علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ چیست؛ چطور این مشکل را حل کنیم؟

علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ

علاوه بر مشکلات صفحه‌نمایش شکسته‌شده، مشکلات سخت‌افزاری و حتی و ناهنجاری‌های نرم‌افزاری، مشکل دیگری که ممکن است در استفاده از گوشی هوشمند سامسونگ با آن مواجه شوید، روشن و خاموش‌شدن خودبه‌خود است. علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ می‌تواند مختلف باشد؛ از مشکلات نرم‌افزاری گرفته تا نقص سخت‌افزاری یا حتی ایراد در باتری.

اما خوشبختانه این مشکلی است که خودتان می‌توانید آن را حل کنید. بنابراین؛ اگر گوشی سامسونگ‌تان به خودی‌خود روشن و خاموش می‌شود و نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید، راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید تا همه چیز به روال عادی برگردد. اما اگر هیچ کدام از راهکار‌ها جواب نداد به مراکز تعمیرات گوشی مراجعه کنید.

تعمیرات تخصصی موبایل

علت خاموش‌شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن‌نشدن

خاموش‌شدن غیرمنتظره در دستگاه‌های تلفن همراه اغلب به آسیب سخت افزاری، به ویژه باتری معیوب نسبت داده می‌شود. اما در بسیاری از موارد، فایل‌های خراب، باگ‌های نرم افزاری و بدافزارها هم می‌توانند علت این اتفاق باشند. در موارد عادی، دستگاه ممکن است به‌‎طور غیرمنتظره خاموش شود و صرفا به این دلیل که باتری کاملا خالی شده است، باید از روشن شدن خودداری کرد. در این مورد، شما باید گوشی خودتان را شارژ کنید و این تنها راه‌حلی است که دارید.

اما در مواردی که گوشی به اندازه کافی شارژ شده است، اما ناگهان خاموش می‌شود، می‌‌تواند نشان‌دهنده مشکلی در نرم افزار یا سخت افزار گوشی باشد که باید برای تعمیر گوشی سامسونگ مراجعه شود. از علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایراد در باتری
 • استفاده زیاد از پردازنده‌ها
 • فعال‌بودن گزینه خاموش یا روشن بودن زمان‌بندی شده
 • اشکالات و خطاهای مربوط به نرم‌افزار گوشی

علت خاموش‌شدن ناگهانی گوشی سامسونگ و روشن‌نشدن

ایراد در باتری

باتری‌ها بخش مهمی از گوشی‌ها هستند. اگر تلفن شما مرتبا خودبه‌خود خاموش می‌شود، ابتدا باتری آن را بررسی کنید. باتری می‌تواند باعث خاموش‌شدن دستگاه در صورت عدم شارژ شود. قبل از خرید هر گوشی اندروید سامسونگ، باید مطمئن شوید که باتری دستگاه قوی و تقویت شده است. گوشی خود را به‌اندازه کافی شارژ کنید تا از خاموش‌شدن نامنظم و ناخواسته جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ویبره گوشی سامسونگ

استفاده زیاد از پردازنده‌ها

پردازنده گوشی به اجرای همزمان چندین برنامه در پس زمینه کمک می‌کند. اگر از هر برنامه‌ای برای مدت‌طولانی در گوشی خود استفاده کنید، پردازنده گوشی شما را ریست و خاموش می‌کند. این امر به این دلیل است که پردازنده باید با خاموش کردن دستگاه شما به‌درستی کار کند. اگر هر برنامه‌ای را در گوشی خود نصب کردید و تغییرات مشکلی در سیستم تلفن مشاهده کردید، بهتر است آن برنامه را حذف نصب کنید. پس از حذف برنامه، گوشی‌تان را ریستارت کنید.

علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ - استفاده زیاد از پردازنده‌ها

فعال‌بودن گزینه خاموش یا روشن بودن زمان‌بندی شده

اگر گوشی سامسونگ شما در زمان استفاده خاموش می‌شود، ممکن است به این دلیل باشد که ویژگی مهلت زمانی صفحه در گوشی شما فعال شده است. Screen Timeout قابلیتی است که برای صرفه‌جویی در مصرف باتری گوشی شما پس از مدت زمان مشخصی نمایشگر را به‌طورخودکار خاموش می‌کند.

حداکثر زمان وقفه نمایش 10 دقیقه است، اما می‌توانید ویژگی «روشن نگه داشتن صفحه در حین مشاهده» را هم فعال کنید تا وقتی به آن نگاه می‌کنید، صفحه‌نمایش روشن بماند.  به‌غیراز‌این مورد ممکن است برنامه و نرم‌افزارهای شما به‌روز نشده داشته باشید.

اشکالات و خطاهای مربوط به نرم‌افزار گوشی

برای بررسی این مشکل حتما مطمئن شوید که آیا نرم‌افزار و برنامه‌های مرتبط دستگاهتان به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده‌اند یا خیر. برای به روزرسانی نرم‌افزار دستگاه همراه خود، این مراحل را دنبال کنید:

 • مرحله 1. به تنظیمات > به روز‌رسانی نرم‌افزار بروید.
 • مرحله 2. روی دانلود و نصب ضربه بزنید.
 • مرحله 3. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

همچنین بخوانید: علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ

برطرف کردن ریستارت شدن گوشی سامسونگ

برای اینکه بتوانید این مشکل گوشی سامسونگ را حل کنید، می‌توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید.

1.سعی کنید گوشی خودتان را ریستارت کنید.

رفع ریستارت شدن گوشی سامسونگ- سعی کنید گوشی خودتان را ریستارت کنید

اگر تلفنتان به خودی خود روشن و خاموش می‌شود، یکی از راه‌حل‌های موثر، راه‌اندازی مجدد گوشی است. اگر برخی از اجزای گوشی با یکدیگر تداخل داشته باشند، ممکن است گاهی اوقات تلفن شما به طور نامحدود ریستارت شود. ساده‌ترین راه برای راه‌اندازی مجدد گوشی شما این است که دکمه پاور را برای حدود 8 تا 10 ثانیه نگه دارید تا این کار انجام شود. به‌غیراز این، می‌توانید «دکمه روشن/خاموش» را نگه دارید، در منوی ظاهر شده گزینه «Restart» را انتخاب کنید.

چند لحظه صبر کنید و پس از راه‌اندازی مجدد گوشی خود به استفاده از آن ادامه دهید تا ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر این کار، کارساز نبود، می‌توانید راه‌حل‌های دیگر را امتحان کنید.

2.باتری گوشی‌تان را شارژ کنید

مهم‌ترین عامل خاموش‌شدن و راه‌اندازی مجدد گوشی سامسونگ شما، خالی بودن باتری است. تلفن شما برای کارکردن به مقدار قابل‌توجهی شارژ از باتری نیاز دارد. در غیر این صورت، به‌هیچ‌وجه کار نمی‌کند، یا با روشن‌کردن آن همچنان خاموش می‌شود.

در این صورت، تنها راه‌حل این است که آن را شارژ کنید! بسته به‌سرعت شارژر شما، ممکن است این فرآیند چندین دقیقه یا چندین ساعت طول بکشد. پس از مدتی شارژ کردن گوشی، آن را روشن کرده و به استفاده از آن ادامه دهید تا ببینید آیا هنوز خودش دوباره راه‌اندازی می‌شود یا خیر. اگر متوجه شدید که باتری دیگر نمی‌تواند شارژ کافی را نگه دارد، بررسی کنید که آیا نیاز به تعویض باتری گوشی دارید یا خیر.

این مقاله مناسب شماست: مشکلات صفحه نمایش گوشی سامسونگ

3.گزینه تنظیم روشن/خاموش کردن زمان‌بندی شده را غیرفعال کنید

علاوه بر مشکل باتری، یکی دیگر از علت‌های این اتفاق می‌تواند از این تنظیمات، روشن یا خاموش زمان‌بندی شده است که باید در گوشی خودتان این تنظیمات را درست کنید. آیا یادتان هست که تلفن خودتان را طوری تنظیم کرده‌اید که ناگهانی خاموش/روشن شود؟

اگر این کار را به‌خاطر نمی‌آورید، ممکن است لازم باشد تنظیمات دستگاه خود را برای چنین ویژگی بررسی کنید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که گوشی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در زمان خاصی روشن و خاموش شود. می‌توانید برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به قسمت تنظیمات گوشی بروید.
 • روی روشن/خاموش روشن/خاموش زمان‌بندی شده کلیک کنید.
 • از آنجا، همه گزینه‌ها را بررسی کنید تا ببینید آیا هرکدام از آن‌ها فعال هستند یا خیر؟
 • اگر فعال بود، این گزینه را خاموش کنید یا دوباره مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنید.

4.برنامه‌های مشکوک را حذف کنید

رفع ریستارت شدن گوشی سامسونگ- برنامه‌های مشکوک را حذف کنید

علاوه بر روشن یا خاموش بودن زمان‌بندی شده، برنامه‌ای که نصب کرده‌اید ممکن است باعث شود تلفن شما همچنان خاموش و روشن شود. در چنین حالتی، باید برنامه را مشخص کرده و آن را از دستگاه خود حذف کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که گوشی خود را در حالت ایمن راه‌اندازی مجدد کنید تا ببینید آیا مشکل حل می‌شود یا خیر؟

در حالت ایمن، معمولا برای چند دقیقه از تلفن خود استفاده کنید تا ببینید آیا به‌طور‌خودکار خاموش و روشن می‌شود یا خیر. اگر نه، به این معنی است که یک برنامه این مشکل را ایجاد کرده است.اکنون باید گوشی خود را مجددا راه‌اندازی کنید تا از حالت ایمن خارج شوید، سپس شروع برنامه‌های مشکوک را حذف کنید تا ببینید کدام یک باعث ایجاد مشکل شده است. توصیه می‌کنیم بعد از هر بار حذف گوشی خود را ریبوت کنید.

5.حافظه گوشی خود را آزاد کنید

فضای ذخیره‌سازی زیاد و حتی استفاده زیاد از CPU می‌توانند باعث شوند که گوشی سامسونگ شما خودبه‌خود خاموش شود و حتی در بسیاری از موارد نمی‌توانید مجددا آن را روشن کنید. برای جلوگیری از این مشکل، توصیه می‌کنیم حافظه و فضای ذخیره‌سازی گوشی خود را آزاد کنید.

برای آزادکردن حافظه و فضای ذخیره‌سازی تلفن خود، می‌توانید برنامه‌هایی که به‌ندرت استفاده می‌شوند، فایل‌های گسترده و بسیاری موارد دیگر را حذف کنید. پس از آن، گوشی خود را مجددا راه‌اندازی کنید و در صورت بروز مجدد مشکل، گوشی‌تان را به یک تعمیرگاه موبایل بسپارید.

بیشتر بخوانید: خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ

6.بررسی کنید که آیا دکمه پاور گیر کرده یا معیوب است

اگر تلفن شما همچنان ناگهانی روشن و خاموش می‌شود، حتی پس از انجام تمام راه‌حل‌های بالا، ممکن است لازم باشد سخت‌افزار گوشی‌تان را بررسی کنید. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، بسیاری از تلفن‌های هوشمند با نگه‌داشتن دکمه پاور به مدت 8 الی 10 ثانیه می‌توانید راه‌اندازی کنید. بنابراین؛ اگر دکمه روشن/خاموش شما گیر کرده یا معیوب باشد، ممکن است باعث ایجاد این مشکل شود.

 • اگر قاب روی گوشی خودتان دارید، آن را بردارید، سپس آن را روشن کنید.
 • چند دقیقه صبر کنید تا ببینید گوشی شما ریستارت می‌شود یا خیر. اگر این‌طور نیست، به این معنی است که قاب گوشی شما دکمه پاور را نگه داشته است. شاید لازم باشد یک کاور دیگر برای گوشی‌تان خریداری کنید.

7.به‌روزرسانی سیستم را بررسی کنید

اگر باتری خالی یا آسیب‌دیده و حتی تنظیمات گوشی شما، علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ نیست، اشکالات نرم‌افزاری ممکن است باعث شوند تلفن شما خودبه‌خود روشن و خاموش شود. به‌خصوص اگر نرم‌افزار گوشی خود را به‌روز نکرده باشید، ممکن است با بی‌ثباتی سیستم و مشکلات مختلفی در گوشی خود مواجه شوید.

به‌روزرسانی‌های سیستم برای کنترل تلفن شما و محافظت از آن در برابر مشکلات ناخواسته است. برای اطمینان از اینکه ساخت نرم‌افزار باگ عامل ایجاد مشکل نیست، مراحل زیر را برای بررسی و نصب آخرین به‌روزرسانی برای گوشی خود دنبال کنید:

علت ریستارت شدن گوشی سامنسونگ - به‌روزرسانی سیستم را بررسی کنید

 • برنامه تنظیمات دستگاه را اجرا کنید.
 • روی به‌روزرسانی نرم‌افزار ضربه بزنید.
 • بر روی Check for updates کلیک کنید و تمامی برنامه‌هایی را که نیاز به به‌روز رسانی دارند، آپدیت کنید.

8. آخرین راه شما این است که به تعمیرکار موبایل حرفه‌ای مراجعه کنید

اگر بعضی از بخش‌های سخت‌افزاری گوشی سامسونگ شما آسیب ببیند، با سیستم تداخل پیدا می‌کند و باعث می‌شود گوشی خودبه‌خود روشن و خاموش شود. در چنین مواقعی شما نمی‌توانید به‌تنهایی مشکل را حل کنید.

اگر هیچ یک از راه حل‌های بالا برای شما کارساز نبود، توصیه می‌کنیم از مرکز تعمیرات موبایل که در این زمینه فعالیت دارند و حتی شناخته شده و مطرح هستند، کمک بگیرید. خوشبختانه، اگر تلفن شما همچنان تحت گارانتی باشد، حتی می‌توانند چنین مشکلاتی را به صورت رایگان برطرف کنند.

همچنین بخوانید: تعمیر تاچ گوشی سامسونگ

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی علت ریستارت شدن گوشی سامسونگ پرداختیم. گوشی‌ها در حال حاضر ضروری‌ترین و با ارزش‌ترین دستگاه‌ها در سراسر جهان هستند. تقریبا هیچ روزی نیست که از گوشی خودتان استفاده نکنید. همان‌طور که در این مقاله گفته شد، یکی از مهم‌ترین مشکلات گوشی‌های سامسونگ، خاموش‌شدن خودکار است.

اگر با مشکل خاموش‌شدن تلفن خود مواجه شدید، می‌توانید از راه حل‌های ذکر شده در بالا کمک بگیرید. بررسی کنید که در گوشی شما چه اتفاقی می‌افتد و مشکل را برطرف کنید. اگرهم هیچ‌کدام از این راهکارها به شما کمک نکرد، بهتر است از افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

برای برطرف‌کردن مشکلتان می‌توانید از متخصصان باتجربه تیم آکاموند کمک بگیرید. آکاموند سال‌هاست که در زمینه تعمیرات موبایل به‌صورت تخصصی فعالیت دارد و با داشتن ویژگی‌هایی مثل: تحویل سریع گوشی، پشتیبانی از تمامی برندهای گوشی، گارانتی یک هفته‌ای و حتی داشتن افراد متخصص در این زمینه می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

سوالات متداول در مورد ریستارت شدن گوشی سامسونگ

به‌روزرسانی سیستم را بررسی کنید، برنامه‌های غیرضروری را برای صرفه‌جویی در باتری حذف کنید، تلفن خود را ارتقا دهید و فضایی آزاد در حافظه گوشی ایجاد کنید.

مهم‌ترین دلیل خاموش‌شدن و راه‌اندازی مجدد گوشی سامسونگ شما، خالی بودن باتری است. اگر باتری شما به‌مقدار کافی شارژ نداشته باشد، این مشکل رخ می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *