مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ + ساده‌ترین راه حل‌ها

مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ

می‌توان گفت که سیستم عامل هر گوشی مهم‌ترین بخش نرم‌افزاری آن محسوب می‌شود. گوشی‌های سامسونگ که چندین سال است از سیستم عامل اندروید به عنوان پل ارتباطی بین سخت‌افزار و کاربر استفاده می‌کنند، هر ساله نسخه جدیدی از این سیستم عامل را روی دستگاه‌های خود تجربه می‌کنند.

اما این بروزرسانی‌ها همیشه طبق انتظار پیش نمی‌روند و بعضی مواقع باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ و ساده‌ترین راه حل‌های آن‌ها بپردازیم. تا انتهای مقاله با مجله آکاموند همراه باشید!

تعمیرات تخصصی موبایل

مشکلات بعد از به روزرسانی گوشی سامسونگ

مشکلاتی که بعد از آپدیت اندروید در گوشی سامسونگ به وجود می‌آیند، معمولاً منشأ نرم‌افزاری دارند و با روش‌هایی ساده قابل حل هستند. در ادامه این مقاله تمامی مشکلات ممکن به همراه روش‌های حل آن‌ها ارائه شده‌اند تا مشکلات احتمالی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شوند. اما اگر این مشکل بعد از انجام این راه‌حل ها برطرف نشد، می‌توانید به مراکز تعمیر گوشی سامسونگ مراجعه کنید.

1. روشن نشدن گوشی بعد از آپدیت

یکی از مشکلاتی که شاید هیچ کاربری انتظار آن را ندارد، این است که بعد از آپدیت سیستم عامل در گوشی سامسونگ، گوشی به یکباره خاموش شود و دیگر روشن نشود. به همین دلیل اگر به سایت‌های فعال در زمینه تعمیر گوشی مراجعه کنید، شاید با کامنت‌هایی همچون:«چرا گوشی سامسونگ بعد از اپدیت بالا نمیاد» مواجه شوید.

مشکلات آپدیت گوشی ساموسنگ- روشن نشدن گوشی بعد از آپدیت

در برخی موارد ممکن است گوشی وقتی در حال روشن شدن است، روی لوگو برند سازنده گوشی هنگ کند و مراحل بعدی روشن شدن را طی نکند. حالت دیگر هم اصطلاحاً Boot-Loop نامیده می‌شود که در این صورت گوشی به صورت مداوم خاموش می‌شود، به صفحه لوگو برمی‌گردد و این چرخه برای بارها و بارها تکرار می‌شود. وقتی یکی از این حالت‌ها برای گوشی شما اتفاق می‌افتد، اصطلاحاً گفته می‌شود که گوشی بعد از آپدیت، Brick شده است.

برای حل مشکل بالا و روشن کردن دوباره گوشی، متاسفانه راه حل قطعی و مشخصی وجود ندارد؛ اما کاربران از بعضی روش‌ها استفاده کرده‌اند که در برخی موقعیت‌ها موفق شده‌اند این مشکل را حل کنند. اگر گوشی شما در چنین موقعیتی قرار گرفته است، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید:

 1. شارژ کردن طولانی‌مدت گوشی
 2. ری استارت کردن گوشی در حالت Safe Mode
 3. بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه از منوی بوت گوشی (برای این کار نیازی به روشن شدن گوشی ندارید.)

همچنین بخوانید: رفع مشکل دانلود در گوشی سامسونگ

2. کار نکردن آیکون‌های میانبر

کار نکردن آیکون‌های میانبر از جمله مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ است که بعضی مواقع برای کاربران این گوشی‌ها اتفاق می‌افتد. آیکون‌های میانبر، آیکون‌هایی هستند که برای دسترسی آسانتر به صفحات وب، اپلیکیشن‌ها و … به وجود آمده‌اند. برای حل این مشکل به روش زیر عمل کنید:

مشکلات آپدیت گوشی ساموسنگ - کار نکردن آیکون‌های میانبر

 1. وارد بخش تنظیمات برنامه مورد نظرتان شوید.
 2. با لمس گزینه Force Stop فعالیت برنامه را متوقف کنید.
 3. از طریق گزینه‌های Clear data و Clear cache، دیتا و کش برنامه را پاک کنید.

حالا دوباره می‌توانید از آیکون میانبر برنامه استفاده کنید.

3. خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی | از مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ

از دیگر مشکلات گوشی سامسونگ بعد از به روزرسانی که در بین مدل‌های مختلف رایج است، خاموش و روشن شدن گوشی به صورت مداوم است. در این حالت طبیعتآً شما نمی‌توانید استفاده مفیدی از گوشی خود داشته باشید. این مشکل که بعد از آپدیت اندروید رخ می‌دهد، می‌تواند منشاً نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری داشته باشد. در ادامه روش‌هایی را آموزش می‌دهیم تا بتوانید این مشکل را رفع کنید.

استفاده از حالت Safe Mode یکی از بهترین روش‌ها برای حل مشکل بالا به شمار می‌رود. وقتی گوشی را در حالت سیف مود قرار می‌دهید، به منزله این است که گوشی به تنظیمات کارخانه بازگشته است و هیچ برنامه جانبی نمی‌تواند روی عمکلرد گوشی تاثیر بگذارد. بنابر این اگر گوشی در این حالت به صورت عادی فعالیت داشته باشد، می‌توانید به این نتیجه برسید که سخت‌افزار سالم است و باید به فکر حل مشکلات نرم‌افزاری باشید. از جمله کارهایی که می‌توانید انجام دهید، می‌توانیم به آپدیت کردن اپلیکیشن‌های کاربردی، حذف برنامه‌های اضافی و خالی کردن حافظه در صورت پر بودن بیش از حد آن اشاره کنیم.

با استفاده از روش بالا به احتمال زیاد مشکل خاموش و روشن شدن گوشی شما که بعد از آپدیت اندروید به وجود آمده بود، حل خواهد شد؛ اما اگر همچنان با این مشکل مواجه هستید، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه در حالت Safe Mode یا از منوی بوت گوشی
 • فلش کردن نرم‌افزاری گوشی

4. از کار افتادن دوربین

از مواردی که بعضی کاربران گوشی‌های سامسونگ بعد از آپدیت اندروید گوشی خود گزارش کرده‌اند، می‌توان به از کار افتادن دوربین گوشی هم اشاره کرد. این کاربران وقتی سعی دارند وارد برنامه دوربین شوند، با ارور Can’t connect to the camera مواجه می‌شوند. اگر شما هم پس از برزورسانی سیستم عامل گوشی خود با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، با استفاده از روش‌های زیر به احتمال بسیار زیاد می‌توانید این مشکل را رفع کنید:

مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ - از کار افتادن دوربین

روش اول

 1. وارد تنظیمات برنامه Camera شوید.
 2. با لمس گزینه Force Stop فعالیت برنامه را متوقف کنید.
 3. با استفاده از گزینه‌های Clear data و Clear cache، دیتا و کش برنامه را پاک کنید.

روش دوم

 1. وارد تنظیمات (Settings) گوشی شوید.
 2. به قسمت About phone بروید.
 3. هفت بار روی گزینه Build number لمس کنید تا گزینه Developer options برایتان فعال شود.
 4. حالا روی گزینه Developer options لمس کنید.
 5. در صفحه بازشده، تیک کنار گزینه Use NuPlayer را غیرفعال کنید.
 6. گوشی را ری استارت کنید.

با استفاده از روش‌های بالا به احتمال زیاد مشکل از کار افتادن دوربین گوشی سامسونگ شما که در اثر آپدیت اندروید به وجود آمده بود، حل خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: تعمیر دوربین گوشی سامسونگ

5. وجود باگ و ایرادات مختلف در آپدیت سیستم عامل

وجود باگ و ایرادات مختلف در آپدیت گوشی سامسونگ

منشاً و دلیل برخی مشکلات بعد از به روزرسانی گوشی سامسونگ می‌تواند از خود فایل آپدیتی باشد که نصب کرده‌اید. با وجود این که فایل‌های آپدیت از فیلترهای بسیار زیادی عبور می‌کنند و برای چندین و چند بار مورد آزمایش قرار می‌گیرند، اما باز هم ممکن است دارای ایراداتی باشند. در این صورت احتمال دارد که در تجربه کاربری شما مشکلاتی را به وجود بیاورند؛ مثلاً کم شدن سرعت گوشی، خاموش شدن خود به خود دستگاه، پریدن آنتن و … .

اگر بعد از آپدیت متوجه شدید که مشکلات به وجودآمده در گوشی به دلیل وجود باگ در فایل آپدیت رخ داده‌اند، بهتر است برنامه‌های کاربردی خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید تا بیشترین هماهنگی را با نسخه آپدیت داشته باشند. این کار میزان باگ‌ها را تا حدی کاهش می‌دهد. در مرحله بعدی باید منتظر باشید تا در آپدیت بعدی که اندروید برای رفع باگ‌ها منتشر می‌کند، این ایرادات نیز رفع شوند.

وجود باگ و ایراد در آپدیت سیستم عامل معمولاً در نصب آپدیت‌های دستی و خارج از برنامه آپدیت‌های رسمی سامسونگ بیشتر دیده می‌شود. بنابر این اگر می‌خواهید با این مشکلات مواجه نشوید، بهتر است آپدیت اندروید گوشی خود را زمانی انجام دهید که سامسونگ به صورت رسمی این آپدیت را برای گوشی شما در دسترس قرار می‌دهد.

6. هنگ کردن گوشی یا کرش شدن برنامه‌ها | از مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ

هنگ کردن گوشی یا کرش شدن برنامه‌ها | از مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ که کاربران زیادی با آن مواجه می‌شوند، فریز شدن صفحه گوشی یا کرش شدن برنامه‌های مختلف است. کرش شدن به این معنی است که وقتی در حال اجرای برنامه‌ای هستید، به یکباره از برنامه بیرون انداخته شوید. این مشکل معمولاً به دلیل عدم سازگاری نسخه قدیمی برنامه‌ها با سیستم عامل جدید رخ می‌دهد.

برای حل مشکل بالا معمولاً راه حل ساده‌ای پیش رو دارید:

 1. وارد تنظیمات برنامه شوید.
 2. با لمس گزینه Force Stop فعالیت برنامه را متوقف کنید.
 3. با استفاده از گزینه‌های Clear data و Clear cache، دیتا و کش برنامه را پاک کنید.
 4. در مرحله آخر برنامه را از منابع رسمی مثل گوگل پلی استور به آخرین نسخه آپدیت کنید.

بیشتر بخوانید: سلامت باتری گوشی سامسونگ

7. خالی شدن سریع باتری گوشی

شاید شما هم متوجه این موضوع شده باشید که بعد از آپدیت کردن گوشی خود به نسخه اندروید جدیدتر، باتری گوشیتان سریع‌تر از حالت عادی خالی شود. این مشکل به احتمال زیاد به این دلیل به وجود آمده است که سخت‌افزار گوشی سازگاری کامل را با جدیدترین نسخه سیستم عامل ندارد و انرژی زیادی را برای راه‌اندازی و اجرای آن صرف می‌کند.

برای حل مشکل خالی شدن سریع باتری باید روش‌هایی را به کار بگیرید که باعث شوند انرژی کمتری در گوشی مصرف شود؛ برای مثال کم کردن روشنایی صفحه نمایش، محدود کردن فعالیت برنامه‌ها در پس‌زمینه، کم استفاده کردن از قابلیت‌های بی‌سیم همچون وای فای، دیتا و جی پی اس، استفاده کم از قابلیت‌هایی مثل چراغ قوه، دوربین و تماشای کم ویدیو در گوشی.

مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ - خالی شدن سریع باتری گوشی

مشکل آپدیت نشدن گوشی سامسونگ

تا به این بخش از مقاله درباره مشکلاتی بحث کردیم که بعد از آپدیت سیستم عامل گوشی سامسونگ به وجود می‌آیند. همچنین راه حل‌هایی را برای این مشکلات معرفی کردیم. اما برخی کاربران در آپدیت کردن سیستم عامل خود با مشکلاتی مواجه هستند و نمی‌توانند اندروید گوشی خود را به نسخه‌های جدیدتر ارتقا دهند. در این بخش قصد داریم راه حل‌هایی را برای مشکل آپدیت نشدن گوشی سامسونگ ارائه دهیم. اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید، این روش‌ها را از دست ندهید:

 1. اتصال اینترنت خود را چک کنید تا از سرعت کافی برخوردار باشد.
 2. هر دو روش اتصال به اینترنت با WIFI و دیتای سیم کارت را امتحان کنید.
 3. اتصال به اینترنت با استفاده از ابزار تغییر IP و سپس آپدیت سیستم عامل را امتحان نمایید.
 4. از خالی بودن حافظه گوشی به میزان کافی اطمینان لازم را کسب کنید.
 5. فایل‌های کش گوشی را پاک کنید.
 6. چک کنید که شارژ باتری گوشی به اندازه کافی زیاد باشد
 7. برای رفع مشکل آپدیت نشدن گوشی سامسونگ از درست بودن تاریخ و ساعت گوشی مطمئن شوید.
 8. آپدیت اندروید را در حالت Safe Mode امتحان کنید.
 9. یک بار گوشی را ری استارت کنید و سپس اندروید را آپدیت کنید.
 10. از درست بودن تنظیمات شبکه گوشی مطمئن شوید.
 11. گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنید. (قبل از این کار از اطلاعات گوشی خود فایل پشتیبان تهیه کنید.)
 12. اگر روش این کار را به صورت کامل می‌دانید، می‌توانید فایل آپدیت را به صورت دستی روی گوشی خود نصب کنید.

نتیجه‌گیری

آپدیت سیستم عامل قابلیتی است که همه کاربران گوشی‌های اندروید آن را به کار می‌گیرند تا از ویژگی‌های جدید آن استفاده کنند. اما این قابلیت بعضی مواقع باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌شود. در این مقاله آکاموند مهم‌ترین مشکلات آپدیت گوشی سامسونگ را مورد بررسی قرار دادیم و ساده‌ترین راه حل‌های آن را ارائه کردیم.

همچنین بهترین راه حل‌های مشکل آپدیت نشدن گوشی سامسونگ را معرفی کردیم. اگر سوالی در این باره دارید، در بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ سوال خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کنید.

سوالات متداول

برای حل این مشکل می‌توانید از روش‌هایی مثل اتصال به VPN، خالی کردن حافظه، قرار دادن گوشی در Safe Mode و نصب دستی آپدیت استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *