بررسی 10 مورد از مهم‌ترین مشکلات گوشی آیفون

مشکلات گوشی آیفون

آیفون یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند در بازار است، اما این بدان معنا نیست که کامل است. در چند سال اخیر گوشی‌های آیفون بهترین عملکرد را داشته‌اند و حتی از محبوبیت بالایی هم در بین افراد برخوردار هستند؛ اما متاسفانه گوشی‌های آیفون با اینکه در بسیاری از موارد بهترین عملکرد را دارند، دارای مشکلاتی هم هستند که باعث آزار کاربران خواهد شد.

تعمیرات تخصصی موبایل

مشکلات گوشی‌های آیفون

چند مورد از مشکلات گوشی آیفون را باهم بررسی می‌کنیم. به یاد داشته باشید که برخی از مشکلاتی که از آیفون ناشی می‌شوند فقط به یک راهکار ساده نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به تعمیرات توسط یک متخصص داشته باشند. برای هر مشکلی که در این مقاله به آن می‌پردازیم، همچنین اشاره می‌کنیم که آیا می‌توان آن را در خانه برطرف کرد یا اینکه باید آن را به تعمیرگاه ببرید.

اغلب، بهتر است که مشکلات گوشی آیفون را به افراد و مراکز تعمیر گوشی شناخته شده بسپارید؛ زیرا اگر خودتان سعی کنید آن را برطرف کنید، ممکن است آسیب بیشتری به گوشی وارد شود.

مشکلات گوشی آیفون - خالی شدن باتری

1.مشکل خالی شدن باتری

یکی از مشکلات گوشی‌های آیفون، خالی شدن سریع باتری است. اول از همه، مطمئن شوید که آیفون شما در حالت Overdrive کار نمی‌کند. زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، به‌روزرسانی پس‌زمینه، بارگیری‌های خودکار، اعلان‌های فشار بی‌اهمیت، بلوتوث و داده‌های تلفن همراه را خاموش کنید. با انجام این کارها عمر باتری گوشی شما بیشتر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: رفع مشکل آنتن گوشی آیفون

2.مشکل اشکالات صفحه نمایش

صفحه سفید غیرقابل توضیح مرگ معمولاً با تنظیم مجدد قابل حل است. اگر این کار انجام نشد، ممکن است مجبور شوید بازنشانی سخت (فاکتوری) و راه‌اندازی در حالت DFU (به‌روزرسانی میان‌افزار دستگاه) را انتخاب کنید. این کار داده‌های آیفون شما را پاک می‌کند، بنابراین اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، از داده‌هایتان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر آیفون 8 شما با راه اندازی مجدد غیرمنتظره، یخ زدگی صفحه نمایش مواجه شده یا روشن نمی‌شود، ممکن است واجد شرایط تعمیرات رایگان اپل باشید زیرا درصد کمی از واحدهای آیفون 8 فروخته شده بین سال‌های 2017 تا 2018 دارای نقص ساخت هستند.

مشکلات گوشی آیفون - مشکل روشن نشدن آیفون

3.مشکل روشن نشدن آیفون

اگر آیفون شما روشن نمی‌شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که باتری را بررسی کنید. گاهی اوقات ممکن است باتری بدون توجه تخلیه شود. فعالیت‌هایی مانند بازی کردن، تماشای فیلم و استفاده از برنامه‌های خاص می‌توانند به سرعت مصرف باتری را کاهش دهد. گرما همچنین می‌تواند به باتری‌های آیفون آسیب برساند، بنابراین اگر آیفون شما در یک محیط گرم بود، ممکن است مشکل باشد.

اگر آیفون شما به برق وصل است و همچنان روشن نمی‌شود، شارژر را بررسی کنید تا ببینید درست کار می‌کند یا خیر. اگر شارژر آسیب دیده یا با آیفون شما سازگار نیست، ممکن است مشکل از این باشد. قرض گرفتن شارژر مخصوص آیفون شخص دیگری برای کمک به تشخیص مشکل نیز مفید است. اگر هنوز آیفون شما روشن نمی‌شود، وقت آن رسیده است که آن را برای تعمیرات گوشی آیفون به یک متخصص ببرید.

ممکن است مشکل از پورت شارژر شما باشد. اغلب جدا کردن آیفون در زاویه می‌تواند به پورت شارژ آسیب برساند. آب همچنین می‌تواند به پورت شارژ آیفون آسیب برساند. با تماس با یک مرکز تعمیر موبایل می‌توانید مشکل را تشخیص داده و به سرعت آن را برطرف کنید.

4. مشکل شکسته شدن صفحه نمایش آیفون

آیفون‌ها طراحی و ظاهری عالی دارند؛ با این حال، یک عیب رایج این است که صفحه نمایش شیشه‌ای مستعد ترک خوردن است. صفحه نمایش آیفون ممکن است در اثر افتادن، نشستن روی آن یا حتی فشار زیاد ترک بخورد. اگر صفحه آیفون شما ترک خورده است، بهتر است گوشی‌تان را به تعمیرگاه ببرید و از آنها بخواهید آن را برای شما تعمیر کنند. این معمولا بهترین گزینه است زیرا آنها ابزار و تجربه لازم را برای انجام درست کار دارند.

همچنین بخوانید: دلایل خاموش شدن گوشی آیفون

مشکلات گوشی آیفون- هنگ کردن آیفون

5. مشکل هنگ کردن آیفون

مشکل هنگ کردن احتمالاً به دلیل یک مشکل نرم افزاری است. این می‌تواند ناشی از یک برنامه باگ، مشکل سیستم عامل یا حتی تعداد زیادی برنامه در حال اجرا همزمان باشد. اگر آیفون شما فریز شده است یا هنگ کرده، اولین چیزی که باید امتحان کنید، هارد ریست است. برای انجام این کار، دکمه پاور و دکمه هوم را به طور همزمان برای حداقل ده ثانیه فشار داده و نگه دارید. این باید آیفون شما را مجددا راه اندازی کند.

بهترین راه حل پیشگیری است. اگر متوجه شدید که آیفون شما کند کار می‌کند، سعی کنید برخی از برنامه‌هایی را که استفاده نمی‌کنید ببندید. می‌توانید سعی کنید به طور منظم آیفون خود را مجدداً راه اندازی کنید تا به عملکرد روان آن کمک کنید.

هنگامی که تعداد زیادی برنامه همزمان در حال اجرا هستند، سیستم آیفون اغلب ممکن است بیش از حد بارگذاری شود. با این حال، دانلود بیش از حد داده‌ها نیز می‌تواند منجر به مسدود شدن آیفون شود. اگر آیفون شما دائما در حال هنگ کردن است، ایده خوبی است که برخی از داده‌هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. ویدیوها و پادکست‌ها می‌توانند فضای زیادی را اشغال کنند، بنابراین اگر ویدیوهای قدیمی دارید که دیگر آن‌ها را تماشا یا گوش نمی‌دهید، آن‌ها را حذف کنید.

6. مشکل آب خوردگی گوشی آیفون

ما قبلاً از آب‌خوردگی به عنوان عامل بالقوه بسیاری از مشکلات یاد کرده‌ایم. آب خوردگی گوشی آیفون یک مشکل جدی است و باید در اسرع وقت با آن برخورد شود. آب خوردگی آیفون می‌تواند باعث انواع مشکلات شود، از مشکلات صفحه لمسی گرفته تا خرابی کامل آیفون. اگر آیفون شما با آب در تماس بوده است، چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آیفون را در اسرع وقت از آب خارج کرده و خشک کنید. سپس سیم کارت و سایر قطعات قابل جدا شدن را بردارید. در مرحله بعد، آیفون خود را در یک کیسه برنج قرار دهید و بگذارید 24 تا 48 ساعت بماند. این کار به جذب رطوبت داخل آیفون کمک می‌کند. بعد از 24-48 ساعت، سعی کنید آیفون خود را روشن کنید. اگر مشکل حل نشد، به یک مرکز تعمیر گوشی آیفون مراجعه کنید.

مشکلات گوشی آیفون- مشکل کار نکردن دکمه‌های گوشی آیفون

7. مشکل کار نکردن دکمه‌های گوشی آیفون

یکی از رایج‌ترین مشکلات آیفون این است که دکمه‌ها کار نمی‌کنند. این می‌تواند ناشی از موارد مختلفی باشد، مانند: آلودگی، آسیب آب، یا به سادگی فرسودگی. اگر دکمه‌های آیفون شما کار نمی‌کند، اولین کاری که باید امتحان کنید تمیز کردن دکمه‌ها با یک پارچه نرم است. اگر کار نکرد، می‌توانید از هوای فشرده استفاده کنید تا هرگونه کثیفی یا زباله را از شکاف دکمه خارج کنید.

اگر بعد از امتحان کردن همه این موارد دکمه‌های آیفون شما هنوز کار نمی‌کنند، احتمالا زمان آن رسیده است که آن را به تعمیرگاه ببرید یا یک گوشی جدید بخرید. اگرچه بهتر است با مراجعه به تعمیرگاه شروع کنید زیرا ممکن است بدون نیاز به تعویض آیفون مشکل را برطرف کنند. این گزینه می‌تواند تا حد زیادی در هزینه شما صرفه جویی کند.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل اینترنت گوشی آیفون

8.مشکل کار نکردن صفحه لمسی آیفون

چند چیز وجود دارد که می‌تواند باعث شود صفحه لمسی آیفون پاسخ ندهد. شایع‌ترین دلیل این است که آیفون شما نیاز به راه‌اندازی مجدد دارد. این می‌تواند بسیاری از مشکلات گوشی به صورت نرم افزاری جزئی را برطرف کند و ارزش امتحان کردن را قبل از بردن آیفون خود به تعمیرگاه دارد.

اگر این کار نکرد، ممکن است مشکلی در سخت‌افزار آیفون شما وجود داشته باشد. در این صورت باید آن را به تعمیرگاه ببرید یا یک آیفون جدید تهیه کنید. صفحات لمسی آیفون بسیار حساس هستند و به راحتی آسیب می‌بینند، بنابراین بهتر است این نوع تعمیرات را به متخصصان در این زمینه بسپارید. متخصصان تیم آکاموند با داشتن سال‌ها تجربه و تخصص در زمینه تعمیر موبایل می‌توانند چنین مشکلاتی را برطرف کنند.

به یاد داشته باشید که حتی ترک‌های کوچک در صفحه نمایش آیفون می‌تواند مشکلات لمسی ایجاد کند. اگر صفحه نمایش آیفون شما ترک خورده است، بهتر است در اسرع وقت آن را تعویض کنید. مشکلات صفحه لمسی نیز می‌تواند ناشی از آسیب آب باشد، بنابراین اگر آیفون شما در معرض آب قرار گرفته است، باید فورا آن را به تعمیرگاه ببرید. یک شکاف کوچک و تراوش کمی آب می‌تواند مشکلات بزرگی را برای یک کاربر آیفون ایجاد کند.

مشکلات گوشی آیفون - مشکل کار نکردن دوربین آیفون

9. مشکل کار نکردن دوربین آیفون

دوربین خراب ممکن است فوری‌ترین دلیل نگرانی برای کسانی که پیامک و تماس را ترجیح می‌دهند نباشد، اما برای دیگران تعمیر این آیفون ضروری است. چند چیز وجود دارد که می‌تواند باعث از کار افتادن دوربین آیفون شود. شایع‌ترین دلیل این است که آیفون نیاز به راه اندازی مجدد دارد. این می‌تواند بسیاری از مشکلات نرم افزاری جزئی را برطرف کند و ارزش امتحان کردن را قبل از بردن آیفون خود به تعمیرگاه دارد.

اگر این کار نمی‌کند، ممکن است مشکلی در سخت‌افزار گوشی شما وجود داشته باشد. در این صورت باید تعمیر دوربین گوشی را در الویت بگذارید یا یک آیفون جدید تهیه کنید. دوربین‌ها ممکن است به دلیل ضربه، آسیب آب یا به سادگی فرسودگی آسیب ببینند. دوربین‌های آیفون بسیار ظریف هستند و به راحتی آسیب می‌بینند، بنابراین بهتر است این نوع تعمیرات را به متخصصان بسپارید.

10. مشکل وصل نشدن آیفون به وای‌فای

این یک مشکل رایج است که احتمالاً به خاطر آیفون شما نیست. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید آیا روتر وای فای شما به درستی تنظیم شده است و مودم به آن متصل است یا خیر. سعی کنید روتر خود را ریست کنید و ببینید آیا با این کار مشکل حل می‌شود یا خیر. اگر نه، می‌توانید سعی کنید شبکه را در آیفون خود فراموش کرده و دوباره به آن بپیوندید.

اگر آیفون شما  به وای فای وصل نمی‌شود، برای کمک با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید. ارائه‌دهنده اینترنت شما همچنین می‌تواند پیشنهاداتی در مورد نحوه رفع مشکل داشته باشد. گاهی اوقات مشکل می‌تواند از ارائه دهنده خدمات اینترنت باشد و نه آیفون.

اگر سایر دستگاه‌های اطراف شما نمی‌توانند و هیچ مشکلی از طرف ارائه دهندگان شما وجود ندارد، ممکن است مشکلی در آیفون شما وجود داشته باشد. در این مورد، ممکن است نیاز داشته باشید که آیفون را برای کمک به یک متخصص کمک کنید زیرا ممکن است یک مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. بدون دسترسی به اینترنت، شما در کارهایی که می‌توانید در آیفون خود انجام دهید محدود هستید، بنابراین این یک مشکل جدی است که باید در اسرع وقت برطرف شود.

مطلب پیشنهادی: تشخیص گوشی باز شده آیفون

سخن پایانی

گوشی‌های آیفون با ظاهری جذاب و عملکردی عالی، مشکلات زیادی دارند که در این مقاله به 9 مورد از آن‌ها اشاره کردیم. برای حل چنین مشکلاتی بهتر است گوشی‌تان را به افراد متخصص در زمینه تعمیر موبایل بسپارید. مجموعه آکاموند برای جلب رضایت بیشتر شما عزیزان با داشتن یک مرکز تخصصی تعمیرات و همینطور یک تیم حرفه‌ای و مجرب آماده ارائه خدمات پس از فروش است. خدمات تعمیر انواع گوشی‌های هوشمند در این مرکز در سریع‌ترین زمان ممکن و با استفاده از قطعات اصل و تحت ضمانت‌نامه یک هفتگی ارائه می‌شود.

سوالاتی که شما از ما می‌پرسید…

در بسیاری از موارد با اقداماتی می‌توانید از داغ شدن بیش از حد گوشی آیفون خودداری کنید، اما اگر مشکل حل نشد، باید آن را به یک مرکز تعمیرات موبایل بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *