10 راهکار برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون

10 راهکار برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون

اگر شما هم با مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون مواجه هستید، تا انتهای این مطلب از آکاموند با ما همراه باشید. عدم اتصال به اینترنت در آیفون یکی از سری مشکلات نسبتا رایج این گوشی‌هاست. اینکه تلفن همراهتان همواره در اتصال به اینترنت با چالش مواجه شود یا در طول روز چندین بار شاهد قطع و وصل شدن آن باشید، قطعا برایتان خوشایند نخواهد بود.

از همین‌رو طبق گزارش‌هایی که همواره از سوی کاربران آیفون راجع‌به مشکلات مربوط به اینترنت این گوشی‌ها دریافت کرده‌ایم، تصمیم گرفتیم این مطلب از مجله آکاموند را به حل مشکل اینترنت گوشی آیفون اختصاص دهیم. اگر از گوشی آیفون استفاده می‌کنید و نمی‌توانید از اینترنت همراه یا Wi-Fi استفاده کنید، ممکن است مشکل یکی از موارد زیر باشد:

  • مشکل در شبکه Wi-Fi
  • مشکل در سیم‌کارت
  • مشکل سخت‌افزاری گوشی آیفون
  • مشکل نرم‌افزاری گوشی آیفون

هر یک از موارد فوق می‌توانند علت عدم اتصال آیفون به اینترنت باشند. در ادامه مقاله، این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی کرده‌ایم. چنانچه برای تعمیرات گوشی آیفون خود به راهنمایی تخصصی نیاز دارید، از طریق شماره‌های موجود در سایت، با متخصصان آکاموند تماس بگیرید.

تعمیرات تخصصی موبایل

رایج‌ترین مشکلات مربوط به اینترنت در گوشی‌های آیفون

پیش از آنکه به سراغ بررسی راهکارهای حل مشکلات اینترنت در گوشی‌های کمپانی اپل بپردازیم، بد نیست راجع‌به شایع‌ترین مشکلات اینترنتی که گوشی‌های این ابرکمپانی با آن مواجه می‌شوند، اطلاعاتی داشته باشید. مواردی که در ادامه مطالعه می‌کنید، رایج‌ترین مشکلات اینترنتی در گوشی‌های آیفون هستند.

عدم اتصال به شبکه WI-FI

یکی از رایج‌ترین عللی که موجب عدم اتصال گوشی‌های آیفون به شبکه Wi-Fi می‌شود، مشکلات سخت افزاری مربوط به گوشی است. البته پیش از آن‌ که گوشی موبایل خود را برای تعمیر به نمایندگی ببرید، بهتر است دستگاه Wi-Fi خود را بررسی کنید. برای مثال مطمئن شوید که رمز Wi-Fi را درست وارد کرده‌اید.

رایج‌ترین مشکلات مربوط به اینترنت در گوشی‌های آیفون

مورد دیگری که باید بررسی کنید تنظیمات مودم است. گاهی ممکن است اعمال محدودیت‌هایی در اتصال به شبکه Wi-Fi، مانع از اتصال گوشی آیفون شما به اینترنت شده باشد. اگر این موارد را بررسی کردید اما مشکل برطرف نشد، به احتمال زیاد با یک مشکل سخت‌افزاری در گوشی خود مواجه هستید.

بیشتر بخوانید: سلامت باتری آیفون

مشکلات مربوط به سیم‌کارت

اگر از اینترنت همراه گوشی خود استفاده می‌کنید اما با مشکلاتی نظیر کندی سرعت اینترنت، قطع و وصل شدن مکرر یا وصل نشدن اینترنت مواجه هستید، همانند مورد فوق ابتدا باید تنظیمات دیتای سیم‌کارت خود را بررسی کرده و اطمینان یابید سیم‌کارتتان از شبکه مورد نظر پشتیبانی می‌کند.

برای اینکه مطمئن شوید مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون با سیم‌کارت ارتباطی دارد یا خیر، می‌توانید سیم‌کارت را بر روی یک دستگاه دیگر تست کنید. اگر بر روی آن دستگاه نیز با مشکل قطعی اینترنت مواجه شدید، به احتمال خیلی زیاد مشکل از سیم‌کارت است. اما اگر بر روی دستگاه دیگری امتحان کرده و مشکلی در اتصال به اینترنت با همان سیم‌کارت نداشتید، باز هم احتمال اینکه آیفون شما یک مشکل سخت‌افزاری داشته باشد شدت می‌گیرد.

رایج‌ترین مشکلات اینترنت آیفون- مشکلات مربوط به سیم‌کارت

مشکلات مربوط به سیگنال گوشی

از دیگر مشکلات اینترنتی رایج گوشی‌های آیفون، ضعیف بودن سیگنال و در نهایت کند شدن سرعت اینترنت در آن‌هاست. همانند موارد فوق، ضعف سیگنال و آنتن‌دهی نیز می‌تواند منشاء سخت‌افزاری داشته باشد. اما پیش از آنکه صددرصد احتمال دهید ضعف سیگنال و وصل نشدن اینترنت موبایلتان به دلیل باگ‌های سخت‌افزاری است، کیفیت سیگنال و آنتن‌دهی دیگر گوشی‌های موبایل موجود در آن منطقه و مکان را بررسی کنید.

 در صورتی که سرعت اینترنت بر روی موبایل سایر افراد هم کند بود یا آن‌ها هم از قطع و وصل شدن دائم اینترنت گوشی‌های خود شکایت داشتند، می‌توانید مطمئن باشید که مشکل از گوشی آیفون شما نیست و منشاء زیرساختی در منطقه دارد. در نوار بالای صفحه گوشی آیفون، نشانگر سیگنال Wi-Fi را مشاهده می‌کنید. اگر سیگنال ضعیف است، به منطقه‌ای نزدیکتر به مودم یا روتر بروید تا سیگنال قوی‌تر شود.

مشکلات نرم افزاری گوشی‌های آیفون

در حل مشکل اینترنت گوشی آیفون، مورد دیگری که به آن بر می‌خوریم، مشکلات نرم‌افزاری این گوشی بوده که ممکن است منشاء مشکلات اینترنتی آن شده باشد. مشکلاتی چون عدم بروزرسانی گوشی یا وجود خطاهایی در سیستم عامل آن ممکن است اتصال به اینترنت را برای شما دشوار کند. این موارد از سوی متخصص تعمیرات گوشی باید به دقت بررسی شوند.

10 روش برای حل مشکلات اینترنت گوشی آیفون

در قسمت قبل مواردی را که ممکن است باعث شوند گوشی آیفون شما با مشکل اتصال به اینترنت مواجه شود را بررسی کردیم. حال ممکن است بپرسید برای رفع مشکل چه اقدامی باید انجام دهیم؟ دستورالعمل‌های زیر ممکن است کارساز باشند و مشکل وصل نشدن اینترنت آیفون برطرف شود. اما توجه داشته باشید که اگر مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد، بهتر است یک متخصص آن را بررسی کرده و مشکل را برطرف کند. روش‌های حل این مشکل در گوشی‌های آیفون عبارت است از:

10 روش برای حل مشکلات اینترنت گوشی آیفون

1. اطمینان از روشن بودن اینترنت گوشی آیفون

اگر از اینترنت شبکه وای‌فای استفاده می‌کنید، ابتدا مطمئن شوید که اینترنت را روشن کرده و به شبکه متصل شده‌اید. به نظر ساده می‌رسد! اما خیلی اوقات تنها مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون این است که تنظیمات اینترنت آن را بررسی نکرده‌اید و درحالی فکر می‌کنید گوشی شما به اینترنت متصل نمی‌شود که اصلا آن را روشن نکرده‌اید. به تنظیمات بروید و به پایین اسکرول کنید و روی منوی «Wi-Fi» ضربه بزنید. مطمئن شوید که سوئیچ آبی در بالای صفحه روشن است.

2. اطمینان از روشن بودن مودم

مطمئن شوید که دستگاه Wi-Fi روشن است و کار می‌کند. برای بررسی این موضوع مودم را بررسی کرده و مطمئن شوید که چراغ آن روشن است. اگرWi-Fi  خاموش بود، آن را روشن کرده و دوباره امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی: دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون

3. اطمینان از اتصال به شبکه وای فای گوشی

به تنظیمات بروید و شبکه Wi-Fi را انتخاب کنید. شبکه‌ای که می‌خواهید به آن متصل شوید را انتخاب کرده و پسوورد را چک کنید و مطمئن شوید که رمز عبور را به درستی وارد کرده‌اید.

4. در دسترس قرار دادن دستگاه مودم

گاهی اوقات عدم اتصال گوشی آیفون یا هر گوشی دیگری به اینترنت، فاصله زیاد آن از Wi-Fi است. برای حل این مشکل بهتر است دستگاه را در دسترس قرار دهید.

حل مشکل اینترنت گوشی آیفون- آپدیت گوشی

5. آپدیت کردن گوشی آیفون

همان‌طور که در مطالب فوق خواندید، یکی از دلایل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون مشکلات نرم‌افزاری است. اصلی‌ترین علت بروز مشکلات نرم‌افزاری نیز، عدم بروزرسانی آیفون است. اپل به طور منظم بروزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای آیفون منتشر می‌کند که می‌تواند شامل رفع اشکالات مرتبط با Wi-Fi باشد. اما چگونه مطمئن شویم آیفون ما به‌روز است یا خیر؟ مسیر زیر را طی کنید:

Settings >General>Software> Update

به تنظیمات بروید و به پایین اسکرول کنید و روی “عمومی” یا “” Generalضربه بزنید. سپس گزینه “بروزرسانی نرم افزار” را انتخاب کنید.  بر روی Download and Install ضربه بزنید و اگر آپدیت جدیدی موجود بود، گوشی خود را آپدیت کنید.

6. به‌روز رسانی تنظیمات مودم

اگر تمامی راه‌های فوق را امتحان کرده و اما نتیجه نگرفتید، می‌توانید به بروزرسانی دستگاه Wi-Fi نیز فکر کنید. سازنده دستگاه ممکن است بروزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای روتر منتشر کند که می‌تواند شامل رفع اشکالات مرتبط با Wi-Fi باشد. برای اینکه بدانید روتر شما به‌روز است یا خیر، با پشتیبانی آن تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: تعویض باتری گوشی آیفون

7. ریستارت کردن Wi-Fi

 اگر هنوز مشکل دارید می‌توانید Wi-Fi را ریستارت کنید. برای انجام این کار، دکمه پاور روی دستگاه‌ را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. پس از ریستارت شدن روتر، دوباره به دستگاه خود متصل شوید.

8. ریستارت کردن گوشی آیفون

یکی دیگر از راهکارهای حل مشکلات اینترنت آیفون، ریستارت کردن گوشی است. برای این کار باید دکمه پاور را به همراه یکی از دکمه‌های کاهش یا افزایش صدا به صورت همزمان فشار دهید تا زمانی‌که لوگوی اپل را بر روی صفحه گوشی خود مشاهده کنید. سپس دکمه‌ها را رها کرده و اجازه دهید گوشی دوباره راه‌اندازی شود. پس از روشن شدن گوشی، دوباره به شبکه وای فای یا اینترنت همراه خود متصل شوید.

حل مشکل اینترنت گوشی آیفون- تماس با پشتیبانی یا نمایندگی گوشی آیفون

9. تماس با پشتیبانی یا نمایندگی گوشی آیفون

اگر تمامی این راهکارها را امتحان کرده و نتیجه نگرفته‌‌اید، باید با نمایندگی تماس بگیرید و مشکل را بازگو کنید. کارشناسان شما را راهنمایی خواهند کرد.

10. مراجعه به یک متخصص برای تعمیر گوشی آیفون

چنانچه مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون هیچ‌‎‌یک از موارد فوق نبود، به احتمال خیلی زیاد یک مشکل سخت‌افزاری در گوشی شما وجود دارد. گوشی خود را به یک مرکز خدمات مجاز اپل ببرید و به هیچ‌عنوان به افراد نابلد یا نمایندگی‌های غیرمجاز اعتماد نکنید.

چه زمانی برای حل مشکلات اینترنت گوشی آیفون باید به تعمیرکار مراجعه کنیم؟

همان‌طور که تا الان متوجه شدید، در اغلب مواقع ممکن است خودتان بتوانید مشکل عدم اتصال به اینترنت را برطرف کنید. اما در مواقعی دیگر چاره‌ای جز آنکه به نمایندگی‌های مجاز تعمیر اپل مراجعه کنید ندارید. موارد زیر را بررسی کنید و مطمئن شوید که گوشی شما به تعمیرات تخصصی نیاز دارد یا خیر.

مطلب پیشنهادی: علائم سوختن هارد گوشی آیفون

بررسی کنید و ببینید آیا مشکل وصل نشدن به اینترنت فقط بر روی نرم افزارهای خاصی از گوشی رخ می‌دهد؟

گاهی اوقات گوشی در اتصال به اینترنت مشکلی ندارد، اما همین‌که یکی از برنامه‌های گوشی را اجرا می‌کنید، با قطعی اینترنت یا قطع و وصل شدن آن مواجه می‌شوید. در صورت بروز چنین مشکلی، به احتمال خیلی زیاد مشکل از برنامه و نرم افزار مذکور است و هیچ ارتباطی با گوشی شما ندارد؛ پس تنها کافیست آن برنامه را از روی گوشی خود پاک کنید. اما اگر مشکل وصل نشدن به اینترنت در تمامی برنامه‌ها و عملکرد گوشی آیفون دیده می‌شود، بهتر است به نمایندگی‌های مجاز تعمیرات آیفون مراجعه کنید.

اگر از اینترنت همراه استفاده می‌کنید، سیم‌کارت دیگری را تست کنید

یک سیم‌کارت دیگر را بر روی گوشی خود گذاشته و عملکرد اینترنت گوشی را بررسی کنید. اگر مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون حل شده باشد، مشکل از سیم کارت شماست اما اگر مشکل همچنان باقی بود، به نمایندگی و تعمیرکار مراجعه کنید.

حل مشکل اینترنت گوشی آیفون - سیم‌کارت دیگری را تست کنید

از ابزارهای تست عملکرد سخت‌افزاری آیفون کمک بگیرید

گوشی آیفون دارای ابزارهایی برای تست عملکرد سخت‌افزاری است. برای دسترسی به این ابزارها، به تنظیمات گوشی رفته، سپس به بخش “عمومی” و سپس “درباره” بروید. در اینجا می‌توانید ابزارهایی مانند تست باتری، تست شبکه، تست صدا و غیره را پیدا کنید. از این ابزارها برای بررسی عملکرد سخت‌افزاری گوشی استفاده کنید و هر مشکل مرتبط را تشخیص دهید. در صورتی که نتوانستید تشخیص دهید آیا در ارتباط با تست شبکه گوشی شما مشکلی وجود دارد یا خیر، به نمایندگی‌های مجاز تعمیرات مراجعه کنید.

سخن پایانی

وصل نشدن اینترنت گوشی آیفون تنها مشکل شما نیست؛ بسیاری از کاربران این گوشی‌ها ممکن است با مشکلاتی مانند وصل نشدن اینترنت، کندی سرعت یا قطع و وصل شدن‌‌های مداوم روبه‌رو شوند. عدم اتصال به اینترنت در آیفون دلایل متعددی دارد که در این مقاله 10 مورد را بررسی کردیم.

آیا می‌دانستید به راحتی خودتان می‌توانید اقدام به حل مشکلات اینترنت آیفون کنید بدون آنکه بخواهید هزینه زیادی بابت بررسی و تعمیر گوشی خود بپردازید؟ در طول این مقاله از آکاموند به راهکارهایی اشاره شده است که به کمک آن‌ها خودتان می‌توانید مشکلات اینترنتی گوشی‌های آیفون را برطرف کنید. چنانچه برای تعمیرات گوشی آیفون به کمک تخصصی نیاز دارید، تنها یا یک تماس از تیم آکاموند مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

بهترین اینترنت برای گوشی آیفون، بسته به نیازهای شما متفاوت است. اگر به دنبال سریعترین اینترنت ممکن هستید، 5Gبهترین گزینه است. اما اگر بودجه محدودی داریدFG LTE هم گزینه خوبی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *