خاموش شدن ناگهانی گوشی به چه عللی رخ می‌دهد؟

خاموش شدن ناگهانی گوشی

خاموش شدن ناگهانی گوشی یکی از فوبیاهای بسیاری از مردم است که نمی‌دانند این به چه علتی رخ داده و چه‌‎کار باید بکنند. این عدم داشتن آگاهی مناسب در هنگام مواجه با چنین مشکلی باعث می‌شود فرد دچار اضطراب و نگرانی شود و تمرکز و کنترل خود را از دست می‌دهد.

ما در این مقاله از سایت آکاموند عللی که باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی شما شده و آیا لازم است جهت تعمیرات گوشی‌تان را به تعمیرگاه ببرید یا خیر را بررسی کرده‌ایم. پس اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه شده‌اید بهتر است قبل از هر اقدامی با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

هنگام خاموش شدن ناگهانی گوشی چه اقدامی باید انجام داد؟

هنگام خاموش شدن ناگهانی گوشی چه اقدامی باید انجام داد؟

تمامی مطالبی که در ذیل ذکر شده است را با دقت مطالعه کنید تا علت اصلی خاموش شدن گوشی شیائومی یا سایر مدل‌های گوشی را پیدا کنید. با یافتن دلیل می‌توانید نسبت به حل کردن آن اقدام کنید.اما قبل از هرکاری بهتر است یک‌بار گوشی خود را ری‌استارت کنید. در صورتی که کارساز نبود و نگرانی بابت از بین رفتن اطلاعات گوشی خود ندارید گوشی را ریست فکتوری کنید با این کار احتمال حل شدن مشکل گوشی شما وجود دارد.

این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود: رفع هنگ کردن گوشی

چرا گوشی من خودبه‌خود خاموش می‌شود؟

ممکن است این تجربه ناخوشایند را داشته‌اید که در هنگام استفاده از گوشی و زمانی‌که با دوست خود در حال بحث در مورد موضوع مهمی بوده‌اید، سر کلاس آنلاین حضور داشته یا در یک وبینار شرکت کرده‌اید، وسط بازی و در لحظه‌ای حساس بوده‌اید یا حتی در هنگام ارسال اطلاعات از گوشی خود به گوشی دوستتان بوده‌اید ناگهان گوشی خاموش شده است.

این می‌تواند یک تجربه بسیار ناراحت کننده باشد و بدتر از آن روشن نشدن گوشی پس از خاموش شدن است. خاموش شدن گوشی ممکن است به‌دلایل مختلفی صورت بگیرد که به صورت تیتروار به آن اشاره خواهیم کرد و در ادامه به توضیح و تشریح هرکدام خواهیم پرداخت.

  1. تمام شدن شارژ باتری یا خراب بودن آن
  2. حافظه پر گوشی
  3. سوختن ال‌سی‌دی یا تاچ گوشی
  4. نفوذ آب به داخل گوشی
  5. مشکلات نرم‌افزاری
  6. بازنشانی داخلی دستگاه
  7. نصب اپلیکیشن یا نرم‌افزار
  8. فعال بودن گزینه خاموش و روشن کردن برنامه‌ریزی شده
  9. خراب بودن دکمه پاور گوشی

1. تمام شدن شارژ باتری یا خراب بودن آن

دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی - خراب بودن باتری

اگر مدت زمان طولانی است از گوشیتان استفاده می‌کنید بدون این‌که متوجه گذر زمان شده باشید، پس مطمئناً شارژ باتری گوشی شما تمام شده است و بهتر است به گوشیتان برای شارژ شدن استراحت دهید. اما گاهی ممکن است باتری گوشی شما شارژ کافی داشته باشد اما ناگهان خاموش شود. در این صورت ممکن است عمر مفید باتری گوشی شما تمام شده باشد.

البته پیشنهاد می‌کنیم قبل از این‌که به فکر تعویض باتری گوشیتان باشید، بهتر است کابل شارژ و آداپتور آن را چک کنید و از سالم بودن آن‌ها و برق‌رسانی درست به باتری مطمئن شوید. گاهی خراب بودن کابل و آداپتور یا سری شارژر مانع از برق‌رسانی درست و در نتیجه تخلیه سریع شارژ باتری گوشی شما خواهد شد.

2. حافظه پر گوشی

اگر مدت زمان زیادی است که عکس و فیلم‌های روی گوشی را به هارد اکسترنال یا سایر حافظه‌های جانبی منتقل نکرده‌اید بهتر است هرچه زودتر این کار را انجام دهید. دانلود و نصب اپلیکیشن‌های مختلف با حجم زیاد و همچنین فیلم و سریال روی گوشی سبب پر شدن حافظه گوشی شده و این علاوه بر کند شدن گوشی باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی شما خواهد شد.

همچنین بخوانید: علت داغ شدن گوشی

3. سوختن ال‌سی‌دی یا تاچ گوشی

اگر گوشی شما به‌طور ناگهانی خاموش شد و هرچه سعی در روشن کردن آن دارید، بی‌نتیجه است اما صدای روشن شدن گوشی را بدون ظاهر شدن آرم و لگو روی گوشی می‌شنوید، این ممکن است بر اثر سوختن ال‌سی‌دی گوشی باشد.

4. نفوذ آب به داخل گوشی

آخر هفته با دوستانتان به کنار دریا رفته‌اید یا مشغول تمیز کردن ماشین یا حیاط هستید یا ممکن است داخل خانه پای سینک ظرف‌شویی هستید که ناگهان گوشی از دست یا جیبتان می‌لغزد. می‌توان تصور کرد که چه اتفاقی رخ خواهد داد.

کلی آب به داخل گوشی نفوذ می‌کند و گوشی خاموش می‌شود و هرچه تلاش می‌کنید روشن نمی‌شود. تمامی وسایل برقی نسبت به آب حساس هستند و برخورد آب با قطعات داخلی گوشی باعث ایجاد جرقه و سوختن آن‌ها خواهد شد. مگر این‌که بسیار خوش شانس باشید و با گرفتن باد سشوار به گوشی و خشک کردن آن، پس از چند ساعت موفق به روشن کردن گوشی شوید. در غیر این‌صورت بهتر است هرچه زودتر به تعمیرگاه گوشی مراجعه کنید.

5. مشکلات نرم‌افزاری

علت خاموش شدن گوشی- مشکلات نرم افزاری

گاهی مشکلات نرم‌افزاری خود گوشی شما ممکن است باعث خاموش شدن آن شود. شرکت سازنده و پشتیبانی گوشی شما دائما در حال عیب‌یابی و حل کردن باگ‌های نرم‌افزاری گوشی است و برای رفع این‌ باگ‌ها لازم است مرتباً گوشی خود را به‌روزرسانی کنید. اگر مدت زمان زیادی از عدم به‌روزرسانی گوشیتان گذشته است، بهتر است هرچه زودتر این کار را انجام دهید و گوشیتان را سرحال آورید!

6. بازنشانی داخلی دستگاه

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی، تنظیم مجدد داخلی است. این سیستم ممکن است گاهی اوقات پس از استفاده طولانی مدت از گوشی و برای بارگیری مجدد حافظه سبب خاموش شدن گوشی شده و این طبیعی است.نگرانی از این بابت نداشته باشید زیرا هیچ آسیبی به گوشی همراه شما وارد نمی‌کند.

خوب است که گه‌گاه پس از چند روز استفاده، دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی یا ری‌استارت کنید تا سیستم را بازنشانی کنید و حافظه پنهان برنامه‌ها را پاک کنید، که باعث می‌شود دستگاه شما نیز به خوبی کار کند.

بیشتر بخوانید: علائم سوختن ال‌سی‌دی گوشی

7. نصب اپلیکشن یا نرم‌افزار

برخی افراد با نصب نرم‌افزارهای غیرمعتبر مختلف روی گوشی خود سبب نفوذ بدافزارها بر گوشی خواهند شد.ویروسی شدن گوشی عملکرد تمامی برنامه‌ها را با اختلال مواجه خواهد کرد.گاهی باعث دزدی اطلاعات از گوشی شما شده و در نهایت خاموش شدن ناگهانی گوشی را سبب خواهند شد. از این رو بهتر است از نصب هرگونه برنامه بر روی گوشی خودداری کنید و یا نسخه اصلی برنامه را از اپ استور، مایکت یا بازار نصب کنید.

8. فعال بودن گزینه خاموش و روشن کردن برنامه‌ریزی شده

اگر گوشی شما دارای گزینه خاموش روشن شدن گوشی طبق برنامه است بهتر است از غیرفعال بودن آن مطمئن شوید چون گاهی ممکن است ناخواسته آن را فعال کرده باشید.در این صورت طبق برنامه‌ای که به گوشی داده‌اید گوشی خاموش شده و در زمان مشخص شده روشن خواهد شد.

9. خراب بودن دکمه پاور گوشی

دلیل خاموش شدن گوشی- خراب بودن دکمه پاور گوشی

برخی از مدل‌های مختلف گوشی‌ با فشرده شدن دکمه پاور، گوشی خاموش و روشن می‌شود. اگر گوشی شما نیز از این مدل گوشی‌ها است و مدتی است خود به خود خاموش و روشن می‌شود، بهتر است از سالم بودن دکمه پاور آن مطمئن شوید.این مشکل سخت‌افزاری ممکن است شما را به‌دردسر بیاندازد. برای اطمینان از سالم بودن دکمه پاور بهتر است به تعمیرگاه مجاز گوشی مراجعه کنید.

نتیجه گیری

خاموش شدن ناگهانی گوشی یکی از بیشترین دلایلی است که افراد به تعمیرگاه‌های گوشی همراه مراجعه می‌کنند. این اتفاق ممکن است به‌دلایل مختلفی رخ بدهد. شارژ نداشتن باتری، خرابی باتری یا کابل و آداپتور شارژر، پر بودن حافظه گوشی، مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مختلف و نفوذ آب به داخل گوشی، از جمله این مشکلات است.

اگر گوشی شما نیز دچار چنین اختلالی شده است می‌توانید با مراجعه به فروشگاه آکاموند، حل مشکل گوشی خود را با خیالی آسوده با متخصصان ما بسپارید. اگر تخصصی در زمینه گوشی موبایل ندارید بهتر است قبل از هر اقدامی حل مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی خود را به متخصصان فعال در این حوزه بسپارید.

سوالات متداول

بهتر است از سالم بودن سخت‌افزارها و عدم نصب نرم‌افزارهای غیرمعتبر مطمئن باشید و به تعمیرگاه‌های متخصص مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *