رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون با 11 روش کاربردی

رفع مشکل هنگ کردن آیفون

گوشی آیفون هم مانند بسیاری دیگر از گوشی‌ها، ممکن است با مشکل هنگ کردن مواجه شود و مسلما هر فردی دنبال راه حل برای از بین بردن این مشکل می‌گردد. به طور کلی یکی از روش‌هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد، این است که شخص مورد نظر باید تلفن همراه خود را ری استارت کند. اگر با استفاده از این روش مشکل حل نشد، می‌تواند از روش‌های دیگر هم استفاده کند که در ادامه محتوا این روش‌ها را ارائه می‌دهیم.

تعمیرات تخصصی موبایل

علت هنگ کردن گوشی آیفون چیست؟

هنگ کردن گوشی آیفون ممکن است به دلایل مختلفی باشد. برخی از این مشکلات ممکن است نرم‌افزاری و برخی دیگر سخت‌افزاری باشند. اگه گوشی شما ضربه خورده باشد ممکن است پس از مدتی با کندی در عملکرد آن و هنگ کردن مواجه شوید. علاوه‌بر آن دانلود نرم‌افزارهای مخرب یا باگ‌های سیستمی نیز از مشکلاتی هستند که ممکن است باعث هنگ کردن گوشی آیفون شما شوند. در بخش بعدی علت‌های دیگری که منجر به هنگ کردن گوشی آیفون می‌شوند را بررسی خواهیم کرد.

این علت‌ها عبارتند از:

  1. باگ‌هایی که مربوط به نرم‌افزار هستند
  2. پر شدن حافظه داخلی تلفن همراه
  3. پردازش کردن برنامه‌های سنگین

این سه مورد می‌توانند دلایلی برای هنگ کردن گوشی آیفون باشند و جدا از آنها گاهی اوقات آیفون قدیمی هم باعث هنگ کردن کندی تلفن همراه می‌شود. در هر صورت برای رفع کردن این مشکل، افراد متخصص در زمینه تعمیر گوشی آیفون وجود دارند.

دلایل عمده‌ی هنگ کردن گوشی آیفون

چرا گوشی آیفون هنگ می‌کند؟ زمانی که گوشی آیفون هنگ می‌کند، ممکن است ناشی از علت‌های مختلفی باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. گاهی اوقات ممکن است دلیل هنگ کردن گوشی آیفون به خاطر مشکلات سخت افزاری باشد که این مشکلات باید تشخیص داده شوند.اگر متوجه شدید که مشکل هنگ کردن تلفن همراهتان از قسمت‌های سخت افزاری است، باید به دنبال راه حلی برای رفع کردن این مشکل باشید. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با هم دلایل عمده‌ی هنگ کردن آیفون را بررسی کنیم.

دلایل عمده‌ی هنگ کردن گوشی آیفون

پر شدن رم گوشی

همانطور که در جریان هستید، گوشی‌های هوشمند دارای رم هستند که اطلاعات مختلفی می‌تواند وارد آن شود. رم موجود در گوشی آیفون می‌تواند باعث افزایش عملکرد آن شود؛ همچنین باید اضافه کنیم که پر شدن رم گوشی هم می‌تواند باعث هنگ کردن گوشی آن شود.

به عنوان مثال اگر ظرفیت رم مورد نظر در گوشی آیفون ۲ گیگ باشد و برنامه‌های مختلفی هم در پس زمینه گوشی باشند، باعث می‌شود که ۸۰ یا ۹۰ درصد حافظه رم پر شود. همین موضوع باعث می‌شود که گوشی از عملکرد سریع خود باز بماند و در نهایت هنگ کند. شخص مورد نظر هم می‌بایست به دنبال بهترین راه حل برای از بین بردن این مشکل باشد.

باگ‌های نرم‌افزاری

اگر اخیراً برنامه‌ی جدیدی نصب کرده و از امن بودن آن مطمئن نیستید و گوشی شما هنگ کرده است، احتمالاً باگ نرم‌افزاری برنامه باعث هنگ کردن گوشی آیفون شما می‌شود. بهتر است برنامه‌های موردنیاز خود را از منابع امن مانند iTunes و App Store دانلود کرده و به برنامه‌های دیگر اعتماد نکنید.

علاوه‌بر امنیت، اگر برنامه‌ای فضای زیادی از گوشی شما اشغال می‌کند عملکرد آن را با مشکل مواجه کرده و ممکن است باعث هنگ کردن آن شود. بهتر است برنامه‌های سنگین را یک بار حذف کرده و مجدداً نصب کنید؛ البته پاک کردن کش برنامه نیز از راه‌هایی است که فضای گوشی شما را خلوت‌تر می‌کند.

پردازش برنامه‌های سنگین

همان‌طور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، پر بودن حافظه ممکن است گوشی شما را سنگین کرده و باعث هنگ کردن آن شود. اگر برنامه‌هایی که در گوشی خود نصب کرده‌اید اطلاعات زیادی دارند، بهتر است چند وقت یک‌بار از اطلاعات آن‌ها نسخه‌ی پشتیبان تهیه کرده و گوشی خود را خالی کنید. پر بودن حافظه عملکرد گوشی را مختل کرده و در اثر پردازش برنامه‌های سنگین و دارای دیتای زیاد، گوشی شما با مشکل مواجه می‌شود.

مطلب پیشنهادی: سلامت باتری گوشی آیفون

راه‌حلی برای رفع هنگ سخت افزاری گوشی آیفون

ریست کردن یکی از کارهایی است که می‌تواند هنگ کردن آیفون در اثر مشکلات سخت‌افزاری را رفع کند. اگر گوشی آیفون شما هنگ کرده باشد می‌توانید با انجام مراحل زیر گوشی خود را ریست کرده و آن را به حالت اولیه بازگردانید. مراحل ریست کردن سخت‌ افزاری گوشی آیفون شامل موارد زیر هستند:

  1. برای این که بتوانید به ریست کردن سخت افزاری گوشی خود بپردازید باید قبلاً از اطلاعات گوشی و کابل تهیه کرده باشید.
  2. مرحله بعدی این است که آیفون را به وسیله کابل به سیستمی متصل کنید که روی آن برنامه آیتونز نصب شده است.
  3. در مرحله بعدی باید برنامه آیتونز را اجرا نمایید و سپس گزینه iTunes را انتخاب کنید.
  4. حالا با وجود گزینه‌های مختلف باید روی گزینه restore iPhoneکلیک کنید.

با انجام دادن این مراحل، تلفن همراهتان ریست سخت ‌افزاری خواهد شد؛ اما ممکن است انجام دادن این فرایند کمی زمان بر باشد.

روش‌های رفع مشکل هنگ نرم‌افزاری گوشی آیفون

همانطور که اشاره کردیم، مشکل هنگ کردن برای گوشی‌های مختلف از جمله گوشی آیفون، امری عادی است. برای حل کردن این مشکل هم روش‌های مختلفی وجود دارد که این روش‌ها عبارتند از:

روش‌های رفع مشکل هنگ نرم‌افزاری گوشی آیفون

متصل کردن گوشی آیفون به شارژر

از جمله روش‌هایی که برای رفع مشکل هنگ کردن آیفون وجود دارد، اتصال آن به شارژر است. ممکن است شارژ تلفن همراه کم شده باشد و خود شخص متوجه این موضوع نباشد. بنابراین می‌تواند با چک کردن شارژ تلفن همراه خود و در صورت مشاهده کمبود شارژ، آن را به شارژر متصل نماید.

خاموش کردن تلفن همراه

چگونه گوشی هنگ کرده آیفون را خاموش کنیم؟ شاید برای شما جالب باشد، اما از طریق یک خاموش و روشن کردن ساده تلفن همراه هم، می‌توانید این مشکل را حل کنید. کسانی که از تلفن همراه آیفون استفاده می‌کنند، می‌دانند که باید با استفاده از دکمه پاور آن را خاموش کنند. زمانی که تلفن همراه خود را خاموش و سپس روشن کردید، باید ببینید که تلفن همراهتان پس از خاموش و روشن کردن باز هم مشکل هنگ کردن را دارد یا نه. در صورت ادامه دار بودن مشکل، می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تعویض باتری گوشی آیفون

ری استارت کردن تلفن همراه

روش سومی که پیشنهاد می‌کنیم، این است که در صورت این که تلفن همراهتان به حدی هنگ کرده بود که نمی‌توانستید آن را خاموش کنید، آن را ریستارت نمایید. در گوشی‌های آیفون ریستارت کردن با دکمه پاور و هوم انجام می‌شود؛ پس این راه را هم امتحان کنید‌.

حذف برنامه‌های حجیم و نامعتبر برای رفع هنگ گوشی آيفون

گاهی اوقات پیش می‌آید که افراد مختلف در تلفن همراه خود، برنامه‌هایی را دانلود می‌کنند که حجیم و نامعتبر هستند. این برنامه‌ها باعث می‌شوند تا تلفن همراه آسیب ببیند و دچار مشکلات مختلفی از جمله هنگ کردن شود. یکی از دلایل دیگری که می‌تواند برای هنگ کردن گوشی آیفون وجود داشته باشد، دانلود کردن برنامه‌های حجیم و نا معتبر است. شما عزیزان باید به دنبال منبع مشکل باشید و در صورت پیدا کردن آن، می‌توانید برنامه را حذف کنید و به رفع کردن مشکل هنگ تلفن همراهتان کمک کنید. توصیه می‌کنیم که برای پیشگیری کردن از این مشکل هم، از دانلود کردن برنامه‌های نامعتبر خودداری نمایید.

ریست فکتوری گوشی آیفون

رفع هنگ کردن گوشی آیفون- ریست فکتوری گوشی آیفون

با توجه به تمام روش‌هایی که در قسمت‌های بالاتر برای رفع هنگ کردن آیفون عنوان کردیم، ممکن است گاهی اوقات پیش بیاید که دوباره تلفن همراه آیفون با مشکل هنگ کردن مواجه شود. در نهایت یک راه حل نهایی پیش رویتان قرار می‌گیرد که ریست فکتوری تلفن همراه است.

توجه داشته باشید که قبل از ریست فکتوری، از اطلاعات داخل تلفن همراه بک آپ بگیرید تا بعد از انجام عمل ریست فکتوری اطلاعات گوشی ذخیره شوند. دلیل این کار این است که زمانی که گوشی ریست فکتوری می‌شود تمام اطلاعات آن حذف می‌گردد و بنابراین بک آپ کردن اطلاعات گوشی، امری مفید تلقی می‌شود.

پاک کردن حافظه داخلی تلفن همراه آیفون

از جمله دلایل دیگری که می‌توان برای رفع هنگ کردن آیفون نام برد، این است که ممکن است گوشی آیفون حافظه پری داشته باشد. هر فردی در طول زمانی که از گوشی خود استفاده می‌کند، ممکن است برنامه‌های مختلفی را دانلود کرده باشد و یا عکس‌ها و فیلم‌های زیادی هم گرفته باشد.

تمامی این موارد می‌توانند حافظه گوشی را پر کنند و در نتیجه می‌توانند منجر به هنگ کردن گوشی آیفون هم بشوند. بنابراین بهتر است برنامه‌هایی که غیر قابل استفاده هستند را پاک کنید تا ظرفیت حافظه داخلی افزایش پیدا کند. از طرفی دیگر با این کار می‌توانید قدم مثبتی در جهت رفع کردن مشکل هنگ گوشی آیفون بردارید.

بیشتر بخوانید: شارژ نشدن گوشی آیفون

به روز رسانی کردن اپلیکیشن‌های مختلف

در تلفن همراه‌های مختلف از جمله گوشی‌های آیفون، انواع مختلفی از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها وجود دارد که هر کدام برای کاری نصب شده‌اند. یکی از توصیه‌های مفیدی که در مورد این اپلیکیشن‌ها داریم، این است که همیشه آن‌ها را به روز رسانی کنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود که ویژگی‌های جدیدی به برنامه‌های مورد نظر اضافه شود و از طرفی دیگر مشکلات جزئی آن‌ها هم حل شود.

نکته قابل توجه این است که در بسیاری از موارد به روز رسانی کردن اپلیکیشن‌ها می‌تواند از هنگ کردن گوشی آیفون هم جلوگیری کند. برای انجام دادن این کار می‌توانید گزینه آپدیت را انتخاب کنید و برنامه‌های مختلف را به روز رسانی نمایید.

آپدیت کردن iOS

اگر می‌خواهید یک راه حل دیگر را برای رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون پیدا کنید، ما آپدیت کردن ios را به شما معرفی می‌کنیم. علت این کار این است که استفاده کردن از ورژن قدیمی سیستم عامل تلفن همراه می‌تواند باعث کاهش عملکرد آن و در نهایت هنگ کردن گوشی آیفون شود. برای آپدیت کردن ios می‌توانید وارد تنظیمات گوشی آیفون شوید و سپس به  قسمت general بروید؛ سپس باید گزینه software update را بزنید و رمز عبور خود را وارد کنید. بعد از اتمام این کارها عملیات به روز رسانی کردن آغاز می‌شود.

جلوگیری کردن از داغ شدن آیفون

حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون - جلوگیری کردن از داغ شدن آیفون

مسلماً استفاده کردن از تلفن همراه و بازی کردن با آن به مدت طولانی، باعث داغ شدن آن می‌شود. یکی از روش‌هایی که برای جلوگیری کردن از داغ شدن آیفون و همینطور هنگ کردن آن وجود دارد، این است که از برنامه‌های سنگین به مدت طولانی مدت استفاده نشود.

هر شخصی باید برای استفاده کردن از تلفن همراه خود، برنامه ریزی داشته باشد و به صورت یکسره از بازی‌های سنگین استفاده نکند؛ زیرا در غیر این صورت تلفن همراه به تدریج کارایی خوب خود را از دست می‌دهد و در نهایت باز هم مشکل هنگ کردن گوشی آیفون ایجاد می‌گردد.

پیشگیری کردن از ویروسی شدن گوشی

ویروسی شدن گوشی هم، یکی از مشکلات رایجی است که افراد مختلف ممکن است با آن روبرو شوند. اگر شخصی یک فایل آلوده را دانلود کند، باعث می‌شود که تلفن همراه او ویروسی شود و به طور کلی به گوشی آسیب وارد شود. دانلود برنامه‌های آلوده بیشتر هم، این مشکل را تشدید می‌کند و در نهایت این موضوع می‌تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که برای هنگ کردن آیفون وجود دارد.

اما سوالی که در این قسمت پیش می‌آید، این است که آیا می‌توان از ویروسی شدن گوشی پیشگیری کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله؛ شما می‌توانید با نصب کردن یک آنتی ویروس مناسب گوشی خود، از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

مطلب پیشنهادی: دلایل هنگ کردن گوشی سامسونگ

تعمیرات گوشی آیفون، راه‌حل نهایی هنگ کردن گوشی آیفون

گوشی آیفون هم مانند بسیاری دیگر از گوشی‌ها، در صورت خرابی دارای تعمیرات مخصوص به خود است. در صورت وجود هرگونه مشکل از جمله هنگ کردن آیفون، می‌توانید به تعمیرکاران ماهر مراجعه کنید و تلفن همراه خود را عیب یابی نمایید. مشکلات جزئی و بزرگ قابل شناسایی هستند و تعمیرکار گوشی قادر است با استفاده از دانش خود، مشکلات آن را حل کند.

بنابراین اگر با روش‌های ارائه شده نتوانستید گوشی خود را از هنگ کردن خلاص کنید، می‌توانید از تعمیر گوشی استفاده کنید. معمولا نمایندگی‌های تلفن همراه این کار انجام می‌دهند و مشتریان می‌توانند با آن‌ها تماس برقرار کنند.

حل مشکل هنگ کردن گوشی آیفون- تعمیرات گوشی آیفون

مهارت داشتن در تعمیرات آیفون برای مشکل هنگ کردن آیفون

با توجه به این که گوشی آیفون دارای ساختار پیشرفته‌ای است، تعمیر آن هم باید با مهارت بالایی انجام شود و افراد دوره دیده باید این کار انجام دهند. گوشی آیفون نسبت به سایر گوشی‌ها که سیستم عامل اندروید دارند، ساختار متفاوتی دارد. علاوه بر این که تعمیرکاران به صورت حضوری می‌توانند به تعمیر گوشی آیفون بپردازند، امکان پاسخ دادن به سوالات در مورد تعمیر آیفون به صورت اینترنتی هم وجود دارد. کارشناسان قادر هستند که مشتریان عزیز را در این زمینه راهنمایی کنند و مشکلات مختلف تلفن همراه آن‌ها از جمله هنگ کردن آن را رفع نمایند.

سخن پایانی

در این محتوا توضیحاتی را در مورد هنگ کردن گوشی آیفون و روش‌های مقابله با آن ارائه دادیم. رفع مشکل هنگ کردن گوشی آیفون، با استفاده از روش‌های مختلفی امکان ‌پذیر است و کاربران می‌توانند روش‌ها را تک به تک اجرا کنند. بسیاری از افراد ممکن است از راه حل‌های ساده‌ای برای رفع این مشکل استفاده کنند و خودشان اقدام به تعمیر تلفن همراه بکنند.

اما گاهی اوقات ممکن است استفاده کردن از این روش‌های ساده کارساز نباشد و گوشی نیاز به تعمیرات تخصصی پیدا کند. اینجاست که نمایندگی‌ها و مجموعه‌های مختلف از جمله آکاموند که در زمینه تعمیرات گوشی فعالیت دارند، روی کار می‌آیند و به مشتریان خود خدمات تخصصی را ارائه می‌دهند. امیدواریم که بتوانید بهترین راه حل را برای رفع هنگ کردن آیفون، پیدا کنید.

سوالات متداول

همانطور که در محتوا اشاره کردیم به روز رسانی کردن برنامه‌های گوناگون در گوشی آیفون می‌تواند به عنوان یک راه حل خوب و موثر برای رفع هنگ کردن آن به حساب بیاید. از طرفی دیگر مشکلات جزئی در برنامه‌ها هم، از طریق به روز رسانی قابل حل هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *