ترفندهای مخفی برای عیب یابی گوشی سامسونگ

عیب یابی گوشی سامسونگ

بعضی از گوشی‌ها به سبب قیمت پایینی که دارند از کیفیت بالایی هم برخوردار نبوده و هر لحظه ممکن است به‌خاطر یک کار اشتباه دچار مشکل شوند و شما نتوانید از گوشی به خوبی استفاده کنید. حالا ممکن است گوشی سامسونگ شما ایرادی پیدا کرده و نیاز داشته باشید عیب یابی خودکار گوشی سامسونگ خود را بدون نیاز به تعمیر گوشی انجام دهید.

چه روشی برای این کار وجود دارد؟ چطور می‌شود عیب یابی خودکار گوشی سامسونگ را انجام داد؟ کد عیب یابی باتری گوشی سامسونگ با چه روش‌هایی ممکن است؟ در این مقاله از آکاموند قرار است تا با هم جواب این سوالات را بررسی کرده و شما را راهنمایی کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

تعمیرات تخصصی موبایل

کد مخفی عیب یابی گوشی‌های سامسونگ

کدهای مخفی کدهای کوتاهی هستند که در هر دستگاه اندرویدی برای دسترسی مستقیم به ویژگی‌های مخفی استفاده می‌شوند. به طور مشابه، کدهای مخفی سامسونگ برای دسترسی به ویژگی‌های مخفی و پیشرفته در دستگاه‌های گلکسی استفاده می‌شوند. موبایل سامسونگ با بسیاری از ویژگی‌های جدید عرضه می‌شوند و سامسونگ جدا از رابط کاربری خود کد مخفی USSD را نیز برای کاربران خود ارائه می‌کند.

در ادامه به طور مفصل به موبایل سامسونگ و تمامی کدهای مخفی USSD می‌پردازیم. کدهای مخفی سامسونگ زیادی وجود دارد، اما در اینجا ما به پرکاربردترین کدهای مخفی پرداخته‌ایم. برخی از این کدها روی همه‌ی گوشی‌های هوشمند اندرویدی کار می‌کنند. این کدهای مخفی سامسونگ قادر به انجام کارهای مختلفی مانند تست قطعات سخت افزاری و دسترسی به اطلاعات تشخیصی هستند.

کد مخفی عیب یابی گوشی‌های سامسونگ

کدهای مخفی عمدتاً برای باز کردن قفل برنامه‌های پیشرفته در دستگاه‌های Galaxy استفاده می‌شوند که معمولاً در تنظیمات سیستم و از طریق رابط کاربری در دسترس نیستند. کدهای مخفی معمولاً توسط تکنسین‌های گوشی های هوشمند برای تشخیص مشکلات خاص در دستگاه‌های سامسونگ استفاده می‌شوند.

کد عیب یابی باتری گوشی سامسونگ

بهتر است قبل از اینکه سراغ بقیه کدهای عیب یابی گوشی سامسونگ برویم، با کد عیب یابی باتری گوشی سامسونگ بیشتر آشنا شویم تا بفهمیم که چطور می‌توانیم از مشکلات باتری خود آگاه شویم یا بفهمیم که سلامت باتری گوشی ما در چه وضعی قرار دارد. برای عیب یابی باتری گوشی سامسونگ بدون نیاز به تعمیرات گوشی سامسونگ دو روش وجود دارد که در ادامه این روش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

عیب یابی باتری گوشی سامسونگ از طریق Samsung members

عیب یابی باتری گوشی سامسونگ از طریق Samsung members

اولین روشی که برای عیب یابی باتری گوشی سامسونگ پیشنهاد می‌شود ‌استفاده از برنامه‌ای است که خود کمپانی سامسونگ برای کاربرانش طراحی کرده تا بتوانند استفاده بهتری از گوشی سامسونگ خود داشته باشند. این برنامه به طور پیش فرض روی همه‌ی گوشی‌های سامسونگ قرار دارد ولی اگر این برنامه را ندارید باید آن را از گوگل پلی دانلود کنید تا بتوانید طبق روشی که در ادامه خواهیم گفت، عیب یابی باتری گوشی سامسونگ خود را انجام بدید.

طبق مراحل زیر پیش بروید:

  1. وارد تنظیمات یا همان settings شوید.
  2. در این بخش باید به بخش battery and device care سر بزنید.
  3. وارد بخش تنظیمات باتری که شدید با زدن روی گزینه‌ی Diagnostics وارد برنامه سامسونگ ممبرز خواهید شد.
  4. با زدن روی battery status می‌توانید از سلامت باتری خود مطمئن شوید.

در آخرین بخش شما وضعیت باتری خود را مشاهده می‌کنید و این برنامه به شما نشان می‌دهد که وضعیت باتری شما خوب است یا بد.

مطلب پیشنهادی: قفل شدن گوشی سامسونگ

عیب یابی باتری گوشی سامسونگ از طریق کد USSD

این روش هم روش دیگری برای عیب یابی باتری گوشی اندرویدی شماست. شما می‌توانید بدون استفاده از اپلیکیشن و بدون زحمت زیادی فقط و فقط با شماره گیری یک کد مخفی به راحتی از وضعیت باتری خود مطلع شوید. برای بررسی مشکلات باتری گوشی از طریق شماره گیری کد فقط کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. اول از همه باید وارد برنامه تلفن گوشی خود شوید تا امکان گرفتن شماره برای شما فراهم شود.
  2. در این قسمت کد روبرو را دقیقا شماره گیری کنید و بعد از اینکه چک کردید کد واردشده صحیح است، روی تماس ضربه بزنید: #۰۲۲۸#*
  3. بعد از اینکه کد را شماره گیری کردید وارد بخشی می‌شوید که امکانات زیادی دارد و شما باید از طریق انتخاب battery status کاری که می‌خواهید انجام دهید را انتخاب کنید.
  4. حالا می‌توانید از وضعیت باتری خود مطلع شوید!

عیب یابی خودکار گوشی سامسونگ

عیب یابی خودکار گوشی سامسونگ

در ادامه بقیه عیب یابی را با همدیگر بررسی می‌کنیم؛ شاید برای شما سوال باشد که آیا می‌توان هر قابلیتی که سامسونگ دارد را عیب یابی کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله! این امکان وجود دارد. برای این کار فقط کافی است تا شما کدهای مخفی که پایین‌تر برای شما قرار می‌دهیم را وارد کنید و به بقیه امکانات این بخش دسترسی داشته باشید.

برای اینکه بتوانید قابلیت‌های گوشی خود را بررسی کنید و ببینید که به درستی کار می‌کنند، اول این کد را شماره گیری کنید:(*#0*#) با شماره گیری این کد شما منویی را مشاهده می‌کنید که قابلیت‌های مختلف در آن قرار داده شده و شما می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید.

عیب یابی دوربین سلفی سامسونگ

شاید دوست داشته باشید میزان عملکرد دوربین گوشی خود را بررسی کنید؛ برای این کار نیز میان‌بری وجود دارد. برای این کار فقط کافی است تا بعد از اینکه کد بالا را شماره گیری کردید گزینه front cam را انتخاب و مشکلاتش را بررسی کنید. در نتیجه اگر نیاز بود برای تعمیر گوشی سامسونگ اقدام کنید.

عیب یابی اسپیکر گوشی

بعضا ممکن است که وقتی از گوشی آهنگ پخش می‌کنید، متوجه شوید که کیفیت اسپیکرها کمتر شده و صدا را خیلی بی‌کیفیت پخش می‌کنند یا قدرت اسپیکرهای شما کمتر شده است. برای اینکه بفهمید که ایراد کار از کجاست، می‌توانید از طریق شماره گیری کد مخفی و سپس زدن روی گزینه speaker چک کنید تا ببینید صدا به درستی پخش می‌شود یا خیر.

بیشتر بخوانید: از کار افتادن تاچ گوشی سامسونگ

عیب یابی تاچ گوشی سامسونگ

حتما برای شما هم پیش آمده که گوشی از دستتان افتاده و صفحه‌ی لمسی آن دچار مشکل شده باشد. با به مشکل خوردن تاچ شما نمی‌توانید به خوبی از گوشی خود استفاده کنید. برای بررسی اینکه کدام بخش از تاچ گوشی به مشکل خورده می‌توانید از طریق بخش تاچ اقدام کنید و بفهمین که کدام بخش از صفحه تاچ گوشی‌تون به درستی کار نمی‌کنه.

عیب یابی تاچ گوشی سامسونگ

عیب یابی حسگر گوشی

گوشی‌های سامسونگ سنسورها و حسگرهای متفاوتی دارند که هر کدام از کاربردهای مختلفی برخوردارند. بعضا در اثر یک ضربه یا هر مشکل دیگری ممکن است که این سنسورها هم به مشکل بخورند. با استفاده از بخش sensor می‌توانید تمام سنسورهای گوشی‌ خود مثل اثر انگشت و… را بررسی کنید و عیب یابی سنسورهای خود را انجام دهید.

عیب یابی نمایشگر گوشی

نمایشگر گوشی در حقیقت همان بخشی است که شما در هنگام استفاده از گوشی می‌بینید و هنگام مشاهده فیلم، هنگام چت کردن یا حتی موقع گرفتن شماره‌ها این نمایشگر است که تصویری که می‌بینید را پخش می‌کند. اگر نمایشگر به مشکل بخورد شما عملا نمی‌توانید از هیچ قابلیتی استفاده کنید. برای بررسی اینکه عملکرد نمایشگر شما به چه صورت است باید روی گزینه نمایشگر کلیک کنید و بعد از آن انتخاب کنید که رنگ‌های سیاه، سبز، آبی یا قرمز به درستی نمایش داده می‌شوند یا خیر.

همچنین بخوانید: مشکلات صفحه نمایش گوشی

عیب یابی دوربین گوشی سامسونگ

شما می‌توانید با زدن روی گزینه mega cam دوربین اصلی گوشی‌ را بررسی کنید. اصولا دوربین هر گوشی می‌تواند جزو مهم‌ترین قابلیت‌های یک گوشی به حساب بیاید و اگر دوربین گوشی سامسونگ شما به مشکل بخورد شما دیگر نمی‌توانید از عکاسی با گوشی لذت ببروید. با زدن روی این گزینه شما می‌توانید تمام قابلیت‌های دوربین را بررسی کنید تا متوجه شوید که مشکلی دارد یا نه.

این مطلب مناسب شماست: تعمیر دوربین گوشی

عیب یابی دوربین گوشی سامسونگ

بهترین نرم افزار عیب یابی گوشی سامسونگ

خیلی از شما پرسیده بودید که بهترین نرم افزار عیب یابی گوشی سامسونگ چیست و چه نرم‌افزارهایی برای بررسی مشکلات گوشی سامسونگ وجود دارد و چطور می‌توانیم سخت افزار گوشی خود را بررسی کنیم. بهترین برنامه عیب یابی گوشی سامسونگ اپلیکیشن Phone Check and Test است. بیشتر تکنسین‌های گوشی فعال در این زمینه از این اپلیکیشن برای بررسی و عیب یابی گوشی‌های مشتریان استفاده می‌کنند.

سخن آخر

در این مقاله از آکاموند با هم روش عیب یابی خودکار گوشی سامسونگ را یاد گرفتیم و شما می‌توانید با استفاده از تمام روش‌هایی که معرفی کردیم مشکلات گوشی خود را بررسی کنید. امیدواریم که این مقاله برای شما کاربردی باشد؛ اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

سوالاتی که از ما پرسیدید

بله شما با روشی که در این مقاله توضیح دادیم، می‌توانید به صورت خودکار و کاملا اتوماتیک اشکالات گوشی خود را تشخیص دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *