضربه بزنید.

اگر تلفن شما از طریق بلوتوث به دستگاه دیگری متصل است، ممکن است صدا از طریق دستگاه دیگر پخش شود. اگر ترجیح می‌دهید به جای آن صدا را از طریق بلندگوهای تلفن خود پخش کنید، دستگاه دیگر را بررسی و حذف کنید.

بیشتر بخوانید: قطع شدن بلوتوث گوشی سامسونگ

راهکارهای قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ - بررسی بلوتوث

صدا گوشی‌تان را زیادتر کنید

بررسی کنید تا مطمئن شوید که گوشی شما به طور تصادفی بی‌صدا نشده است. اگر صدا در حین تماس به اندازه کافی بلند نیست، سعی کنید میزان صدا را به بالاترین سطح برسانید. در حین تماس، دکمه افزایش صدا را در کنار تلفن خود فشار دهید یا می‌توانید صدا را از منوی تنظیمات دستگاه خود تست کنید.

 • به «تنظیمات» بروید، سپس روی «صداها و لرزش» ضربه بزنید.
 • روی «صدا» ضربه بزنید.
 • نوار را بلغزانید تا صدا را به سطح دلخواه خود برای هر نوع صدا تنظیم کنید.

اسپیکر گوشی را تمیز کنید.

اگر صدایی که از تلفن شما می‌آید خاموش یا بی‌صدا است، ممکن است به این دلیل باشد که بلندگو خیس یا مسدود شده است. با استفاده از یک مسواک خشک بلندگو را به آرامی مسواک بزنید تا هرگونه انسداد را تمیز کنید. سپس گوشی خود را تست کنید تا ببینید آیا صدا بهبود یافته است یا خیر؟

یکی از خدمات اصلی شرکت آکاموند، تعمیر اسپیکر گوشی است؛ اگر اسپیکر گوشی شما هم به هردلیلی دچار مشکل شده است، بهتر است به جای هرگونه اقدامی، آن را به یک فرد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه بسپارید تا بتوانید عیب‌یابی و تعمیر اسپیکر را انجام دهید.

راهکارهای قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ - تمیز کردن اسپیکر

لایه محافظ دستگاه خود را بررسی کنید

اگر هنگام برقراری تماس تلفنی یا پخش موسیقی صدای دستگاه شما کم است یا صدای دستگاه شما کم است، ممکن است قاب گوشی یا فیلم محافظ شما سوراخ دریچه هوا را مسدود کرده باشد.

برخی از دستگاه‌ها دارای یک سوراخ دریچه هوا در نزدیکی لنز دوربین هستند تا به ضد آب دستگاه کمک کنند. اگر هنگام پخش موسیقی یا تماس تلفنی صدایی می‌شنوید یا صدای دستگاهتان کم است، ممکن است قاب گوشی یا فیلم محافظ شما این دریچه را مسدود کرده باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، قاب گوشی یا فیلم واقع در نزدیکی لنز دوربین را بردارید.

تلفن خود را راه‌اندازی مجدد کنید

دکمه پاور را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا منوی پاور ظاهر شود. روی Power off ضربه بزنید.در تلفن‌هایی که دکمه روشن/خاموش اختصاصی ندارند، با دو انگشت از بالای صفحه به پایین بکشید تا تنظیمات سریع باز شود. روی نماد روشن/خاموش در بالای صفحه ضربه بزنید و سپس روی خاموش/روشن ضربه بزنید.پس از خاموش شدن تلفن، 30 ثانیه صبر کنید و سپس دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا تلفن شما روشن شود.

راهکارهای قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ - راه اندازی مجدد گوشی

دستگاه خود را در حالت ایمن راه‌اندازی مجدد کنید.

برخی از برنامه‌های بارگیری شده می‌توانند تلفن یا رایانه لوحی شما را مسدود، خراب یا تأخیر کنند. برخی از برنامه‌ها حتی می‌توانند بر عملکرد دوربین تأثیر بگذارند، مشکلات صوتی ایجاد کنند و اتصال شبکه را تحت تأثیر قرار دهند.

استفاده از حالت ایمن همه برنامه‌های دانلود شده را غیرفعال می‌کند و فقط نرم‌افزار اصلی را که همراه تلفن یا رایانه لوحی شما ارائه شده است بارگیری می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که تشخیص دهید آیا مشکل ناشی از یک برنامه است یا تلفن یا رایانه لوحی.اگر مشکلات در حالت ایمن ظاهر نشدند، مشکل به دلیل یک برنامه دانلود شده است و باید حذف نصب شود.

مطلب پیشنهادی: خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ

گوشی خودتان را به حالت تنظیمات کارخانه بازیابی کنید

راهکارهای قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ - تنظیمات کارخانه

گزینه نهایی این است که بازنشانی کارخانه را انجام دهید. با این کار گوشی شما به تنظیمات کارخانه باز می‌گردد. انجام این کار تمام داده‌ها و تنظیمات شخصی را از دستگاه شما حذف می‌کند، بنابراین قبل از ادامه، مطمئن شوید که از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید که مبادا اطلاعات و حتی شماره مخاطبان مهم تلفن خودتان را از دست بدهید. هنگامی که گوشی خود را ریست کردید، تنظیمات اولیه را کامل کنید و سپس دوباره صدا را روی گوشی خود تست کنید.

تعمیرات گوشی سامسونگ با آکاموند…

قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ مشکل بزرگ و آزاردهنده‌ای است که خیلی از کاربران این شرکت با آن درگیر هستند. این مشکل همان‌طور که در مقاله هم گفته شد به دلائلی مثل: مشکل نرم افزاری، سخت افزاری، آسیب فیزیکی، برنامه‌های مختلف یا حتی مشکل هدفون و هندزفری است که در قدم اول باید دقیقا علت این مشکل بررسی و سپس عیب‌یابی شود.

در چنین مواقعی بهتر است قبل از هرگونه اقدامی، گوشی خودتان را به یک مرکز تعمیر موبایل بسپارید که بتواند علت مشکل را بررسی و در نهایت یا اسپیکر را تعمیر یا تعویض کند. برای این کار به شما آکاموند را معرفی می‌کنیم. وجود افراد متخصص و حرفه‌ای، ابزارهای پیشرفته، تعمیر سریع و تحویل به موقع از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه است.

سوالات متداول در مورد قطع شدن صدا در گوشی سامسونگ

به عنوان اولین قدم، توصیه می‌کنیم آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار را دانلود کنید، سپس دوباره امتحان کنید. اگر با این کار مشکل حل نشد، مراحل عیب یابی را دنبال کنید.

بررسی اتصاالات بلوتوث، زیاد کردن صدای گوشی، تمیز کردن اسپیکر، بازیابی تلفن به حالت کارخانه و... از جمله اقداماتی است که در برخی از موارد جوابگو هستند. البته دقت داشته باشید که در بسیاری از موارد هم باید هرچه زودتر به فکر تعمیر گوشی خودتان باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *