مشکلات آپدیت گوشی شیائومی و راه‌های رفع آن‌ها

مشکلات آپدیت گوشی شیائومی

گوشی‌های شیائومی یکی از برندهای معروف هستند و امروزه کاربران زیادی از این گوشی‌ها استفاده می‌کنند. هنگام به‌روزرسانی برنامه‌های مختلف روی گوشی‌ها و تبلت‌های شیائومی، ممکن است خطاهای مختلفی رخ دهد. این خطاها نتیجه برنامه داخلی Updater است که فایل به‎روزرسانی نصب شده را بر اساس چندین معیار بررسی می‌کند.

اما فکر می‌کنید که مشکلات آپدیت جدید شیائومی چیست و چرا این گوشی‌ها با چنین مشکلاتی مواجه هستند؟ آیا اصلا نیازی به تعمیرات گوشی شیائومی در چنین مواقعی هست یا نه ؟ در این مقاله از آکاموند می‌خواهیم به این سوالات در مورد مشکلات آپدیت گوشی شیائومی پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

تعمیرات تخصصی موبایل

جدید ترین مشکلات آپدیت گوشی شیائومی

بعد از آپدیت برنامه‌ها روی گوشی شیائومی شما بعضی از کاربران مشکلات زیادی خواهند داشت؛ مثلا این مشکل به‌دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 • فضای ذخیره‌سازی ناکافی: یکی از شایع‌ترین دلایل این مشکل، فضای ذخیره‌سازی ناکافی در گوشی MIUI شما است. فضای ناکافی از دانلود و نصب به روز رسانی جلوگیری می‌کند. قبل از دانلود به‌روزرسانی‌های MIUI 13 یا 14، مطمئن شوید که فضای خالی زیادی در گوشی خود دارید.
 • اتصال ضعیف به اینترنت: یکی دیگر از دلایل رایج برای دانلود نشدن به‌روزرسانی‌ها، اتصال ضعیف اینترنت است. اگر اتصال شما کند یا متناوب است، ممکن است نتواند به‌روزرسانی را به درستی دانلود کند. سعی کنید به شبکه Wi-Fi دیگری متصل شوید یا از شبکه داده تلفن همراه دیگری استفاده کنید (به عنوان مثال، 5G به جای 4G).
 • تنظیمات نادرست: تعدادی تنظیمات در گوشی شما وجود دارد که برای دانلود و نصب به‌روزرسانی‌های MIUI باید اصلاح شوند. مطمئن شوید که گزینه «دانلود فقط از طریق Wi-Fi» در منوی تنظیمات > بیشتر > درباره تلفن > به‌روزرسانی‌های سیستم خاموش است. همچنین باید «نصب خودکار به‌روزرسانی‌های سیستم» را در همان منو روشن کنید.
 • فایل‌های سیستم خراب: در برخی موارد، فایل‌های سیستم روی گوشی شما ممکن است خراب شوند، که می‌تواند باعث خرابی به‌روزرسانی‌ها شود.

مشکلات آپدیت جدید شیائومی

علت روشن نشدن گوشی شیائومی بعد از آپدیت چیست؟

خیلی از مواقع ممکن است بعد از آپدیت با این مشکل مواجه شوید؛ درچنین موارید معمولا دستگاه شما در چرخه Boot-Loop گیر کرده است که دلیل آن می‌تواند درست آپدیت نشدن گوشی شیائومی یا شارژ ناکافی باتری و وجود برنامه مخرب باشد. اگر بک آپ داشته باشید، هیج مشکلی برای شما ایجاد نمی‌شود و می‌توانید حافظه کش گوشی خودتان را پاک کنید. در این صورت مشکل گوشی شما کاملا برطرف خواهد شد.

اما اگر مشکل گوشی شما بر طرف نشد، می‌توانید گوشی خود را نزد مرکز تعمیرات موبایل ببرید تا عیب‌یابی گوشی را شما را انجام دهند و مشکل گوشی شما پیدا شود.

معایب آپدیت گوشی‌های برند شیائومی

آپدیت گوشی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد؛ اما ممکن است مشکلاتی را هم برای کاربران شیائومی ایجاد کند. مشکل آپدیت معمولا در گوشی‌های قدیمی بیشتر از گوشی‌هایی که اخیرا به بازار عرضه شده، دیده می‌شود. حتی دیده شده که بعد از آپدیت، گوشی ریستارت می‌شود و کلا بالا نمی‌آید که در بالا ره راهکار این مشکل اشاره کردیم.

چطور مشکلات دانلود نشدن آپدیت گوشی شیائومی را برطرف کنیم؟

چطور مشکلات دانلود نشدن آپدیت گوشی شیائومی را برطرف کنیم؟

بسیاری از کاربران شیائومی گزارش داده‌اند که نمی‌توانند آخرین به‌روزرسانی‌های MIUI 14 را چه از طریق به‌روزرسانی داخلی و چه به صورت دستی از طریق ابزار MIUI Recovery دانلود کنند. خوشبختانه، راه‌حل‌های آسان بسیاری وجود دارد که می‌توانید برای رفع این مشکل امتحان کنید.

حذف کش و داده‌ها برای برنامه Updater

طبیعی است که برنامه Updater هنگام دانلود به‌روزرسانی‌ها گیر کند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که حافظه پنهان و داده‌های برنامه Updater را پاک کنید. این کار معمولا مشکل را برطرف می‌کند و به برنامه اجازه می‌دهد به دانلود به‌روزرسانی‌ها ادامه دهد.

 1. به Settings > Apps بروید یا System Apps > Updater app را نشان دهید.
 2. بر روی دکمه‌های “Clear Cache” و “Clear Data” کلیک کنید.
 3. حافظه پنهان و داده‌ها را برای برنامه به روز رسانی پاک کنید
 4. پس از پاک کردن حافظه پنهان و داده‌های برنامه Updater، دوباره سعی کنید به روز رسانی کنید و ببینید آیا کار می‌کند یا خیر.

بیشتر بخوانید: قفل شدن گوشی شیائومی

بازگردانی تنظیمات شبکه به تنظیمات اولیه

دومین راه حل کلاسیکی که باید امتحان کنید بازنشانی تنظیمات شبکه است. با این کار هر گونه داده ذخیره شده که می‌تواند باعث مشکل به‌روزرسانی MIUI دانلود شود پاک می‌شود. برای بازنشانی تنظیمات شبکه:

حل مشکل آپدیت گوشی شیائومی - بازگردانی تنظیمات شبکه به تنظیمات اولیه

 1. به تنظیمات بروید.
 2. بازنشانی تنظیمات شبکه را پیدا کنید.
 3. وقتی از شما خواسته شد کد پین خود را وارد کنید.
 4. روی Reset Network Settings ضربه بزنید.

ریستارت کردن گوشی شیائومی

راه‌اندازی مجدد گوشی، تمام برنامه‌ها و فرآیندهای غیرضروری را خاموش می‌کند و همچنین می‌تواند به شما کمک کند گوشی شیائومی را که به‌روزرسانی MIUI را دانلود نمی‌کند، درست کنید، که با پیام خطای «یک یا دو دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید» به پایان می‌رسد.

برای راه اندازی مجدد گوشی شیائومی مراحل زیر را انجام دهید:

 • دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید.
 • گزینه “Restart” را انتخاب کنید.
 • دستگاه MIUI را راه اندازی مجدد کنید
 • پس از راه‌اندازی مجدد گوشی، دوباره به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید. اگر این راه‌حل جواب نداد، گزینه بعدی را انتخاب کنید.

بررسی اتصال اینترنت

حل مشکل اینترنت گوشی شیائومی- بررسی اتصال اینترنت

یک روش جایگزین برای دانلود به‌روزرسانی‌های شیائومی این است که مطمئن شوید به یک شبکه قوی و پایدار متصل هستید. یک اتصال ضعیف یا ناپایدار اغلب می‌تواند منجر به خطای MIUI شود که نمی‌تواند به‌روزرسانی یک یا دو دقیقه صبر کند. هنگامی که تأیید کردید اتصال اینترنت شما خوب است، سعی کنید دستگاه شیائومی خود را مجددا راه‌اندازی کنید و سپس دوباره سعی کنید به روز رسانی را دانلود کنید.

همچنین بخوانید: خراب شدن دکمه پاور گوشی شیائومی

حذف و نصب مجدد به‌روز‌رسانی‌های اخیر

حذف به‌روزرسانی‌های اخیر در شیائومی می‌تواند به شما در رفع بسیاری از مشکلات از جمله بی‌ثباتی سیستم، از دست دادن داده، توقف برنامه و مشکلات عملکرد گوشی کمک کند. اگر در دانلود به‌روزرسانی‌های شیائومی مشکل دارید، بهترین راه حل این است که همه به‌روز‌رسانی‌های اخیر نصب شده را حذف نصب کنید. برای انجام این:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. برنامه‌ها یا مدیریت برنامه‌ها را انتخاب کنید.
 3. برنامه‌ای را پیدا کنید که نشان دهنده آخرین به‌روزرسانی است. روی آن کلیک کنید و سپس Uninstall را انتخاب کنید.
 4. حذف را تایید کنید و سپس دوباره سعی کنید به روز رسانی را دانلود کنید.

بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه

اگر همچنان مشکل بروزرسانی برنامه های سیستمی شیائومی را دارید، آخرین راه‌حلی که می‌توانید امتحان کنید این است که گوشی خودتان را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. این راه‌حل تمام داده‌های گوشی شما را حذف می‌کند، بنابراین همان ابتدا از فایل‌های مهم نسخه پشتیبان داشته باشید تا اطلاعات خودتان را از دست ندهید؛ برای انجام بازنشانی کارخانه‌ای مراحل زیر را دنبال کنید:

رفع مشکل آپدیت گوشی شیائومی - بازنشانی گوشی به تنظیمات کارخانه

 1. به برنامه MIUI Settings خود بروید.
 2. روی «سیستم» ضربه بزنید. سپس به پایین اسکرول کنید و روی «Reset» ضربه بزنید.
 3. “بازنشانی کارخانه” را انتخاب کنید.
 4. به پایین اسکرول کنید و روی Erase all data ضربه بزنید.

مشکلات بعد از آپدیت گوشی شیائومی چیست؟

بعد از آپدیت هم ممکن است این گوشی‌ها مشکلات زیادی داشته باشند؛ مثل: داغ شدن بیش‌ازحد گوشی، مشکل ریستارت شدن، هنگ کردن بی‌دلیل گوشی و… این مشکلات معمولا به‌دلیل کمبود حافظه گوشی است و بهتر است حتما همیشه مقداری حافظه خالی داشته باشید

سخن پایانی

مشکل آپدیت گوشی شیائومی می‌تواند ناامید کننده باشد. اما خوشبختانه چند راه حل اثبات شده وجود دارد که می‌توانید برای رفع مشکل از آن‌ها استفاده کنید. چه در حال پاک کردن حافظه پنهان یا جابه‌جایی از Wi-Fi به اتصال داده تلفن همراه باشد، این نکات به شما کمک می‌کند که بتوانید این مشکلات را حل کنید تا گوشی شما بتواند مثل حالت اولیه خودش کار کند.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تمامی راهکارهای لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم، بااین‌حال اگر هیچ یک از این راه حل‌ها برای شما کارساز نبود با یک متخصص تماس بگیرید تا بتواند مشکلات اساسی دستگاه شما را تشخیص داده و تعمیر کند.کارشناسان تیم آکاموند می‌توانند راهنمایی‌های لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهند و با بهترین خدماتی که ارائه می‌دهند، مشکلات گوشی شما را برطرف کنند.

سوالات متداول

کند شدن گوشی، پرش آنتن یا خالی شدن زودتر باتری از جمله مشکلاتی است که جدیدا برای گوشی‌های شیائومی پیش آمده و باعث آزار کاربران آن شده است.

این احتمال وجود دارد که گوشی شما درحین آپدیت در چرخه Boot-Loop گیر کرده است که دلیل آن می‌تواند درست آپدیت نشدن گوشی شیائومی یا شارژ ناکافی باتری و وجود برنامه مخرب باشد؛ اما لازم نیست نگران باشید،چرا که این مشکل به‌راحتی قابل‌حل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *