دلایل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ و 10 روش رفع این مشکل

سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ و 10 روش رفع این مشکل

سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران این نوع گوشی‌ها با آن درگیر هستند که متاسفانه بسیارهم آزاردهنده است. علت سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ می‌تواند به موضوعات مختلفی بستگی داشته باشد که در این مقاله از آکاموند می‌خواهیم به بررسی دلایل و راه‌های رفع آن بپردازیم. اما اگر هیچ کدام از راهکار‌های زیر جواب نداد، بهتر است تعمیر گوشی سامسونگ خود را در الویت قرار دهید. با ما همراه باشید.

تعمیرات تخصصی موبایل

دلایل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

در ادامه مهم‌ترین دلایل این مشکل را باهم بررسی می‌کنیم:

 • سیستم عامل گوشی شما از کار می‌افتد: هنگامی که سیستم شما به دلایلی از کار می‌افتد، صفحه گوشی شما بلافاصله سیاه می‌شود.
 • سیستم اندروید قدیمی: اگر سیستم عامل گوشی خودتان را به‌موقع به‌روز نکنید، سیستم قدیمی اندروید نمی‌تواند عملکرد گوشی شما را ارتقا دهد. بنابراین منجر به این مشکل نیز خواهد شد.
 • حافظه کم و اجرای کند: حافظه گوشی ناکافی است و سرعت اجرای آن پایین است. هنگامی که برخی از برنامه‌ها را باز می‌کنید، و تلفن شما نمی‌تواند آن را با حافظه کم پشتیبانی کند.
 • تخلیه سریعتر باتری: باتری گوشی شما خیلی سریع تمام می‌شود. و باتری باعث مرگ صفحه سیاه می‌شود
 • تاخیر در عملکرد گوشی: گوشی برای مدت طولانی استفاده شده است. نسخه گوشی بسیار پایین است و عملکرد آن به طور جدی عقب است. این هم دلیل بزرگی برای این موضوع است.
 • مشکلات سخت‌افزاری: علاوه بر مشکلات نرم‌افزاری، مشکلات سخت‌افزاری نیز وجود دارد که می‌تواند باعث سیاه شدن صفحه نمایش سامسونگ شود.
 • تلفن شما به زمین می‌افتد یا ضربه می‌خورد: اگر به طور تصادفی گوشی از دستتان افتاد، باید به سیاهی صفحه نمایش ناشی از شکسته شدن صفحه نمایش گوشی توجه کنید.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

در بسیاری از موارد می‌توانید این مشکل را حل کنید؛ اگر هم نتوانستید این مشکل را حل کنید، می‌توانید گوشی خودتان را به افراد متخصص بسپارید تا مشکل شما را حل کنند.

گزینه 1: راه اندازی مجدد گوشی برای رفع علت سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ

برای رفع مشکل صفحه سیاه سامسونگ، می‌توانید راه‌اندازی گوشی را انتخاب کنید. کلیدهای پاور + کاهش صدا را مستقیما فشار دهید تا لوگوی سامسونگ روی صفحه نمایش گوشی شما ظاهر شود. پس از راه اندازی مجدد گوشی، خطای صفحه سیاه حذف خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: قفل شدن گوشی سامسونگ

گزینه 2: خارج کردن باتری و نصب مجدد

شما می‌توانید گوشی خودتان را به روشی بسیار ساده راه‌اندازی مجدد کنید، یعنی دوباره باتری را خارج کرده و نصب کنید. ابتدا پوشش محافظ را بردارید. بعد باتری را خارج کنید. سپس، آن را حدود 30 تا 40 ثانیه بگذارید. در نهایت باتری را در گوشی خود قرار دهید و گوشی خودتان را روشن کنید. صفحه سیاه گوشی ممکن است ناپدید شود.

گزینه 3: خارج کردن کارت SD

شاید کارت SD نیز دلیلی برای ایجاد مشکل صفحه سیاه است. به عنوان مثال، گوشی نمی‌تواند کارت SD را تشخیص دهد و منجر به خطای سیستم می‌شود. بنابراین می‌توانید سعی کنید کارت SD را حذف کنید تا بررسی کنید که آیا خطای صفحه سیاه حل شده است یا خیر. پس از آن، می‌توانید کارت SD را دوباره در گوشی خود قرار دهید.

دلایل سیاه شدن گوشی ساموسنگ - شارژ کردن گوشی

گزینه 4: شارژ کردن گوشی

اگر باتری گوشی شما هنگام استفاده از آن خیلی سریع افت می‌کند، می‌توانید مشکل صفحه سیاه سامسونگ را با شارژ کردن گوشی خود برای مدتی برطرف کنید تا ببینید آیا می‌توانید باتری را دوباره فعال کنید یا خیر. سپس می‌توانید بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است.

گزینه 5: امتحان کردن گزینه امن

با توجه به عملیات زیر می‌توانید گوشی خود را در حالت ایمن قرار دهید تا بررسی کنید که آیا برنامه‌های شخص ثالث باعث مشکل صفحه نمایش سیاه شده‌اند یا خیر. اگر ثابت کرد که برنامه‌های شخص ثالث باعث سیاه شدن صفحه نمایش شده‌اند، فقط باید برنامه‌ها را حذف کنید.

با این مراحل می‌توانید این کارها را انجام دهید:

 • مرحله 1: دستگاه خود را خاموش کنید.
 • مرحله 2: کلید پاور را حدود 5 ثانیه نگه دارید تا لوگوی سامسونگ نمایان شود.
 • مرحله 3: دکمه کاهش صدا را نگه دارید تا زمانی که “صفحه قفل” ظاهر شود.
 • سپس، می‌توانید حالت امن را در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش گوشی مشاهده کنید.

همچنین بخوانید: تعمیر باتری گوشی ساموسنگ

مراحل خروج از حالت امن:

 • مرحله 1: نوار اعلان را در صفحه اصلی سامسونگ به پایین بکشید.
 • مرحله 2: روی نواری که “حالت ایمن روشن است” را نشان می‌دهد کلیک کنید.
 • مرحله 3: دکمه “خاموش” را انتخاب کنید. و گوشی شما ریستارت می‌شود.

گزینه 6: بستن حالت صفحه تاریک

با روشن کردن حالت صفحه تاریک، تلفن همراه شما در حالت صفحه سیاه قرار می‌گیرد. بنابراین، پس از بازیابی صفحه سیاه گوشی خود، باید بررسی کنید که آیا حالت صفحه نمایش تاریک روشن است یا خیر. و من مراحل مشخصی را به شما ارائه خواهم داد.

 • مرحله 1: برنامه تنظیمات را پیدا کنید و آن را در صفحه اصلی باز کنید.
 • مرحله 2: به پایین بلغزانید تا گزینه «Accessibility» را ببینید و روی آن ضربه بزنید.
 • مرحله 3: گزینه اول “Vision” را انتخاب کنید.
 • مرحله 4: بررسی کنید که حالت صفحه تاریک روشن است یا خیر. اگر روشن است، لطفا آن را خاموش کنید.

گزینه 7: حذف حافظه کش

مشکل سیاه شدن صفحه به دلیل حافظه کم و کندی اجرا، می‌توانید برای رفع آن سعی کنید حافظه کش گوشی‌تان را پاک کنید. ابتدا باید وارد حالت ریکاوری شوید.

 • مرحله 1: تلفن خود را خاموش کنید.
 • مرحله 2: کلیدهای افزایش صدا + صفحه اصلی + پاور را چند ثانیه فشار دهید.
 • مرحله 3: پس از شروع لرزش تلفن، کلید روشن/خاموش را رها کنید و کلیدهای Volume Up + Home را فشار دهید.
 • در این زمان، صفحه از شما می‌خواهد که وارد حالت بازیابی شده‌اید. بنابراین، لطفا “Wipe Cache partition” را انتخاب کنید. برای انتخاب آن باید از کلیدهای افزایش صدا و کاهش صدا استفاده کنید. و کلید پاور برای تایید آن. فقط منتظر بمانید تا تلفن شما پاک کردن حافظه پنهان را تمام کند.

شاید این مقاله برای شما مفید باشد: قطع شدن اینترنت گوشی سامسونگ

دلایل شیاه شدن گوشی سامسونگ- بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه

گزینه 8: بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه

فرض کنید صفحه سیاه گوشی شما به دلیل خرابی سیستم یا نسخه قدیمی سیستم است. برای حل مشکل صفحه سیاه، لازم است گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. در حال حاضر، شما همچنین باید وارد حالت ریکاوری شوید تا گوشی خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید.

پس از ورود به حالت بازیابی، باید از کلیدهای افزایش صدا و کاهش صدا برای انتخاب «Wipe data/factory reset» و کلید پاور برای تأیید آن استفاده کنید. بعد، باید انتخاب خود را محکم کنید. مکان نما را روی “بله” قرار دهید و کلید روشن/خاموش را فشار دهید. پس از توقف موفقیت‌آمیز سیستم، گوشی شما به تنظیمات کارخانه باز می‌گردد.

لطفا توجه داشته باشید، این روش تمام داده‌های گوشی شما را پاک می‌کند، بنابراین بهتر است ابتدا از اطلاعات مهم نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: هنگ کردن گوشی سامسونگ

گزینه 9: استفاده از iSumsoft Android Refixer

اگر تمام روش‌های بالا را امتحان کرده‌اید، اما مشکل صفحه سیاه مرگ سامسونگ همچنان پابرجاست، ناامید نشوید. در اینجا یک ابزار قدرتمند نرم‌افزار تعمیر اندروید iSumsoft Android Refixer است که می‌تواند مشکل را حل کند. این به گوشی شما کمک می‌کند تا به طور کامل از شر صفحه سیاه و هرگونه مشکل یا باگ اندروید دیگر خلاص شود و به‌درستی کار کند.

لطفاً iSumsoft Android Refixer را دانلود و بر روی رایانه خود نصب کنید، سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 • مرحله 1: iSumsoft Android Refixer را اجرا کنید، سپس روی “شروع” ضربه بزنید.
 • مرحله 2: اطلاعات دستگاه را تکمیل کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید مدل دستگاه، کشور، مسیر دانلود و رفع فشرده‌سازی باید پر شده باشد.از طریق دکمه «نکته» می‌توانید مدل دستگاه و کشور خود را دریافت کنید. در مورد مسیر دانلود و رفع گزینه 9: از iSumsoft Android Refixer استفاده کنید
 • مرحله 3: سپس این نرم‌افزار برنامه دانلود، رمزگشایی و فشرده‌سازی خودکار را اجرا می‌کند.
 • مرحله 4: هنگامی که صفحه شما صفحه زیر را نشان می‌دهد، لطفا مراحل را دنبال کنید. ابتدا تعیین کنید که آیا گوشی شما کلید هوم دارد یا خیر. سپس به صفحه مربوطه بروید. اتصال تلفن خود به رایانه با وصل کردن کابل USB. و طبق مراحل روی صفحه عمل کنید. بعد، روی «شروع» در سمت چپ پایین ضربه بزنید.
 • مرحله 5: صفحه نمایش “تعمیر دستگاه Android” را نشان می‌دهد. و کمی صبر کنید، می‌توانید پیام “تعمیر دستگاه با موفقیت” را دریافت کنید.

دلایل سیاه شدن گوشی سامسونگ - مراجعه ضوری به فروشگاه سامسونگ

گزینه 10: مراجعه به فروشگاه سامسونگ

اگر هیچ یک از روش‌های بالا نمی‌تواند مشکل سیاهی صفحه را حل کند یا گوشی شما به طور جدی روی زمین افتاده است، باید به فروشگاه سامسونگ مراجعه کنید تا بتوانند مشکلات شما را حل کنند. تیم آکاموند یک مجموعه تخصصی در زمینه تعمیرات موبایل در برندهای مختلف است که با داشتن افراد متخصص در این زمینه می‌تواند علت سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ را تشخیص و این مشکل را برطرف کند.

سوالات متداول

راه‌اندازی مجدد گوشی، خارج کردن کارت SD، خارج کردن باتری، پاک کردن حافظه کش گوشی و حافظه امن از جمله راهکارهای رفع این مشکل هستند.

بله این موضوع هم می‌تواند دلیل چنین مشکلی باشد. مشکل سیاه شدن صفحه به دلیل حافظه کم و کندی اجرا هم است، می‌توانید برای رفع آن سعی کنید حافظه کش گوشی‌تان را پاک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *