همه چیز در مورد تعمیر دوربین گوشی شیائومی

تعمیر دوربین گوشی شیائومی

شرکت شیائومی یک شرکت الکترونیکی چینی است که در سال 2010 تاسیس شد. از زمان عرضه اولین گوشی خود در سال 2011، این شرکت به چهارمین تامین‌کننده بزرگ تلفن در جهان تبدیل شده و بازار چین و هند را رهبری می‌کند. اولین گوشی عرضه شده توسط شیائومی، Xiaomi Mi 1 است که دارای رابط کاربری Me You I (MIUI) بود. پس از آن، شیائومی شش خط تولید مختلف را برای گوشی‌های پرچمدار خود تولید کرد که شامل سری‌های زیر می‌شود: Mi، Mi Note، Mi Max، Mi MIX، Redmi و Pocophone. این گوشی‌ها با وجود قابلیت و ویژگی‌هایی که دارند، دارای معایبی هم هستند.

مثلاً یکی از مهم‌ترین عیب‌های این مدل گوشی، دوربین آن است که گه‌گاهی دچار مشکل می‌شوند و شما مجبور هستید دوربین این مدل گوشی‌ها را تعمیر کنید. در این مقاله در مورد تعویض دوربین گوشی شیائومی صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم چنین مشکلی دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در صورت نیاز اقدام به تعمیر گوشی شیائومی کنید.

تعمیرات تخصصی موبایل

علائم خرابی دوربین گوشی شیائومی چیست؟

یکی از مشخص‌ترین نشانه‌ها برای خراب شدن این مدل گوشی‌ها سیاه شدن تصاویر است؛ یعنی وقتی که با دوربین عکسی را ثبت می‌کنید، عکس موردنظر سیاه است. در بسیاری از موارد ممکن است دوربین از دست شما بیفتد و شکسته شود که در چنین مواقعی باید حتما این قطعه را تعویض کرد.

مشکلات رایج در دوربین گوشی‌های شیائومی

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‍‍‍‍‌شود دوربین گوشی شیائومی دچار مشکل کند. در ادامه مقاله مشکلات دوربین گوشی شیائومی را عنوان کرده و راه‌های تعمیر یا تعویض دوربین گوشی شیائومی به همراه هزینه تعمیر بیان می‌کنیم.

مطلب پیشنهادی: تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی

1. شکستن دوربین گوشی شیائومی

این احتمال وجود دارد که دوربین گوشی‌های شیائومی به دلایل مختلفی خراب شوند. تعمیر دوربین‌ گوشی شیائومی یا به وسیله سخت‌افزار یا نرم‌افزاری است و باید توسط متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند، انجام شود. اگر این مشکل به خاطر نرم‌افزار باشد، با تنظیمات و اقدامات خاص می‌توان این مشکل را برطرف کرد؛ اما اگر مربوط به مشکلات سخت‌افزاری باشد، باید کلا تعویض شود.

اگر دوربین گوشی شیائومی مربوط به مشکلات نرم‌افزاری باشد، لازم نیست مبلغ قابل‌توجهی پرداخت کنید؛ درحالی که در صورت آسیب دیدگی دوربین باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اگر نیاز باشد که کلا دوربین را تعویض کنید، باتوجه به کمیاب بودن این قطعه،  احتمالا شما باید هزینه زیادی پرداخت کنید. در مواقعی که دوربین شکسته باشد یا ماژول دوربین بر اثر آبخوردگی از کار افتاده باشد، راهی جز تعویض دوربین گوشی شیائومی نیست.

حساسیت دوربین‌های شیائومی

2. حساسیت دوربین‌های شیائومی

گوشی‌های شیائومی برای دوربین مدل‌ها از لنزهای باکیفیت و آخرین مدل استفاده می‌کند و کیفیت عکس‌های آن گواه این مسئله است. اما اتفاقات مختلفی مانند مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری ممکن است باعث از کار افتادن دوربین یا عملکرد نادرست آن شوند. استفاده از قطعات اورجینال و سپردن گوشی به کارشناسان مجرب می‌تواند مانع از بین رفتن دوربین شده و کیفیت را به گوشی شما باز گرداند.

3. آب‌خوردگی دوربین گوشی شیائومی

ورود آب و مایعات به داخل دوربین گوشی شیائومی، می‌تواند عملکرد دوربین گوشی شیائومی را کاملا مختل کند. این یکی از مشکلاتی است که مشتریان زیادی برای تعمیر دوربین گوشی شیائومی مراجعه می‌کنند. اما در حالتی که کارشناسان تعمیرات گوشی نتوانند آن را تعمیر کنند، مجبور به تعویض دوربین گوشی شیائومی می‌شوند.

4. دستکاری شدن تنظیمات دوربین گوشی شیائومی

یکی از مشکلاتی که برای دوربین گوشی شیائومی را دچار مشکل میکند، بهم خوردن تنظیمات دروبین گوشی شیائومی است. دستکاری شدن تنطیمات دوربین گوشی شیائومی می‌تواند عملکرد دوربین گوشی شیائومی را دچار مشکل کند و تعمیر دوربین گوشی در الویت قرار بگیرد.

مشکلات رایج در دوربین گوشی‌های شیائومی

تعمیر دوربین گوشی شیائومی چگونه انجام می‌شود؟

اگر دوربین گوشی شیائومی شما با مشکل مواجه شده است، ممکن است دلایل متعددی پیش رو داشته باشید. در برخی موارد ممکن است دوربین شما تصاویر را سیاه نشان دهد یا خودبه‌خود روی سوژه‌های مختلف زوم کند. علاوه‌بر آن ممکن است گوشی شما دیگر قادر به فیلم‌برداری نباشد. تمام این اتفاقات ممکن است به‌خاطر مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری پیش‌آمده برای گوشی شما باشد.

تعمیرات نرم‌افزاری دوربین شیائومی

اگر مشکل گوشی شما نرم‌افزاری باشد، می‌توانید با ریست کردن گوشی نرم‌افزارها را به روز اول برگردانید و تا حدی مشکل گوشی خود را حل کنید. علاوه‌بر آن با اصلاح تنظیمات گوشی توسط یک تکنیسن مجرب مشکل گوشی شما تا حد زیادی برطرف خواهد شد. برخی از مشکلات نرم‌افزاری را می‌توانید در خانه هم برطرف کنید، اما اگر مشکل شما ادامه‌دار است و با اقداماتی نظیر ریست کردن برطرف نمی‌شود، لازم است از یک متخصص مشورت بگیرید.

همچنین بخوانید: مشکل ارسال نشدن پیام در گوشی شیائومی

تعمیرات سخت‌افزاری دوربین شیائومی

گاهی نیز ممکن است مشکل گوشی شما ناشی از آسیب به قطعات سخت‌افزاری و نیازمند تعمیر توسط یک تکنسین تعمیرات موبایل باشد. برای مثال اگر تصویر دوربین شما سیاه است، ممکن است آی سی درایور گوشی آسیب دیده و اتصال دوربین به برد قطع شده باشد. در چنین موقعیتی لازم است گوشی خود را به تکنسین سپرده و شخصاً وارد عمل نشوید. هر گونه تغییر در قطعات سخت‌افزاری ممکن است آسیب جبران‌ناپذیری برای گوشی شما به همراه داشته و مشکلات آن را چند برابر کند.

گاهی اوقات نیز ممکن است تنها مشکل گوشی شما کثیف شدن لنز آن باشد. بهتر است پیش از آن‌که گوشی خود را برای باز شدن به مرکز تعمیرات موبایل ببرید، از روش‌های ساده‌ای مانند تمیز کردن لنز استفاده کنید. شاید نیازی به هزینه نباشد و مشکل گوشی شما به‌راحتی برطرف شود.

مشکلات رایج در دوربین گوشی‌های شیائومی

تعویض دوربین گوشی شیائومی

کارشناسان ما در آکاموند تمام نلاش خود را می‌کنند تا دوربین گوشی شیائومی را تعمیر کنند و از هزینه‌های اضافی برای مشتریان جلوگیری کنند. اما در برخی موارد آسیب‌دیدگی دوربین گوشی شیائومی به حدی است که راهی به جز تعویض دوربین گوشی شیائومی نمی‌ماند.

دوربین گوشی شیائومی به هر دلیلی که خراب شده باشد، باید توسط یک فرد متخصص تعمیر شود. ساختار گوشی‌های هوشمند امروزی به‌گونه‌ای است که نمی‌توانید خودتان دوربین‌های این گوشی را تعویص کنید و باید حتما این کار را به یک مرکز متخصص بسپارید.

هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی

برای برآورد هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی در اولین قدم باید میزان آسیب بررسی شود. اگر مشکل نرم‌افزاری باشد، لازم نیست نگران این هزینه باشد؛ چراکه زیاد نیست اما اگر مشکل سخت‌افزاری باشد و نیاز باشد که دوربین گوشی شیائومی را تعویض دهید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی فقط به این موضوع بستگی دارد که آیا قطعات قابل‌تعمیر هستند یا خیر؟

اگر نیاز به تعویض دوربین باشد، علاوه بر پرداخت دستمزد باید هزینه‌ای جداگانه هم برای خرید دوربین جدید پرداخت کنید. اگر مشکل دوربین با تعمیر برطرف شود، هزینه چندانی برای شما نخواهد داشت.

سخن پایانی

دوربین گوشی شیائومی ممکن است به دلایل مختلف خراب شود؛ در چنین مواقعی بهترین کار این است که گوشی خودتان را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. آسیب‌های فیزیکی مانند ضربه خوردن، آبخوردگی، و برخورد با اشیا سخت ممکن است منجر به آسیب دوربین گوشی شیائومی شود. با مراجعه به تعمیرکار معتبر موبایل می‌توان این مشکل را به‌راحتی برطرف کرد.

سوالات متداول

ضربه‌ی فیزیکی به گوشی یا اتفاقات سخت‌افزاری‌ مانند آبخوردگی می‌تواند منجر به خراب شدن و از کار افتادن دوربین شیائومی شود.

اگر این مشکل جزئی باشد، هزینه چندانی برای شما نخواهد داشت و اگر بخواهید دوربین را تعویض کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در نهایت می‌توانید با مراجعه به یک تکنسین موبایل مشکل دوربین شیائومی خود را برطرف کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *