آموزش ۵ راه برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ

باز کردن قفل گوشی سامسونگ

محافظت از اطلاعات ذخیره‌شده روی گوشی هوشمند، یک کار ضروریست. همه ما اطلاعات، عکس‌ها و فیلم‌هایی روی گوشی داریم که نمی‌خواهیم دست کسی به آن‌ها برسد. این موارد را در کنار اطلاعات بانکی، مدارک هویتی، رمزهای عبور سایت‌ها و… قرار دهید.

وجود چنین اطلاعات حساسی، ضرورت قفل کردن گوشی سامسونگ با استفاده از رمزعبور، پین یا الگو را دوچندان می‌کند. اما اگر به هر دلیلی، رمزعبور گوشی را فراموش کردیم چه؟ در این صورت چگونه می‌توانیم به اطلاعات حساس درون گوشی دسترسی داشته باشیم؟ همین باعث می‌شود افزاد زیادی برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ خود به مراکز تعمیرات تخصصی موبایل مراجعه کنند. با آموزش باز کردن قفل گوشی سامسونگ در صورت فراموشی رمز، پین یا الگو، همراه باشید.

تعمیرات تخصصی موبایل

روش‌های باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ

بیشتر گوشی‌های هوشمند امروزی به حس‌گر اثرانگشت یا قابلیت تشخیص چهره مجهزند. اکثر کاربران هم ترجیح می‌دهند برای راحتی کار خود، به جای وارد کردن الگو، رمز‌عبور یا پین، از تشخیص‌چهره و مخصوصاً اثرانگشت برای باز کردن قفل گوشی استفاده کنند.

عدم استفاده روزمره از رمزعبور یا پین، ممکن است باعث فراموشی آن‌ها در طول زمان شود. خوشبختانه حتی در صورت فراموشی رمزعبور، می‌توان همچنان با استفاده از تشخیص چهره یا اثرانگشت وارد گوشی شد. اما اگر حس‌گر اثرانگشت  یا دوربین گوشی هم از کار افتاد چه؟ اینجاست که یاد گرفتن روشی برای باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ، می‌تواند بسیار گره‌گشا باشد. اگر هیچ کدام از روش های زیر جواب نداد میتوانید برای تعمیر گوشی سامسونگ خود به یک مرکز معتبر مپل آکاموند مراجعه کنید.

روش‌های باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ

باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ بدون از دست از رفتن اطلاعات

اما راهی وجود دارد که در صورت قفل شدن گوشی سامسونگ، بتوانیم قفل آن را بدون از دست رفتن اطلاعات باز کنیم؟ اگر از قبل سرویس Find My Mobile را فعال کرده باشید، می‌توانید قفل گوشی را بدون از دست رفتن اطلاعات ذخیره‌شده روی آن، باز کنید. برای گوشی‌های قدیمی، امکان ورود به گوشی به کمک حساب گوگل هم فراهم است.

استفاده از خدمات Find My Mobile سامسونگ

سرویس Find My Mobile سامسونگ، برای پیدا کردن گوشی‌های گم‌شده استفاده می‌شود. اما می‌توان از قابلیت‌های آن برای باز کردن قفل گوشی هم استفاده کرد. با استفاده از این سرویس، می‌توانید قفل گوشی را حذف کرده و یک رمزعبور جدید تعریف کنید.

برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ با Samsung Find My Mobile، گوشی شما حتماً باید روشن و متصل به اینترنت باشد. علاوه بر این باید قبلاً گوشی خود را به یک حساب سامسونگ، متصل کرده باشید. همچنین قابلیت Remote Unlock نیز باید فعال باشد. مراحل باز کردن قفل گوشی با استفاده از سرویس Find My Mobile به صورت زیر است:

باز کردن قفل گوشی‌های سامسونگ بدون از دست از رفتن اطلاعات

 • ابتدا به آدرس samsung.com مراجعه کنید.
 • صفحه‌ای حاوی دکمه Sign In نمایش داده می‌شود. روی آن دکمه کلیک کنید.
 • اطلاعات کاربری حساب سامسونگ خود را وارد کرده و وارد حساب سامسونگ خود شوید.
 • حالا می‌توانید لیستی از دستگاه‌هایی که به این حساب سامسونگ متصل هستند را مشاهده کنید.
 • روی گوشی موردنظری که رمز آن را فراموش کرده‌اید کلیک کنید.
 • در سمت راست صفحه، گزینه Unlock را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 • پنجره‌ای حاوی دکمه Unlock نمایش داده می‌شود که باید روی آن دکمه هم کلیک کنید.
 • مجدداً از شما درخواست می‌شود تا رمزعبور حساب سامسونگ خود را وارد کنید. این کار را انجام داده و روی گزینه Next کلیک کنید.
 • منتظر بازگشت به صفحه اصلی و باز شدن قفل گوشی خود بمانید.
 • اگر پیامی را روی گوشی خود مشاهده کردید آن را تأیید کنید.

کار تمام است و رمزعبور به همراه اطلاعاتی نظیر تشخیص چهره یا اثرانگشت، از روی گوشی حذف شده و می‌توانید وارد گوشی شوید.

بیشتر بخوانید: علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ

باز کردن قفل گوشی با استفاده از اکانت گوگل

اگر گوشی سامسونگ شما مجهز به اندروید 4.4 یا پایین‌تر باشد، می‌توانید از اطلاعات حساب گوگل به جای وارد کردن رمزعبور استفاده کنید. در این روش، اطلاعات گوشی دست‌نخورده باقی‌خواهند ماند. برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ با استفاده از اکانت گوگل، مراحل زیر را طی کنید:

باز کردن قفل گوشی با استفاده از اکانت گوگل

 • الگو یا رمز خود را چندین بار به اشتباه وارد کنید.
 • پیغامی با مضمون اشتباه بودن الگو به شما نمایش داده می‌شود.
 • گزینه Next را لمس کنید.
 • در این قسمت کافی است که به سؤالات امنیتی که قبلاً تعیین کرده‌اید پاسخ دهید تا وارد گوشی شوید. یا به‌سادگی می‌توانید با وارد کردن نام‌کاربری و رمزعبور گوگل، وارد گوشی خود شوید.
 • حال باید یک الگوی جدید را برای گوشی خود تعیین کنید.

همانطور که گفتیم، این روش فقط برای گوشی‌های قدیمی کاربرد دارد.

باز کردن قفل گوشی با استفاده از پاک‌سازی اطلاعات

راه‌های دیگری هم برای ریست کردن رمزعبور گوشی وجود دارد، ولی برای استفاده از این راه‌ها، باید قید اطلاعات ذخیره‌شده روی گوشی خود را بزنید. اگر به صورت منظم از عکس‌ها، مخاطبین و… گوشی خود بکاپ می‌گرفته‌اید، می‌توانید این راه‌ها را امتحان کنید. کارشناسان آکاموند می‌توانند در بکاپ گرفتن از اطلاعات حساس گوشی، به شما کمک کنند.

استفاده از سرویس Google Find My Device

گوگل هم مانند سامسونگ، سرویسی به نام Find My Device برای موقعیت‌یابی دستگاه‌های گم شده دارد. اگر قبلاً گوشی خود را به حساب جیمیل متصل کرده‌اید و رمزعبور جیمیل‌تان را هم بدانید، می‌توانید از این سرویس در صورت قفل شدن گوشی سامسونگ استفاده کنید.

استفاده از سرویس Google Find My Device برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ

قابلیتی به نام Erase Device در این سرویس ارائه شده است که تمامی اطلاعات گوشی و از جمله رمزعبور آن را پاک می‌کند. البته برای استفاده از این قابلیت، گوشی شما باید به اینترنت متصل بوده و سرویس موقعیت‌مکانی آن هم فعال باشد.برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ با استفاده از Google Find My Device مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا به آدرس com/android/find مراجعه کنید.
 • وارد حساب جیمیل خود شوید‌ (اگر از قبل در اکانت گوگل خود لاگین کرده باشید، نیازی به ورود مجدد نیست).
 • لیستی از دستگاه‌های متصل به حساب گوگل را می‌توانید در سمت چپ صفحه مشاهده کنید.
 • روی گوشی موردنظرتان که می‌خواهید قفل آن را باز کنید کلیک کنید.
 • گزینه Erase Device را انتخاب کنید.

تا اتمام فرآیند صبر کنید. پس از پاک‌سازی اطلاعات گوشی، رمز عبور آن هم حذف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ

استفاده از برنامه قفل‌گشای Tenorshare 4uKey for Android

اگر با استفاده از هیچ‌کدام از روش‌های قبلی موفق به باز کردن قفل گوشی خود نشدید، می‌توانید از نرم‌افزارهای قفل‌گشای شخص‌ثالث مانند نرم‌افزار Tenorshare 4uKey for Android استفاده کنید. با استفاده از این نرم‌افزار، تمامی اطلاعات موجود روی گوشی شما حذف شده و رمزعبور آن نیز ریست خواهد شد.

استفاده از برنامه قفل‌گشای Tenorshare 4uKey for Android

مراحل باز کردن قفل گوشی سامسونگ با استفاده از Tenorshare 4uKey for Android را به ترتیب زیر انجام دهید:

 • برنامه Tenorshare 4uKey for Android را دانلود و نصب کنید (این نرم‌افزار هم برای ویندوز و هم برای مک در دسترس است. بهتر است برای برخورداری از تمامی امکانات برنامه، نسخه کرک شده آن را دانلود کنید).
 • گوشی سامسونگ خود را به کامیپوتر متصل کنید (با استفاده از کابل یو‌اس‌بی).
 • نرم‌افزار را اجرا کرده و گزینه Remove Screen Lock را انتخاب کنید.
 • پس از شناخته شدن گوشی شما توسط نرم‌افزار، پنجره‌ای باز می‌شود که در آن پیغامی با مضمون هشدار برای پاک شدن تمامی اطلاعات موجود در گوشی به شما نمایش داده می‌شود. این پیغام را تأیید کنید.
 • دانلود پکیج ریکاوری برای گوشی شما توسط برنامه آغاز می‌شود. از اتصال کامپیوترتان به اینترنت در این مرحله، اطمینان حاصل کنید.
 • پس از اتمام دانلود، قفل گوشی حذف شده و دقایقی بعد گوشی شما باز خواهد شد.

برنامه‌های مشابهی مانند DroidKit هم وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای پاکسازی اطلاعات گوشی و ریست کردن رمزعبور استفاده کنید.

کلام پایانی

در این مطلب، درباره باز کردن قفل گوشی سامسونگ صحبت کردیم. بهتر است گوشی خود را به حساب سامسونگ متصل کنید تا بتوانید قفل آن را در صورت فراموشی رمزعبور، به راحتی و بدون از دست رفتن اطلاعات، باز کنید. برای خواندن مطالب و ترفندهای آموزشی مرتبط با گوشی‌های هوشمند، می‌توانید سری به مجله آکاموند بزنید.

سوالات متداول

با استفاده از سرویس Find My Mobile سامسونگ، می‌توان قفل گوشی را بدون از دست رفتن اطلاعات موجود در آن باز کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *