رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ با 8 راهکار آسان!!

رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ

شاید امروزه نسبت به قبل، بسیاری از کاربران با مشکلات اس ام اس در گوشی‌های هوشمند خودشان مواجه نباشند؛ اما با این‌حال برخی از کاربران سامسونگ با خطایی مواجه هستند که در آن نمی‌توانند برای کسی پیام ارسال کنند. هر زمان که پیام را تایپ می‌کنند و ارسال را می‌زنند، با خطاهایی مواجه می‌شوند.

بسیاری از مشکلات گوشی سامسونگ را می‌توان برطرف کرد و خیلی از این مشکلات را باید به افراد و مراکزی که در این زمینه فعالیت دارند، بسپارید. تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که علت ارسال نشدن پیام در گوشی سامسونگ چیست؟ این موضوعی است که قرار است در این مقاله از آکاموند به بررسی مشکل پیامک گوشی سامسونگ بپردازیم.

علت مشکل ارسال اس ام اس طولانی در گوشی سامسونگ

این مشکل می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشید که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

 • مشکل و اختلالات شبکه: مشکلات شبکه می‌تواند باعث انواع مشکلات شود. می‌توانید از برنامه‌ای مانند Open Signal برای پیدا کردن برج‌های نزدیک و نزدیک‌تر شدن برای دریافت سیگنال بهتر استفاده کنید. آیا افراد یا شاید دوستان شما در یک منطقه با همان حامل پوشش شبکه خوبی دارند؟ آیا آن‌ها می‌توانند پیام ارسال و دریافت کنند؟ این به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که آیا مشکل شما مربوط به همین موضوع است یا خیر؟
 • مشکل در برخی از نرم‌افزارهای ارسال پیامک
 • وجود بدافزارهای مختلف در گوشی
 • ویروسی شدن گوشی
 • برخی از برنامه‌ها مانند Truecaller ویژگی‌های پیام‌رسانی را ارائه می‌کنند. برنامه Samsung Messages را باز کنید. آیا با اعلانی مواجه شده‌اید که می‌گوید برنامه پیام رسانی پیش فرض شما یک برنامه دیگر است؟ برای تأیید، می‌توانید مستقیما در همان صفحه با ضربه زدن روی «OK» به Samsung Messages بروید. همچنین می‌توانید تنظیمات پیامک گوشی سامسونگ را از تنظیمات > برنامه‌ها > پیام‌ها > برنامه پیام‌رسانی تغییر دهید و در اینجا می‌توانید پیام‌ها را که از سامسونگ است انتخاب کنید.

دلیل پاک شدن پیام در گوشی سامسونگ چیست؟

دلایل متعددی برای حذف پیام در گوشی‌های سامسونگ وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمله بد افزارها
 • فرمت کردن گوشی
 • حذف تصادفی و ناخودآگاه
 • خرابی سخت افزار یا نرم افزار
 • و بسیاری موارد دیگر…

چطور می‌توانیم مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ را برطرف کنیم؟

برای رفع این مشکل باید اقدامات زیر را انجام دهید و اگر هیچکدام از این اقدامات جوابگو نبود، بهتر است حتما گوشی خودتان را به یک مرکز تعمیرات گوشی بسپارید.

علت ارسال نشدن پیام در گوشی سامسونگ - پاک کردن حافظه پنهان برنامه پیامکی گوشی

پاک کردن حافظه پنهان برنامه پیامکی گوشی

Messages گوشی شما مانند برنامه‌های دیگر، انواع داده‌ها را در تلفن شما ذخیره می‌کند تا به درستی کار کند. با گذشت زمان، این داده‌ها می‌توانند خراب شوند و منجر به خطاهایی مانند خطاهایی شوند که در آن برنامه پیام‌های سامسونگ پیامک ارسال نمی‌کند.

 • مرحله 1: تنظیمات را باز کنید و به Apps بروید و Messages را جستجو کنید و سپس آن را باز کنید.
 • مرحله 2: روی Storage ضربه بزنید و سپس در پایین، دو گزینه برای Clear data و Clear cache پیدا خواهید کرد.
 • با این کار پیام‌های شما یا سایر اطلاعات شخصی حذف نمی‌شود. می‌توانید با خیال راحت این کار را برای این برنامه و سایرین نیز انجام دهید.

بازنشانی تنظیمات شبکه

بازنشانی تنظیمات شبکه فقط جزئیات ذخیره شده Wi-Fi، بلوتوث، VPN و شبکه تلفن همراه را حذف می‌کند. هیچ اطلاعات شخصی دیگری لمس نخواهد شد. جزئیات شبکه تلفن همراه به طور خودکار از طریق برنامه پیام رسانی نصب می‌شود. باید به صورت دستی دوباره به شبکه Wi-Fi و دستگاه‌های بلوتوث خود وصل شوید. مطمئن شوید که رمزهای عبور وای فای را در جایی یادداشت کرده‌اید.

 • مرحله 1: تنظیمات را باز کنید و به مدیریت عمومی > بازنشانی > بازنشانی تنظیمات شبکه بروید. روی دکمه آبی رنگ که می‌گوید Reset settings را بزنید و در صورت درخواست تایید کنید.
 • • مرحله ۲: به بخش مدیریت عمومی تنظیامت خود بروید.
  • مرحله ۳: بخش بازنشانی را انتخاب کنید.
  • مرحله ۴: به منوی بازنشانی تنظیمات شبکه بروید.
  • مرحله ۵: دکمه آبی رنگ Reset settings را بزنید
  • مرحله ۶: در صورت نیاز به تایید، درخواست را تایید کنید.

این مطلب را بخوانید: حل مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ

استفاده از برنامه شخص ثالث

برخی از ویژگی‌های جالب این برنامه، عبارتند از: توانایی کپی OTP از مرکز اعلان، تنظیم یادآورها، ایجاد پوشه برای ذخیره پیام‌ها به طور جداگانه، دریافت یادآوری خودکار برای پرداخت صورتحساب و موارد دیگر. این دارای یک رابط کاربری شبیه به Gmail است که در آن پیام‌ها بر اساس محتوا در تب‌های مختلف فیلتر می‌شوند. آن را در زیر بررسی کنید.

 • اگر مشکل همچنان ادامه داشت با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید یا به نزدیکترین شعبه مراجعه کنی
 • برای رفع مشکل اندرویدی که پیامک ارسال نمی‌کند، گوشی را راه‌اندازی مجدد کنید یا به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید.
 • بررسی کنید که آیا توسط گیرنده مسدود شده‌اید یا شرکت مخابراتی شما مشکلاتی در شبکه دارد.
 • همچنین می‌توانید حافظه پنهان پیام‌ها را پاک کنید یا از نصب صحیح سیم‌کارت خود مطمئن شوید.
 • اگر در ارسال پیامک روی تلفن Android خود مشکل دارید، ممکن است مشکلی در Android، گیرنده یا ارائه دهنده خدمات تلفن همراه شما وجود داشته باشد.

رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ - ریستارت کردن گوشی

ریستارت کردن گوشی برای رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ

هنگام راه اندازی مجدد گوشی، از روش استاندارد استفاده نکنید، یعنی دکمه قفل را برای سه ثانیه نگه دارید و سپس روی خاموش کردن ضربه بزنید. در عوض، دکمه قفل و دکمه کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید تا تلفن چرخه برق اجباری را انجام دهد. این روش خاموش کردن تلفن، دستگاه را بازنشانی می‌کند و اغلب اشکالات را برطرف می‌کند. در صورتی که این مشکل حل نشد؛ باید به فکر تعمیر گوشی سامسونگ باشید.

به روز رسانی گوشی سامسونگ برای مشکل اس ام اس

همیشه باید گوشی خودتان را به روزرسانی کنید؛ این کار از خیلی از مشکلات گوشی‌ جلوگیری می‌کند.

 1. برنامه تنظیمات را باز کنید.
 2. روی Software Update ضربه بزنید.
 3. برنامه تنظیمات در یک دستگاه Android، با گزینه “Software Update” برجسته شده است.
 4. روی «به‌روزرسانی نرم‌افزار» ضربه بزنید.

مشکلات مربوط به شرکت ارائه دهنده خدمات تلفن

گاهی اوقات، اگر نمی‌توانید پیامی ارسال کنید، ممکن است ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه شما با سرویس پیامک خود مشکل داشته باشد. با آن‌ها تماس بگیرید تا ببینید آیا چنین است و چه زمانی می‌توانید انتظار داشته باشید که این سرویس عادی بازیابی شود. در بسیاری از موارد با بررسی این موضوع می‌توانید به‌راحتی پیام ارسال کنید.

رفع مشکل ارسال نشدن پیام در گوشی سامسونگ - مسدود شدن گیرنده پیام‌های شما

مسدود شدن گیرنده پیام‌های شما

اگر پیام‌های متنی شما به گیرنده خاصی ارسال نمی‌شود، ممکن است به این دلیل باشد که آنها شماره شما را مسدود کرده‌اند. هیچ راه آسانی برای فهمیدن وجود ندارد؛ با این حال، چند راه برای بررسی این موضوع وجود دارد.

 • با شخص تماس بگیرید: اگر تماس شما به پست صوتی می‌رود، به این معنی است که او شما را مسدود نکرده است. با این حال، اگر به شما بگوید که شخصی که می‌خواهید با او تماس بگیرید در دسترس نیست، حتی پس از چندین تماس در زمان‌های مختلف روز، این احتمال وجود دارد که او شما را مسدود کرده باشد.
 • بررسی کنید که آیا آنها یک مخاطب پیشنهادی هستند: سعی کنید شماره تلفن شخص را حذف کنید و سپس بررسی کنید که آیا آنها دوباره به عنوان مخاطب پیشنهادی ظاهر می‌شوند یا خیر. اگر این کار را انجام دهند، احتمالاً شماره شما مسدود نشده است. اگر این کار را نکنند، این احتمال وجود دارد.
 • به شخص دیگری پیامک ارسال کنید: سعی کنید به افراد دیگر پیامک ارسال کنید تا ببینید آیا آنها پیام‌های شما را دریافت می‌کنند یا خیر. اگر آنها به دیگران به جز این یک نفر مراجعه کنند، به احتمال زیاد شما مسدود شده‌اید.

جاگذاری مجدد سیم‌کارت برای رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ

سیم کارت خود را چک کنید و مطمئن شوید که سیم کارت گوشی شما به درستی نصب شده است.می‌توانید سینی سیم‌کارت را با استفاده از یک ابزار اختصاصی بیرون بیاورید و دوباره سرجای خودش بگذارید. در بسیاری از موارد ممکن است این مشکل به دلیل نصب نادرست سیم‌کارت در گوشی باشد.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد رفع مشکل اس ام اس گوشی سامسونگ صحبت کردیم. همان‌طور که گفتیم نرم‌افزارهای مربوط به پیامک، آلوده شدن گوشی، مشکل شبکه و… می‌توانند علت این موضوع باشند که در بسیاری از با چند راهکار قابل حل هستند و در خیلی از موارد هم حتما باید گوشی سامشونگ شما تعمیر شود. برای تعمیرات گوشی می‌توانید روی تیم و افراد متخصص مرکز آکاموند حساب کنید.

سوالات متداول

در بسیاری از موارد با جاگذاری مجدد سیم‌کارت، پاک کردن حافظه پنهان پیامک، بررسی آنتن‌دهی شبکه، خاموش و روش کردن گوشی و...می‌توانید این مشکل را حل کنید.

ریست فکتوری کردن گوشی آخرین کاری است که می‌توانید برای رفع این مشکل انجام دهید.بهتر است قبل از این اقدام از تمام اطلاعتتان یک فایل بکاپ تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *