مشکلات هدفون و هندزفری ون راه‌حل‌هایی برای برطرف کردن مشکل

رایج‌ ترین مشکلات هدذفون و هندزفری

هدفون و هندزفری از جمله وسایلی هستند که ما در طول روز چه برای مکالمه و چه برای موسیقی گوش دادن و فیلم دیدن از آن‌ها زیاد استفاده می‌کنیم. این لوازم جانبی مدت‌هاست به یکی از نیازهای اصلی ما تبدیل شده‌اند و به مرور زمان نیاز به وجود آن‌ها بیش از پیش شده است. هدفون و هندزفری‌ها در سال‌های اخیر در شکل‌ها و ابعاد مختلف تولید و روانه‌ی بازار شده‌اند؛ از انواع سیم‌دار و بزرگ آن گرفته، تا هندزفری‌های گوشی و بی‌سیم.

این وسیله نیز مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی دیگر دچار مشکلاتی می‌شود و ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. در این مقاله از آکاموند می‌خواهیم به مشکلات هدفون و هندزفری بپردازیم و راه‌حل‌های آن را بررسی کنیم. اگر شما هم هدفون یا هندزفری بلوتوثی‌تان به‌مشکل برخورده؛ پیشنهاد می‌کنم که حتما این مقاله را بخوانید.

 اگر در نهایت موفق نشدید هدفون یا هندزفری‌تان را به حالت اولیه برگردانید، باید از افراد متخصص که در زمینه تعمیرات گوشی و لوازم جانبی موبایل فعالیت دارند، کمک بگیرید. شرکت آکاموند با داشتن یک مرکز تخصصی تعمیرات و استفاده از قطعات اصل و همچنین تحت ضمانت‌نامه، می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده و برطرف‌کننده مشکل هدفون شما باشد.

رایج‌ترین مشکلات هدفون

رایج‌ترین مشکلات هدفون و هندزفری

همان‌طور که در مقدمه گفتیم، مشکلات زیادی ممکن است برای هدفون شما پیش بیاید و برای رفع آن نیاز به راه‌حل داشته باشید. این مشکلات ممکن است در اتصال هدفون یا کاهش صدای آن باشند. رایج‌ترین مشکلات هدفون عبارت‌اند از:

  • پخش نشدن صدا از هدفون
  • عدم اتصال هدفون بی‌سیم به گوشی یا منبع صدا
  • کیفیت پایین صدای هدفون
  • کار کردن یک‌طرفه‌ی هدفون
  • خیلی کم یا خیلی زیاد بودن صدای هدفون
  • قطع و وصل شدن صدای هدفون

1. پیدا نشدن هدفون بلوتوثی در لیست دستگاه‌های متصل گوشی

اگر از هندزفری یا هدفون بلوتوثی استفاده می‌کنید، ممکن است گاهی گوشی شما نتواند دستگاه را پیدا کرده و اتصال به آن را فراهم سازد. به همین دلیل نمی‌توانید از هدفون یا هندزفری بلوتوثی خود به‌راحتی استفاده کنید. برای رفع این مشکل بهتر است چند مورد زیر را بررسی نمایید:

هدفون صدا ندارد یکی از رایج‌ترین مشکلات هدفون

بررسی قابل رویت بودن بلوتوث دستگاه شما

ابتدا لازم است روشن بودن بلوتوث گوشی خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید قابلیت بلوتوث دستگاه شما روشن است. بعد از اطمینان از روشن بودن بلوتوث، می‌توانید از بخش تنظیمات، قابلیت phone visibility دستگاه خود را روشن کنید.

فعال‌سازی بلوتوث در هدفون‌ها

برای این‌که هدفون به گوشی شما متصل شود، باید مطمئن شوید که کیس هدفون شما روشن و در حال ارسال سیگنال است. اگر چراغ روی کیس روشن نبود، بهتر است کیس را خاموش روشن نموده و به شارژر متصل کنید. پس از این‌که شارژ دستگاه شما کامل شد، یک بار دیگر دکمه‌ی اتصال را نگه داشته و منتظر اضافه شدن نام دستگاه به دستگاه‌های قابل‌رویت گوشی خود بمانید.

عدم سازگاری نسخه‌ی بلوتوث دستگاه و هدفون

اگر نسخه‌ی بلوتوث گوشی و هدفون شما با یکدیگر سازگاری ندارند، ممکن است اتصال انجام نشود. برای مثال بعضی دستگاه‌های اندرویدی قدیمی قابلیت اتصال به هدفون بلوتوثی را ندارند. بهتر است پیش از خریدن دستگاه از سازگاری آن با نسخه‌ی اندروید و بلوتوث سیستم‌عامل خود اطمینان حاصل کنید.

2. عدم اتصال هدفون سیمی به گوشی موبایل

اگر هدفون شما بی‌سیم نیست و برای اتصال از یک سیم استفاده می‌کند، در صورت عدم اتصال ممکن است مشکل جایی در اطراف سیم هدفون شما قرار گرفته باشد. در این بخش عوامل موثر بر عدم اتصال هندزفری سیم‌دار به گوشی موبایل را بررسی خواهیم کرد.

مشکلات هدفون- عدم اتصال هدفون سیمی به گوشی موبایل

اطمینان از سالم بودن هدفون

به جز هدفون‌ها و هندزفری‌های قدیمی‌تر، تقریباً تمام هدفون‌های سیم‌دار برای اتصال به گوشی از جک ۳.۵ میلی‌متری بهره می‌برند. این اتصال برای پخش موسیقی نیازی به نرم‌افزار یا بلوتوث ندارد و تنها با اتصال سیم به پورت می‌توان از آن استفاده کرد. حالا اگر گوشی شما سیم هدفون را تشخیص نمی‌دهد، ممکن است سیم هدفون مشکلی پیدا کرده و قابلیت پخش صدا را نداشته باشد.

بررسی خاموش بودن بلوتوث

درست است که پخش موسیقی از طریق هندزفری ارتباطی به بلوتوث ندارد، اما قطع کردن بلوتوث ممکن است در تسهیل اتصال هندزفری به گوشی کارساز باشد. شاید گوشی شما به منبع بلوتوثی متصل بوده و در حال پخش موسیقی از آن باشد، و قطع کردن بلوتوث می‌تواند جریان صدا را به سمت هندزفری سیم‌دار هدایت کرده و صدا را از آن پخش کند.

تمیز کردن درگاه هدفون

اگر هدفون شما با وجود اتصال به گوشی درست کار نمی‌کند، ممکن است آلودگی جلوی آن را گرفته و مانع از اتصال صحیح آن شده باشد. برای اطمینان از این قضیه بهتر است هدفون را از گوشی جدا کرده و با استفاده از یک تکه پنبه و مقداری الکل، درگاه گوشی خود را تمیز کنید. برای وارد کردن پنبه به درگاه می‌توانید از یک سوزن یا خلال دندان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چطور هندزفری خراب را درست کنیم

چگونگی نگهداری از هدفون یا هندزفری

زمانی که هدفون شما با مشکل مواجه می‌شود ممکن است کارهایتان وقفه بیفتد و نتوانید موقع کار کردن موسیقی گوش کرده و تمرکز کنید. این مشکل مخصوصاً در مواقعی که نمی‌توانید مشکل هدفون را تشخیص دهید و قصد دارید آن را تعویض کنید ممکن است آزاردهنده‌تر هم باشد. با ‌این حال در این بخش چند نکته نهایی در مورد نحوه نگهداری از هدفون برای کارایی بیشتر  و عملکرد بهتر آن بررسی می‌کنیم. این نکات به شما کمک می‌کند که بتوانید از هدفون یا هندزفری خود به ‌بهترین شکل نگهداری کنید.

پیش از هر چیزی حواستان باشد اگر از هندزفری سیم‌دار استفاده می‌کنید، مراقب سیم هدفون یا هندزفری خود باشید؛ این سیم‌ها را نکشید یا گره نزنید؛ تمامی این کارها عمر هندزفری یا هدفون شما را کم می‌کنند. توجه به این نکات نیز می‌تواند به شما کمک کند مدت طولانی‌تری هندزفری خود را داشته باشید:

  • هدفون خود را زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، در جایگاهش قرار دهید. انجام این کار به محافظت از سیم هدفون سیمی کمک می‌کند و گرد و غبار و سایر زباله‌ها را از روی آن‌ها دور نگه‌ می‌دارد.
  • از انداختن هدفون یا هندزفری به ته کیف جلوگیری کنید؛ نگه‌داری صحیح از هدفون و محافظت از آن در مقابل ضربه خوردن بسیار مهم است.
  • باید هر چندوقت یک‌بار هدفون‌ها و دوشاخه هدفون‌های سیمی را با یک پارچه تمیز کنید.
  • هدفون‌های بی‌سیم‌تان را به‌طور منظم شارژ کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از آکاموند در مورد مشکلات هدفون و انواع هندزفری صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد، بسیاری از این مشکلات را خودتان می‌توانید حل کنید. در بسیاری از موارد با شارژ نگه داشتن هندزفری بی‌سیم، تمیز کردن دائم آن و نگهداری درست می‌توانید از بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید.

اگر در نهایت موفق نشدید هدفون یا هندزفری‌تان را با استفاده از موارد بالا به حالت اولیه برگردانید، باید از افراد متخصص در زمینه تعمیرات گوشی و لوازم جانبی مانند آکاموند کمک بگیرید. شرکت آکاموند با داشتن یک مرکز تخصصی تعمیرات و استفاده از قطعات اصل و تحت ضمانت‌نامه، می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده و برطرف‌کننده مشکل هدفون شما باشد.

سوالات متداول

زمانی که از این وسایل استفاده نمی‌کنید؛ آن‌ها را در جایشان نگهداری کنید. سعی کنید این وسایل را مرتبا تمیز کنید. هدفون‌های بی‌سیم را همیشه شارژ کنید و هندزفری‌های سیمی را ته کیف‌تان نگذارید. در نهایت تلاش کنید که از این وسایل به‌شکل درست مراقبت کنید.

تعداد کمی از هندفری‌های سیمی یا بلوتوثی بسته به مشکلی که دارند، قابلیت تعمیر دارند؛ این در حالی است که بسیاری از این هندزفری‌ها در صورت خراب‌شدن قابلیت تعمیر ندارند و باید یکی دیگر تهیه کنید.

مهمترین دلیل این امر جفت‌نشدن هدفون‌ها به‌هم و نداشتن شارژ کافی هدفون است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *