علائم سوختن و خرابی هارد آیفون و تعویض آن

علائم سوختن هارد آیفون و تعویض آن

بی‌شک از دست دادن تمام اطلاعات و داده‌های ذخیره شده روی گوشی موبایل شما ممکن است اتفاقی ناگوار و ناراحت کننده باشد؛ سوختن هارد می‌تواند منجر به این اتفاق شود. بنابراین توجه به علائم سوختن هارد آیفون یا اندروید امری ضروری و حیاتی است. زمانی هارد گوشی شما سوخته به حساب می‌آید که دیگر کارایی و عملکرد دقیق قبل را نداشته و حافظه گوشی از کار افتاده یا سرعت آن کمتر از حداقل شود.

هارد گوشی جزو اساسی‌ترین و مهم‌ترین اجزای آن محسوب می‌شود که در صورت سوختگی باید سریعا نسبت به تعویض هارد آیفون اقدام کنید که ما برای تعمیر گوشی آیفون شما سایت آکاموند را به عنوان تعمیرکننده‌ای حرفه‌ای و کاربلد معرفی می‌کنیم تا بتوانید خدماتی عالی و تضمینی را از آن‌ها دریافت کنید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره علائم سوختن این قطعه مهم و تعویض آن در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

تعمیرات تخصصی موبایل

وظایف هارد گوشی آیفون چیست؟

هارد گوشی برای ذخیره اطلاعات مربوط به گوشی است و می‌تواند اطلاعات را مدیریت کند. اگر این اجزای گوشی دچار آسیب شود شما با علائم خاصی می‌توانید این مشکلات را تشخیص دهید. در بسیاری از موارد می‌توان هارد گوشی آیفون را تعمیر کرد و در خیلی از مواقع هم نیاز به تعویض هارد گوشی آیفون است.

آشنایی با علائم سوختن هارد آیفون

آشنایی با علائم سوختن هارد آیفون

زمانی که هارد گوشی آیفون شما با مشکل مواجه شده باشد، علائمی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید که مشکل اصلی از هارد گوشی شما است یا خیر. در ادامه این علائم را برای شما شرح می‌دهیم؛ اگر علائم ذکر شده با مشکل شما هماهنگی داشت، باید سریعا نسبت به تعمیر گوشی و تعویض هارد آیفون خود اقدام کنید.

شاید برای شما هم سوال باشد که زمان تعمیر یا تعویض این قطعه چقدر است؟ این زمان به عوامل مختلفی ازجمله سری آیفون (مدل آن) و همچنین میزان آسیب دیدگی هارد بستگی دارد. همان‌طور که می‌دانید این قسمت از گوشی بسیار حساس بوده و طبیعتا برای تعمیر یا تعویض آن هم به زمان زیادی نیاز است؛ اما با مراجعه به سایت آکاموند می‌توانید گره کار خود را در سریع‌ترین زمان و با سطح کیفیت بالا به دست کارکنان حرفه‌ای آن‌ها باز کنید. با علائم سوختن هارد آیفون آشنا شوید:

خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی

خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی

گاهی ممکن است گوشی آیفون شما در هنگام کار به صورت خود به خود خاموش شده و مجددا روشن شود؛ در این صورت می‌توان به احتمال زیاد مشکل را از سمت هارد گوشی دانست. اما به صورت حتم و 100 درصد نمی‌توان این مشکل را به گردن هارد گوشی انداخت. اگر این مشکل ناشی از آب خوردگی یا ضربه به گوشی نباشد، می‌توان این‌گونه فرض کرد که هارد گوشی با مشکل مواجه شده باشد.

بیشتر بخوانید: تعویض باتری آیفون 

بالا نیامدن لوگو و نماد آیفون

در این صورت بهتر است که گوشی را فلش رام کنید. اگر گوشی موبایل شما فلش رام نشد، می‌توان تا حد زیادی مشکل را از هارد گوشی دانست. تعمیرکار مورد نظر شما باید در زمینه نرم‌افزار متخصص بوده و با مورد بررسی قرار دادن خطای فلشر یا موارد دیگر به این موضوع پی ببرد که مشکل اصلی از هارد گوشی است یا خیر.

ری استارت شدن ناگهانی یا هنگ کردن گوشی

ری استارت شدن ناگهانی یا هنگ کردن گوشی

در این صورت گوشی شما حتی اگر در حالت کاملا عادی و با شارژ بالا هم باشد به صورت کاملا ناگهانی ری‌استارت شده یا سرعت اجرای آن کند شده و با هنگی بالا شما را کلافه می‌کند. از دیگر علائم سوختن هارد گوشی شما می‌توان به این مورد اشاره کرد.

بالا نیامدن و اجرا نکردن گوشی آیفون

ازجمله مهم‌ترین و صد در صدترین علائم سوختن هارد گوشی آیفون شما می‌توان به این مورد اشاره کرد که البته گوشی شما روشن شده، بالا هم می‌آید اما نه می‌توان اطلاعاتی را روی آن ریخت و نه می‌توان اطلاعاتی را از آن پاک کرد. قابل ذکر است که بدانید امکان پشتیبانی از کارت حافظه در گوشی‌های آیفون وجود نداشته و تنها بر اساس بررسی حافظه داخلی خود گوشی آیفون امکان بازیابی و ریکاوری اطلاعات پاک شده وجود دارد و تنها در این صورت می‌توانید گوشی آیفون خود را تعمیر کنید.

ما برای تعمیر فوری، تضمین کیفیت بالا، تیم حرفه‌ای و کاربلد، متخصص در زمینه‌های مختلف، سایت آکاموند را به شما معرفی می‌کنیم؛ چرا که رضایت مشتری برای این سایت شرط بوده و هدف اصلی تمامی کارکنان آن محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی: رفع مشکل آنتن گوشی آیفون

مشاهده دو پیغام هنگام بالا آمدن گوشی آیفون

زمانی که منتظر بالا آمدن گوشی آیفون خود هستید، اگر دو پیغام internal storage damaged و encrypt unsuccessful را هنگام بالا آمدن گوشی خود مشاهده کردید، به احتمال زیاد هارد گوشی شما با مشکل مواجه شده و به شما اخطار می‌دهد که نسبت به آگاه شدن از مشکل اقداماتی را انجام دهید.  بنابراین هشدارهای گوشی آیفون را جدی گرفته و نسبت به هیچ‌یک از آن‌ها بی‌تفاوت نباشید.

مشاهده دو پیغام هنگام بالا آمدن گوشی آیفون

آیا  هارد آیفون را می‌توان تعمیر کرد؟

تعمیر هارد آیفون بستگی به میزان و سطح خرابی و آسیب وارد شده به هارد دارد. اگر این آسیب جزئی باشد، تعمیرکار می‌تواند آن را تعمیر کند ولی اگر هارد سوخته باشد، هیچ راهی ندارید به غیر از این به فکر تعویض هارد یفون باشید. تعمیر هارد آیفون به دانش، مهارت و تخصص افراد در این زمینه نیاز دارد و اگر فرد تخصص لازم را نداشته باشد، نمی‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

در صورت ضربه یا آب خوردگی به گوشی هم ممکن است گوشی همچنان عملکرد خود را حفظ کند اما بعد از مدتی شاهد از کار افتادن عملکرد آن هستید.زمان تعمیر  هارد آیفون بسته به نوع آسیب وارد شده برای مدل‌های مختلف گوشی متفاوت است. اما به طور کلی این کار حساسیت بالایی دارد و ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا بتوان تعمیر هارد آیفون را انجام داد.

جمع بندی

همان‌طور که گفتیم هارد گوشی محل ذخیره‌سازی اطلاعات و داده‌های بسیار مهم گوشی است؛ بنابراین حفظ کردن این اطلاعات برای هر کاربری مهم است. اگر در زمان استفاده از گوشی خود با علائم سوختن هارد آیفون که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد مواجه شدید، سعی کنید تا در اسرع وقت برای تعویض هارد آیفون اقدام کنید؛ چرا که تعمیر نکردن به موقع این قطعه می‌تواند قسمت‌های دیگر گوشی را هم درگیر کرده و مشکلی اساسی برای شما ایجاد کند.

شما می‌توانید برای حل مشکلات گوشی خود روی سایت آکاموند و تیم حرفه‌ای آن حساب کرده و برای برطرف کردن تمامی ایرادات گوشی موبایل خود با این سایت در تماس باشید.

سوالات متداول

ازجمله علائم سوختن هارد آیفون می‌توان به خاموش و روشن شدن ناگهانی گوشی، بالا نیامدن لوگوی آیفون، ری استارت شدن یا هنگ کردن گوشی، بالا نیامدن و کار نکردن گوشی آیفون، مشاهده پیغام internal storage damaged هنگام بالا آمدن گوشی و مشاهده پیغام encrypt unsuccessful هنگام بالا آمدن گوشی اشاره کرد.

اطلاعات مختلفی ازجمله عکس‌ها، فیلم‌ها، موسیقی‌ها و اپلیکیشن‌ها در هارد آیفون ذخیره می‌شود و دلیل اهمیت بالای این قطعه به خاطر همین موضوع است.

2 دیدگاه

  • اگه تعداد عکسا و فیلماتون زیاده حتما از گوشی بکاپ بگیرین که اگه سوخت اطلاعاتتون از بین نره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *