حل مشکل ارسال نشدن پیام در گوشی شیائومی با چند راهکار ساده

حل مشکل ارسال نشدن پیام در گوشی شیائومی

بسیاری از کاربران شیائومی با مشکل عدم دریافت پیامک در گوشی شیائومی یا حتی فرستادن اس ام اس مواجه هستند؛ در چنین مواقعی بهترین کار این است که سراغ تنظیمات پیامک در گوشی شیائومی بروید. در این مقاله قرار است راهکارهای کلی این مشکل را برایتان توضیح دهیم.

این راهکارها را امتحان کنید و اگر هیچکدام جواب نداد، بهتر است به فکر تعمیر گوشی خودتان باشید. اگر دوست دارید در این مورد بدانید، این مطلب برای شما نوشته شده است.

تعمیرات تخصصی موبایل

دلایل احتمالی برای اینکه شما نمی‌توانید با گوشی شیائومی پیامک ارسال کنید

اکثر مشکلات ارسال پیامک در دستگاه‌های تلفن همراه مربوط به نرم‌افزار گوشی است. در برخی موارد، مشکل از جای دیگری است، مانند: برنامه پیام‌رسانی که پس از نصب به‌روزرسانی، خراب می‌شود یا عجیب عمل می‌کند. همچنین موارد دیگری وجود دارد که در آن مشکل در سیستم شبکه نهفته است، مانند زمانی که شبکه در حال حاضر در دسترس نیست و سایر مشکلات سیگنال. توجه داشته باشید که سرویس‌های پیام‌رسانی به سیستم شبکه متکی هستند، بنابراین؛ اگر مشکلی در شبکه رخ دهد، سرویس‌های خروجی از جمله پیام‌های SMS و MMS هم تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

اگر گوشی شما در آب افتاده باشد و خیس شده باشد که هیچ؛ در غیراین‌صورت ، نحوه رفع مشکل پیامک شیائومی کار سختی نیست و فقط باید چند اقدام ساده انجام دهید. یک نکته مهمی که لازم است حتما در این مقاله به آن توجه داشته باشیم، این است که برای تعمیرات گوشی شیائومی باید حتما به افراد متخصص و ماهر در این زمینه مراجعه کنید؛ چراکه برخی از این مشکلات اگر به‌موقع برطرف نشوند، باعث دیگر مشکلات زیادی در گوشی شما خواهند شد.

دلایل احتمالی برای اینکه شما نمی‌توانید با گوشی شیائومی پیامک ارسال کنید

نحوه رفع عدم دریافت پیامک در گوشی شیائومی

در زیر راه حل‌های کلی برای نحوه رفع مشکل پیامک شیائومی آورده شده است. حد امکان سعی کنید علت اصلی مشکل را مشخص کنید تا در زمان و تلاش در انجام روش‌های غیر ضروری عیب یابی صرفه جویی شود. حتماً پس از انجام هر روش دستگاه خود را تست کنید تا مشخص شود که آیا مشکل قبلاًبرطرف شده است و آیا شیائومی شما قادر به ارسال پیام متنی یا پیامک است یا خیر.

همچنین بخوانید: مشکل نصب نشدن اپ در گوشی شیائومی

مرحله 1: گوشی خودتان را مجددا راه‌اندازی کنید

ارسال نشدن پیام در گوشی شیائومی- گوشی خودتان را مجددا راه‌اندازی کنید

راه‌اندازی مجدد دستگاه می‌تواند به رفع اشکالات جزئی نرم‌افزار یا نقص‌های برنامه‌ها کمک کند. بنابراین مطمئن شوید که هر زمان که مشکلی با هر یک از عملکردهای دستگاه شما مانند خرابی پیامک پیش آمد، این کار را انجام می‌دهید. این کار خاموش کردن تلفن به روش معمول انجام می‌شود، آن را حداقل 30 ثانیه خاموش می‌کنید و سپس آن را دوباره روشن می‌کنید. این یک فرآیند ساده و در عین حال موثر هنگام رسیدگی به مشکلات نرم افزاری جزئی در دستگاه‌های تلفن همراه است.

مرحله 2: وضعیت شبکه خودتان را بررسی کنید.

قطع شدن شبکه از جمله عواملی است که می‌تواند پیامک، تماس و سایر عملکردهای شبکه را در هر دستگاهی قطع کند. اگر شبکه در دسترس نباشد، هر یک از این خدمات نیز کار نمی‌کند. تلفن خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که اتصال شبکه فعال دارد و سیگنال خوبی دریافت می‌کند. نوار سیگنال یا نشانگر شبکه در وضعیت دستگاه شما به عنوان راهنمایی در این مورد عمل می‌کند.

اگر سرویسی دریافت نمی‌کنید، سیگنالی دریافت نمی‌کنید؛ پس ابتدا باید با مشکل شبکه مقابله کنید تا عملکردهای پیامک تلفن خود را به حالت عادی برگردانید.

مرحله 3: بررسی و اطمینان حاصل کنید که شماره مرکز پیام (شماره SMSC) صحیح است.

بسیاری از مردم از وجود این اعداد آگاه نیستند. شماره مرکز پیام شامل مجموعه خاصی از اعداد است که به دستگاه شما اختصاص داده شده است تا بتواند پیام‌های متنی را از طریق شبکه شما ارسال یا دریافت کند. اگر این شماره در دستگاه شما حذف یا تغییر کند، به احتمال زیاد در ارسال یا دریافت پیامک با مشکل مواجه خواهید شد.

نصب به‌روزرسانی می‌تواند این اعداد را در دستگاه شما تغییر دهد بدون اینکه شما حتی بدانید. این یکی از دلایلی است که چرا خطاهای ارسال پیامک در میان سایر مشکلات پس از به‌روزرسانی در گوشی‌های هوشمند ظاهر می‌شود. این اعداد را نیز می‌توان پس از انجام بازنشانی کارخانه‌ای تغییر داد. برای تأیید این اطلاعات باید با ارائه دهنده خدمات گوشی خود تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی: شارژ نشدن گوشی شیائومی

مرحله 4: حافظه پنهان و داده‌ها را از برنامه پیام پاک کنید

ارسال نشدن پیام در شیائومی - حافظه پنهان و داده‌ها را از برنامه پیام پاک کنید

با در نظر گرفتن این احتمال که مشکل در برنامه پیام‌رسانی که استفاده می‌کنید جدا شده است، پاک کردن حافظه پنهان و داده‌های برنامه می‌تواند به رفع اشکال، حذف محتوای خراب یا فایل‌های خراب و بازگرداندن برنامه به حالت عادی کمک کند. می‌توانید داده‌ها و حافظه پنهان برنامه‌هایتان را از طریق Application Manager روی دستگاهتان پاک کنید. برای این اقدام می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات گوشی خودتان بروید.
 • روی برنامه‌های نصب شده ضربه بزنید.
 • روی همه ضربه بزنید.
 • برنامه پیام‌رسانی را پیدا کنید که می‌خواهید حافظه پنهان و داده‌های آن را پاک کنید.
 • روی برنامه مورد نظر ضربه بزنید.
 • در صفحه اطلاعات برنامه، روی گزینه Clear data/Clear cache ضربه بزنید.

پاک کردن داده‌های برنامه، داده‌های شما از جمله اعتبارنامه‌های ورود مانند نام کاربری و رمز عبور را از برنامه پاک می‌کند. قبل از ادامه، حتما به این اطلاعات توجه داشته باشید.

مرحله 5: حالت Safe Mode را امتحان کنید

راه‌اندازی در حالت ایمن می‌تواند به شما کمک کند مشکل را جدا کرده و تعیین کنید که آیا توسط برنامه‌ها یا سرویس‌های شخص ثالث راه‌اندازی شده است یا خیر. خدمات شخص ثالث در این حالت به طور موقت غیرفعال شده‌اند، بنابراین انجام این کار برای شما آسان‌تر خواهد بود.

ارسال نشدن پیام در گوشی شیائومی - حالت Safe Mode را امتحان کنید

یک پیام آزمایشی برای ارسال به شماره خود در حالت ایمن ایجاد کنید. اگر بتوانید پیام را ارسال و دریافت کنید، مشکل توسط یک برنامه شخص ثالث ایجاد می‌شود. در اینجا نحوه ورود به حالت ایمن در گوشی شیائومی آمده است:

 • دکمه روشن/خاموش را برای چند ثانیه فشار دهید و سپس وقتی صفحه منو ظاهر شد، دکمه را رها کنید.
 • روی گزینه Power Off روی صفحه ضربه بزنید و نگه دارید تا برچسب حالت ایمن اندروید ظاهر شود.
 • گزینه راه اندازی مجدد در حالت ایمن اندروید را انتخاب کنید.
 • پس از اتمام، یک واترمارک اختصاصی روی صفحه نمایش خود مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد بدانید اکنون در کدام محیط هستید.

اگر روش بالا برای شما کار نمی‌کند، این روش جایگزین را در حالت Safe Mode در نظر بگیرید:

 • گوشی شیائومی خودتان را ریستارت کنید.
 • وقتی دنباله راه‌اندازی مجدد را شروع کرد، روی دکمه منو ضربه بزنید تا صفحه قفل ظاهر شود.
 • اگر برچسب حالت ایمن را مشاهده کردید، به این معنی است که دستگاه شما از قبل در حالت ایمن کار می‌کند.
 • یک پیام آزمایشی (SMS) ایجاد کنید و سپس سعی کنید ببینید آیا می‌توانید پیام را در حالت امن ارسال و دریافت کنید. اگر می‌توانید، ممکن است لازم باشد جدیدترین برنامه‌ای را که دانلود کرده‌اید حذف نصب کنید، زیرا احتمالا برنامه‌ای که باعث تضاد شده است.

بیشتر بخوانید: مشکلات آپدیت گوشی شیائومی

آخرین راه حل: تنظیم مجدد کارخانه

اگر هیچ یک از روش‌های ذکر شده قادر به رفع مشکل نیست و شیائومی شما هنوز قادر به ارسال پیامک یا پیامک نیست، در این مرحله می‌توانید به بازنشانی کارخانه‌ای متوسل شوید. ممکن است مشکل ناشی از برخی اشکالات جدی یا نقص سیستم باشد که فقط با پاک کردن دستگاه قابل اصلاح است. با این حال، انجام این کار تمام اطلاعات شخصی ذخیره شده در تلفن شما را حذف می‌کند، بنابراین حتما از قبل از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در اینجا نحوه تنظیم مجدد کارخانه در گوشی شیائومی شما آمده است:

 • گوشی خود را به روش معمول روشن کنید.
 • به منوی اصلی بروید
 • تنظیمات را انتخاب کنید.
 • به بخش Backup and Reset بروید.
 • تنظیم مجدد داده‌های کارخانه را انتخاب کنید.
 • روی Reset Phone ضربه بزنید. با انجام این کار، یک منوی پاپ آپ حاوی هشدار بازنشانی باز می‌شود.
 • سپس گزینه پاک کردن همه چیز را انتخاب کنید.

ارسال نشدن پیام در شیائومی - تنظیم مجدد کارخانه

یا می‌توانید کلیدهای سخت‌افزاری را برای تنظیم مجدد دستگاه شیائومی خود انجام دهید. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است:

 • دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه شما به طور کامل خاموش شود.
 • دکمه افزایش صدا و پاور را به طور همزمان برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • وقتی نشان Mi ظاهر شد هر دو دکمه را رها کنید.
 • از کلید کاهش صدا برای اسکرول استفاده کنید و سپس گزینه Wipe Reset را انتخاب یا برجسته کنید.
 • برای تأیید انتخاب، دکمه روشن/خاموش را فشار دهید.
 • از کلید کاهش صدا برای انتخاب Wipe All Data استفاده کنید و سپس دکمه روشن/خاموش را فشار دهید تا انتخاب را تأیید کنید.
 • برای تأیید و بازنشانی کارخانه‌ای دستگاه، Yes را انتخاب کنید.
 • پس از تنظیم مجدد، ببینید آیا تلفن شما اکنون می‌تواند پیامک ارسال کند یا خیر؟

مطلب پیشنهادی: رفع مشکل بلوتوث گوشی شیائومی

سایر راه‌حل‌های مفید برای حل مشکل ارسال نشدن پیام در گوشی شیائومی

 • اگر پیامی که می‌خواهید ارسال کنید دارای پیوست است، سعی کنید پیام را بدون فایل پیوست ارسال کنید. این برای رد احتمال خرابی فایل پیوست و ایجاد خطا در ارسال است.
 • اگر پیام هشداری از شما خواسته شد که می‌گوید «شماره گیرنده قادر به دریافت پیام نیست. Message blocking فعال است، این به این معنی است که گیرنده پیام متنی مسدود کردن را در دستگاه خود فعال کرده است. باید در انتهای گیرنده غیرفعال شود.
 • بررسی کنید و مطمئن شوید که تاریخ و ساعت گوشی شما صحیح است.

اگر پس از انجام روش‌های گفته شده همچنان نمی‌توانید پیام‌های متنی یا اس‌ام اس را روی گوشی شیائومی خودتان ارسال کنید، با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید. این امکان وجود دارد که آنچه شما با آن سر و کار دارید مسئله پیچیده‌تری باشد که فقط با یک ابزار اختصاصی در انتهای ارائه دهنده خدمات شما قابل حل است. اگر مشکوک هستید که آسیب فیزیکی یا ریختن مایع روی تلفن باعث ایجاد این مشکل برای شما شده است، لازم است حتما گوشی خودتان را به مراکز تعمیر موبایل که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند، بسپارید. گزینه دوم به خصوص اگر موارد قبلی افتادن یا قرار گرفتن در معرض مایعات در دستگاه شما وجود داشته باشد که ممکن است به اجزای خاصی آسیب برساند توصیه می‌شود و باعث می‌شود گوشی شما قادر به ارسال پیامک نباشد.

ما همیشه آماده پاسخگویی به مشکلات، سوالات و پیشنهادات شما هستیم. اگر گوشی شیائومی شما چنین مشکلی دارد، می‌توانید در اولین فرصت با کارشناسان آکاموند تماس بگیرید و مشکل خودتان را با ما در میان بگذارید.

سخن پایانی

همان‌طور که گفته شد، نحوه رفع مشکل پیامک شیائومی کار سخت و پیچیده‌ای نیست و فقط با چند مرحله ساده می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. البته اگر مایعی به گوشی شما نفوذ کرده باشد، بهتر است هیچ کدام از این اقدامات را انجام دهید و هرچه سریع‌تر به فکر تعمیر گوشی خودتان باشید. این احتمال وجود دارد که برنامه پیام‌رسانی شیائومی زمانی که به‌روزرسانی جدیدی را نصب کرده‌اید که باید این باگ را برطرف کند یا حتی پس از بازگشت به نسخه قبلی، همچنان از کار بیفتد.

برای این که این یک اشکال نرم افزاری یا خود گوشی است، بهتر است یک برنامه پیام رسانی جایگزین را از فروشگاه برنامه Google دانلود کنید. گزینه‌های مختلفی وجود دارد، بنابراین شما فقط باید یکی را پیدا کنید که مناسب باشد.شرکت آکاموند به عنوان واردکننده و عرضه‌کننده رسمی گوشی‌های هوشمند، تمامی گوشی‌های برند سامسونگ، شیائومی و ریلمی خود را تحت گارانتی 18 ماهه به شما مشتریان عزیز عرضه می‌کند. این شرکت برای جلب رضایت بیشتر شما عزیزان با داشتن یک مرکز تخصصی تعمیرات و همینطور یک تیم حرفه‌ای و مجرب آماده ارائه خدمات پس از فروش است.

خدمات تعمیر انواع گوشی‌های هوشمند در این مرکز در سریع‌ترین زمان ممکن و با استفاده از قطعات اصل و تحت ضمانت‌نامه یک هفتگی ارائه می‌شود. آکاموند علاوه بر گوشی‌های هوشمند، تمامی لوازم‌ جانبی‌های گوشی و انواع گجت‌های هوشمند خود را نیز همراه با یک گارانتی معتبر عرضه می‌کند. تیم تخصصی آکاموند با داشتن کارشناسان فنی متخصص در این امر آماده ارائه مشاوره‌های رایگان و پاسخ به تمامی سوالات شما در مورد تعمیر و گارانتی گوشی می‌باشد.

سوالات متداول

شرکت آکاموند به عنوان واردکننده و عرضه‌کننده رسمی گوشی‌های هوشمند، تمامی گوشی‌های برند سامسونگ، شیائومی و ریلمی خود را تحت گارانتی 18 ماهه به شما مشتریان عزیز عرضه می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *